اسکرابر چیست

اسکرابر چیست، اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی کاربردی است که برای نظافت مکانیزه و شستشوی انواع سطوح کف از قبیل سرامیک، سنگ، پارکت، اپوکسی، بتن های مسطح و... به کار برده می شود. این ماشین شستشوی کف  می تواند  به طور همزمان سطوح کف را در قسمت های گوناگون شستشو  و بلافاصله خشک نماید، در نظر داشته باشید که این فرایند بدون باقی گذاشتن هیچ  لکه و ردی به انجام می رسد، کفشور صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شود و با توجه به مساحت محیط، جنس سطح، حجم و نوع آلودگی مورد گزینش قرار می گیرد.

نحوه عملکرد اسکرابر

شستشوی سطوح با استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی با توجه به مکانیزم عمل خاص این دستگاه انجام می شود. عملکرد حرفه ای و پر قدرت و مهندسی شده اسکرابر صنعتی موجب شستشوی کامل و با کیفیت خواهد شد. مکانیزم انجام فرآیند شستشوی سطوح کف توسط کفشور صنعتی بدین صورت است. در ابتدا آب تمیز یا مواد شوینده (در صورتی که مواد شوینده مناسب به مخزن آب تمیز اضافه شده باشد) بر روی سطوح پاشش می شوند. سپس برس ها با چرخش بر روی سطح آلودگی ها را جدا می نمایند. به صورت همزمان با پاشش مواد شوینده و برس زنی، دستگاه در حال حرکت و عبور از روی سطوح بوده و دیگر فرآیند های نظافتی هم انجام می پذیرد؛این دستگاه با بهره گیری از لاستیک تی های با کیفیت و سیستم مکش قوی، در حین شستشو، آب آلوده باقی مانده بر روی سطوح را مکش می کند. این امر از مرطوب ماندن سطوح و بروز مخاطرات احتمالی پس از شستشو یا آلوده شدن مجدد سطح به دلیل عبور از سطح مرطوب جلوگیری می نماید. پس از شستشو و اتمام کار با اسکرابر می توان به سادگی مخزن آب کثیف را تخلیه کرد تا همه آلودگی ها جمع آوری شده از روی سطوح به طور کامل نظافت شوند. این دستگاه با بهره گیری از لاستیک تی های با کیفیت و سیستم مکش قوی، در حین شستشو، آب آلوده باقی مانده بر روی سطوح را مکش می کند. این امر از مرطوب ماندن سطوح و بروز مخاطرات احتمالی پس از شستشو یا آلوده شدن مجدد سطح به دلیل عبور از سطح مرطوب جلوگیری می نماید. پس از شستشو و اتمام کار با اسکرابر می توان به سادگی مخزن آب کثیف را تخلیه کرد تا همه آلودگی ها جمع آوری شده از روی سطوح به طور کامل نظافت شوند.

کاربرد اسکرابر سرنشین دار

انواع اسکرابر( زمین شوی صنعتی )

فضاهای آلوده عامل اصلی در انتشار عوامل بیماری زا می باشد. به همین منظور نظافت و حفظ آن همواره امری لازم و ضروری در جهت حفظ و جلوگیری از به خطر انداختن سلامت افراد می شود. با بهره گیری از زمین شوی صنعتی بدون هیچ نگرانی و با خیال راحت، نضافت را انجام دهید. اسکرابرها جهت افزایش رفاه کاربران در دو نوع دستی و سرنشین دار( خودرویی ) ارائه شده اند.

اسکرابر دستی: از زمین شوی دستی، بیشتر برای فضا های کوچک و باریک مانند راهروها و ... یا در فضا هایی مانند انبار ها که تراکم اجناس و تجهیزات در آن ها بالاست، استفاده می شود. هدایت این دستگاه توسط کاربر انجام می گیرد و کاربر دستگاه را به طرف مسیر دلخواه خود هدایت می کند. توجه داشته باشید بعضی از مدل های اسکرابر دستی دارای موتور جلوبرنده می باشند.

اسکرابر سرنشین دار یا خودرویی: از زمین شوی سرنشن دار، بیشتر برای فضا های وسیع و بزرگ مانند سالن های ورزشی، لابی هتل ها، اماکن مذهبی، فروشگاه ها و... استفاده می شود. هدایت این دستگاه همانند اسکرابر دستی توسط کاربر صورت می گیرد ولی با این تفاوت که همچون خودرو، کاربر مینشیند و هدایت زمین شوی را انجام می دهد. تمامی دستگاه های اسکرابر سرنشین دار مجهز به موتور جلوبرنده می باشند.

نحوه عملکرد اسکرابر صنعتی چیست

تفاوت انواع مدل های اسکرابر چیست

تا اینجا با مزایای بهره گیری از دستگاه زمین شوی صنعتی آشنا شدیم، اما اسکرابر ها در انواع مختلفی ارائه میشوند و دانستن اینکه تفاوت انواع اسکرابر صنعتی چیست میتوان به ما در انتخاب دستگاه مناسب برای محیط و فرایند نظافت کمک بسیاری کند. اسکرابر ها در مدل های متفاوتی ارائه شده اند. بسته به شیوه هدایت، اسکرابر به دو نوع کفشوی دستی و زمین شور سرنشین دار تقسیم می شود. به منظور شستشوی سطوح با وسعت بالا و بدون وجود مانع مانند پارکینگ ها، مجتمع های تجاری، انبار و...، از اسکرابر سرنشین دار که دستگاه بزرگی بوده و پهنای شستشوی آن مناسب سطوح وسیع می باشد استفاده می شود. اما برای شستشوی سطوحی که در آن ها موانعی وجود دارد یا دارای راهرو های باریکی می باشند بهتر است از کفشوی دستی استفاده شود. این مدل اسکرابر جمع و جور با عبور از معابر باریک تر، امکان شستشوی بهینه را فراهم می کند. دیگر دسته بندی انواع اسکرابر مربوط به نحوه تامین انرژی حرکتی این دستگاه می باشد. برای شستشوی سطوحی که دسترسی مناسب به پریز برق دارند بهتر است از اسکرابر کابلی استفاده نمایند. کفشوی برقی کابلی از وزن متناسبی برخوردار است و نگرانی اتمام شارژ برای کاربر در حین نظافت وجود ندارد؛ اما در صورتی که دسترسی به پریز برق مناسب نباشد و یا وجود کابل بر روی زمین موجب بروز مخاطراتی گردد، بهتر است از اسکرابر باتری دار استفاده شود.

انواع اسکرابر های صنعتی، زمین شوی دستی، کف شوی سرنشین دار صنعتی

کاربری دستگاه اسکرابر چگونه است

اسکرابر صنعتی یک دستگاه نظافتی پر کاربرد در محیط های صنعتی و تجاری است. کاربر این دستگاه چه در مدل های دستی و چه خودرویی کار دشواری را برای هدایت دستگاه و انجام فرآیند نظافت ندارد. برای سهولت بیشتر کار با زمین شوی صنعتی و مراقبت از دستگاه، کاربر و وسایل موجود در محیط بهتر است کاربری دستگاه بصورت اصولی طبق دفترچه راهنما یا راهنمایی متخصصین فنی به کاربر آموزش داده شود. در اسکرابر های دستی کاربر در پشت دستگاه قرار می گیرد و به کمک دسته آنرا هدایت و کنترل می کند. اسکرابر دستی دارای موتور جلوبرنده نیازی به اعمال نیرو توسط کاربر نداشته و ساده تر هدایت می شود. در مقابل کفشوی خودرویی به آسانی مانند یک خودرو و با قرار گرفتن کاربر بر روی صندلی استفاده می گردد. این دستگاه دارای پدال گاز و کنترل دستگاه بوده و کاربر با استفاده از کلید های کنترلی می تواند حرکت دستگاه، انجام عملیات نظافتی و تغییر وضعیت بخش های مختلف مانند تی و برس را با زدن یک کلید انجام دهد. اسکرابر خودرویی به آسانی هدایت و کنترل می شود و به همین دلیل برای شستن سطوح کف در محیط وسیع کاربرد دارد.

مزایای استفاده از اسکرابر صنعتی چیست

برای دانستن این که مزیت های استفاده و کاربرد کاربرد اسکرابر های صنعتی چیست باید به این نکته توجه داشت که به طور کلی تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی برای افزایش کیفیت نظافت و سهولت انجام آن مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به این مورد میتوان راحت تر به سوال مزایای اسکرابر صنعتی چیست ، پاسخ داد. اسکرابر های صنعتی با افزایش سرعت و کیفیت نظافت این فرایند را سهولت می بخشند و با کاهش اتلاف میزان انرژی، آب و ماده شوینده هزینه های نظافت را به طور چشمگیر پایین می آورد. این دستگاه با شستشو و خشک کردن هم زمان سطوح در کاهش زمان نظافت موثر بوده و از از احتمال بروز حوادث به دلیل خیس ماندن سطح زمین جلوگیری می نماید.

مزیت استفاده از زمین شوی صنعتی یا اسکرابر چیست  

همانطور که گفته شد، از مهم ترین مزایای اسکرابر صنعتی به افزایش سرعت و کیفیت نظافت می توان اشاره کرد. در واقع فضای بیشتری، در مدت زمان کمتری نظافت می شود. همین امر سبب می شود برای نظافت از تعداد کاربر کمتری استفاده شود. وقتی تعداد کاربر کمتر دارید، درنتیجه هزینه کمتری نیز صرف خواهید کرد. یکی دیگر از مزیت های مهم زمین شوی صنعتی، قابلیت شستشو و خشک کردن به طور همزمان می باشد. شستشو و خشک کردن به صورت همزمان سبب می شود، که وقتی افراد در حال عبور هستند، دچار لیزخوردگی و آسیب دیدگی نشوند.

ویژگی های اسکرابر صنعتی

سوالی که برای اغلب ما پیش می آید این است که ویژگی های اسکرابر صنعتی چیست . این دستگاه نظافت با فراهم آوردن شرایط نظافت و شستشوی عمیق و با کیفیت سطوح کف، کیفیت بالای نظافت سطوح زمین را فرآهم می آورد. مجهز بودن دستگاه به موتور حرکتی و موتور چرخش برس از نوع الکتریکی علاوه بر سهولت جابجایی دستگاه، سازگاری آن را با محیط زیست بهبود می بخشد. جنس بدنه دستگاه و مخزن آب آلوده در این دستگاه از تجمع آلودگی و باکتری ها جلوگیری نموده و کیفیت بهتری از نظافت را امکان پذیر مینماید. سطح پایین میزان صدای تولید شده در دستگاه به میزان قابل توجهی پایین بوده و امکان استفاده از دستگاه در محیط های حساس به سر و صدا همچون بیمارستان ها، مراکز آموزشی و نظافت ادارات در ساعات کاری را فراهم می آورد.

کاربرد ها و موارد استفاده از دستگاه اسکرابر

از دستگاه اسکرابر اغلب برای نظافت در محیط های سرپوشیده با انواع سطوح مختلف حتی سخت ترین آن استفاده می شود. ناگفته نماند که یه سری از افراد برای شستشوی فضا های بیرونی نیز از این دستگاه استفاده می کنند. اسکرابر برای نظافت و خشک کردن سطوح مختلفی همچون سرامیک، سنگ، بتن و... نیز کاربرد دارد. کاربرد اسکرابر بسیار فراوان است و در انواع صنایع از جمله صنایع غذایی، پتروشیمی، کارخانه ها و صنایع تولیدی، ساخت و ساز، نساجی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.