نظافت صنعتی

ممکن است برای شما سوال باشد که منظور از نظافت صنعتی چیست ؟ نظافت صنعتی یا در واقع نظافت مکانیزه نوعی نظافت نوظهور است که توسط دستگاه نظافت صنعتی به انجام می رسد در این مقالت تلاش خواهد شد که به طور کلی مفهوم نظافت و سوال مهم نظافت صنعتی پاسخ گویی شود تا ذهن پر سوال مخاطب در مورد آن آگاه شود، در این نوشتار سعی شده تا به صورت تفصیلی در رابطه با این معنا و مفهوم صحبت شود و به تمام سوالات و دغدغه های همیشگی مخاطبان پاسخ داده شود.

در محیط های تجاری و اداری و صنعتی به علت وسعت بالای محیط و تردد فراوان و وجود راهرو های متعدد، فرآیند نظافت سنتی با چالش های عظیمی روبرو است، از این روی بهره مندی از راهکاری کاربردی برای شستشوی سطوح کف در این گونه محیط ها بهینه سازی نظافتی و مدیریت را به دنبال دارد، در نتیجه استفاده از نظافت صنعتی و معرفی آن به صاحبان مشاغل یکی از بهترین اتفاقاتی بوده که در چندین سال اخیر دنیای صنعت را متحول نموده است. نظافت مکانیزه در معنا به نوعی عملیات پاکسازی صنعتی اطلاق می شود که مختص به انبار، کارخانه، مراکز درمانی و خدماتی، مراکز آموزشی و دانشگاهی، مجتمع های اداری و تجاری می باشد که از هدف های آن نظافت مکانیزه صنعتی وساختن محیط کاری سلامت و بهداشتی کارگران و شاغلین در محیط است که ساعت های بسیار زیادی را در این گونه فضاها به سر می برند.نظافت صنعتی

محیط های صنعتی از فضاهای متراکم و شلوغی برخوردار هستند که این ازدحام بیشتر به دلیل شاغلین و مراجعه کنندگان و دستگاه های صنعتی حاضر در محیط حاصل می شوند، به همین خاطر نظافت روز به روز و ساعتی سطوح کف و و هر یک از ماشین آلات و تجهیزات امری بسیار ضروری است که باید به آن توجه وافری شود. ممزیت اصلی بهره گیری از این تجهیزات مکانیزه نظافتی افزایش هرچه بیشتر پاکیزگی محیط و استاندارد سازی بیشتر و در نتیجه سالم تر ماندن قطعات می باشد.

در صنایع مختلف برای انجام این فرآیند های نظافتی از تکنیک ها خاص نظافتی صنعتی بهره گیری می شود تا به تبع آن سرعت و کیفیت امور نظافتی را چندین برابر کنند، همچنین فناوری نظافت صنعتی از تجهیزات گوناگون برای انجام همه امور نظافتی برخوردار است به طوری که سطح بهداشت محیط به وسیله آن به میزان بسیار زیادی بالا رفته و از آسیب رسیدن احتمالی بهه نیروی خدماتی بوسیله آن جلوگیری می شود، جمع شدن سریع زباله ها انباشته شده از محیط برای حفظ هر چه بهتر این ماشین آلات و جلوگیری از آسیب دیدن آن امری ضروری می باشد.منظور از تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی چیست

شرکت های خدماتی و تجهیزات نظافتی در دنیای نظافتی امروز با فراهم نمودن طیف وسیعی از تجهیزات نظافت صنعتی انجام امور تمیزکاری را تسهیل نموده و برای ایجاد بدون وقفه هر یک از امور تولیدی، تجهیزات حرفه ای و کارآمدی را به کار بسته اند که بهره مندی از آن ها سرعت و انعطاف پذیری تمامی امور نظافتی را به صورت چشمگیری ارتقا می بخشد.

نظافت مکانیزه صنعتی همواره به عنوان یکی از دشوار ترین بخش های مدیریتی در هر مکان مطرح بوده و هست و به برخی از مشکلات نظافتی و شستشو در مکان های متفاوت اشاره دارد و آن ها را مورد تحلیل و بررسی کامل قرار می دهد. در محیط های صنعتی با آلودگی های سطح بالا و عمدتا سخت که آلودگی های روغنی، زدودن همه کثیفی ها در آن امکان پذیر نیست، با شیوه های سنتی رایج نظافت از گذشته تا به امروز، فرآیند پاکسازی تقریبا غیر ممکن خواهد بود و محیط های کوچک همچون منازل و ادارات کوچک که آلودگی های سطحی به راحتی نظافت می شود و محیط های گسترده نظافت و شستشو تمام سطوح آن ها زمان بر نخواهد بود و نیاز به صرف انرژی فراوانی ندارد.خدمات نظافت صنعتی 

خدمات نظافت صنعتی عبارتند است:

  • نظافت هر روزی سطوح کف
  • پاکسازی اصولی با متد اختصاصی ماشین آلات سنگین
  • شستشو و خشک نمودن فرش و موکت و مبل
  • لکه بری شیشه ها
  • پاکیزه نمودن هر یک زباله های انباشتی 
  • ضدعفونی سرویس بهداشتیتفاوت نظافت مکانیزه صنعتی در مقابل نظافت سنتی چیست

انجام نظافت صحیح و کاربردی نیاز به سطح بالایی از دانش و تخصص و  مهارت دارد، از اساسی ترین وجوه تمایز خدمات نظافت صنعتی مکانیزه  با نظافت سنتی ، انجام عملیات در مکان های صنعتی همراه با دستگاه های سنگین  می باشد که نظافت دستی در آن جا به هیچ وجه  امکان پذیر نیست زیرا همواره پرسنل و ماشین آلات انجام می گیرد. بنابراین چنین اموری، به فرآیند های عمیق نظافتی به تجهیزات خاص و حرفه ای نیاز دارد. در فرآیند های نظافت صنعتی از تجهیزات مکانیزه ای استفاده می شود که سطح ایمنی را بالا برده و امور را به بهترین شکل تسهیل می کند. نظافت صنعتی چیست

ترجمه صحیح مفهوم نظافت صنعتی چیست تنها یک پاسخ را با خود به همراه دارد و آن هم به ارمغان آوردن بازدهی بالا در محیط کار، کاهش آلودگی های صنعتی، ارتقای کیفیت محصولات و بهره وری بیشتر آن ها است، در جهان امروز با پیشرفت روزافزون تکنولوژی انجام عملیات نظافت صنعتی با استفاده از بهترین دستگاه های نظافت مکانیزه صنعتی و تجهیزات تخصصی آن از جمله اسکرابر صنعتی، جاروبرقی صنعتی و سوییپر صنعتی به بهترین نحو ممکن به انجام می رسد، هر یک از این دستگاه ها متناسب با کاربردهای اختصاصی که از آن برخوردار هستند برای از بین بردن روغن، لکه ها، زنگ بری و سایر آلودگی های مضر از روی سطوح قطعات، فلزات،‌محصولات و کف به کار برده می شوند.

با توجه به قوانین ایمنی و استاندارد ها در صنعت، نظافت در چنین محیط ها فرآیندی چالش برانگیز می باشد، فرآیند نظافتی سطح سلامت نیروی کاری و ایمنی محیط را حفظ کرده و مدیریت فضاهای شلوغ برای جلوگیری از انتشار آلودگی را در محیط به صورت  اصولی در فضاهای صنعتی به انجام می رساند.  کاربردهای نظافت صنعتی چیست

نظافت صنعتی در محیط ها و مناطق مختلفی کاربرد دارد. از نظافت سطوح انبار ها، کارخانجات، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، مدارس و اسکله های بارگیری گرفته تا جابجایی مواد در خطوط تولید کارخانه ها و کارگاه ها، لکه بری، زنگ بری و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع تجهیزات نظافت صنعتی

نظافت صنعتی با بهره گیری از تجهیزات مکانیزه کارآمد انجام عملیات خود را صورت می دهد که جمله این ابزار انواع دستگاه اسکرابر، جارو برقی صنعتی‌ و پلیشر و موکت شوی صنعتی می باشد. هریک از این تجهیزات پر کاربرد برای در محیط های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اسکرابر صنعتی یا کفشوی دستگاهی است که شستشوی کف کارخانه ها، سالن تولید و سایر بخش های سرپوشیده در آن را بری از هر نوع آلودگی می کند و عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح را بطور همزمان و در مدت زمان کوتاه با سیستم برس زنی و مکش به پیش می برد، دیگر تجهیز نظافتی یعنی پولیشر برای انجام فرآیند براق نمودن سطوح، کف سابی سطوح آلوده و جلادهی کاربرد دارد. جاروبرقی صنعتی در مدل های مختلف وظایف متعددی از جمله جمع آوری خاک و آلودگی ها، انتقال مواد، مکش ذرات خطرناک را در محیط های صنعتی بر عهده دار است.

زمین شوی صنعتی

شناخته شده ترین دستگاه نظافت صنعتی، اسکرابر یا همان کفشور صنعتی نام دارد که از آن برای نظافت مکانیزه سطوح هموار کف استفاده می گردد. اسکرابر صنعتی در انواع گوناگون که با توجه به نوع و مساحت سطح و نحوه دسترسی به منبع تغذیه می تواند به عنوان بهترین مدل کفشوی صنعتی مورد دسترسی قرار گیرد.

سوییپر

دستگاه سوییپر دستگاه جاروب صنعتی و حرفه ای در دو نوع سوییپر سرنشین دار و سوییپر دستی ارائه می شود که با توجه به مساحت محیط می تواند برای نظافت سطوح وسیعی همچون  پارکینگ ها و اماکن صنعتی مورد کاربرد قرار گیرد نیز با این دستگاه نظافت صنعتی به سهولت انبار و پارکینگ های خانگی جاروب شده از هرگونه  آلودگی پاک می شود.

جارو برقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد. جاروبرقی چون سایر دستگاه های نظافت در رده های خانگی، تجاری و صنعتی ارائه می شوند؛ از جاروبرقی خانگی و جاروبرقی سطلی برای مصارف خانگی و ادارات کوچک می توان بهره برد، جاروبرقی تجاری برای نظافت در هتل و جاروی فضاهای گسترده مناسب  به نظر می رسد.