تجهیزات جانبی و قطعات یدکی کف ساب

اسکرابر به دستگاهی اطلاق می شود که در حقیقت به منظور شستشو و نظافت سطوح کف به کار برده می شود  و  این کف شور صنعتی در مقایسه با روش های سنتی گذشته دارای عملکرد و سرعت بسیار بالای است که استفاده از آن همراه با ارتقای چشمگیر کیفیت در نظافت همراه می شود، این دستگاه مکانیزه نظافتی از مخازنی مجزا آب تمیز و آب کثیف تشکیل شده و سیستم قدرتمند مکنده ای که در این دستگاه کف شور تعبیه گردیده  امور جمع آوری آب های آلوده را از روی سطح  به بهترین شکل ممکن برعهده دارد، از جمله ابزار کاربردی دیگر که در این مکنده  صنعتی می توان مورد اشاره قرار داد سیستم برس زنی آن است.


تجهیزات دستگاه اسکرابر

هر یک از دستگاه های مکانیزه صنعتی به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به کاربر خود نیازمند ابزاری هستند تا با استفاده از آن ها بتوانند نتیجه رضایت بخشی را به همراه داشته باشد که عموما این ابزار کمکی تحت عنوان تجهیزاتی اطلاق می شود که برای عملکرد بهتر دستگاه، ادامه کار اسکرابر صنعتی و جلوگیری از وقفه در عملکرد آن به کار می آید. دستگاه اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی به طور ویژه برای شستن سطوح کف بعد از نظافت اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای بخش های مختلفی مانند برس شستشو، شاسی و لاستیک تی، باتری (در مدل های باتری دار) و بخش ها و کلید های کنترلی می باشد. برس یا برس های نظافتی آغشته به محلول شستشوی هستند و با چرخش بر روی سطح جرم و آلودگی را جدا می کنند. تی مکنده بخش دیگری از دستگاه است که خود شامل یک شاسی، دو عدد لاستیک تی و خرطومی مکش می شود. تی مکش با حرکت بر روی سطح، آب را از روی سطح جمع آوری می نماید. ماده شوینده صنعتی نیز با توجه به نیاز افراد در ترکیب با آب و در مخزن آب کثیف قابل استفاده است. همچنین در بعضی اسکرابر ها که باتری تامین منبع تغذیه را بر عهده دارد، این باتری ها قادرند بین 2 تا 4 ساعت شارژدهی کنند، بدون اینکه نیازی به شارژ مجدد آنها باشد. هر یک از این بخش ها به مرور زمان از کار افتاده و خراب می شوند. برای بدست آوردن بازدهی حداکثری و جلوگیری از وقفه در عملکرد دستگاه این تجهیزات بایستی به طور منظم تعویض گردند. بعضی از این تجهیزات برای عدم ایجاد وقفه در عملکرد دستگاه و برخی برای افزایش کارایی اسکرابر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.


سودمند بودن تجهیزات اسکرابر

تجهیزات جانبی شامل قطعات مصرفی مانند برس و لاستیک تی و دیگر تجهیزات مانند مواد شوینده مزایای متعددی را برای دستگاه کفشوی فراهم می نمایند. مثلا یک لاستیک تی نو و سالم وقتی به جای یک لاستیک فرسوده نصب می شود، عملیات جمع آوری آب آلوده و مکش آن ها به مخزن آب کثیف به مراتب بهتر انجام می گردد. در واقع استفاده از تجهیزات جانبی مصرفی جدید تاثیر مستقیمی بر روی افزایش بازدهی دستگاه، افزایش طول عمر آن و جلوگیری از آسیب کفپوش ها دارد. در مورد تجهیزاتی مانند مواد شوینده نیز، استفاده از آنها، موجب تسهیل در فرآیند حذف آلودگی های چرب و روغنی و سرسخت می شود.


انواع تجهیزات دستگاه اسکرابر

همانطور که اشاره شد، اسکرابر ها برای عملکرد بهینه با بازدهی بالا و بدون وقفه همراه با رفع نمودن نیاز نظافتی مجموعه های مختلف، بایستی از تجهیزات مناسب و سالم بهره ببرد. تجهیزات اسکرابر شامل برس ها، پد و نگهدارنده پد، لاستیک تی، باتری و مواد شوینده می شوند. بعضی از تجهیزات و قطعات دستگاه کفشور مانند برس و لاستیک تی مصرفی هستند و با گذشت زمان و مصرف مستمر، دچار فرسایش می شوند و در نتیجه تعویض آن ها ضرورت پیدا می کند. برس کفشوی در انواع مختلف نرم و زیر طراحی و تولید می شود که با توجه نوع و میزان آلودگی و جنس سطح بر روی دستگاه نصب می شوند. انتخاب برس مناسب علاوه بر اینکه عملکرد عالی دستگاه کفشوی را تضمین می کند، از آسیب دیدن کفپوش های حساس جلوگیری می نماید. لاستیک تی زمین شوی ها از دیگر بخش های فرسایش پذیر هستند که در صورت فرسوده شدن بایستی تعویض شوند. لاستیک تی از جمله تجهیزات اسکرابر است و هر دو طرف آن قابل استفاده می باشد. باتری یکی دیگر از تجهیزات اسکرابر ها به حساب می آید که در ساختار کفشو های باتری دار استفاده می شود. باتری اسکرابر یا کف شوی دارای یک طول عمر مشخص است و بعد از مدتی مسئول دستگاه باید باتری را تعویض نماید. باتری کفشوی ها معمولا 2 تا 4 ساعت شارژدهی دارند و عدم رعایت مواردی مانند چند بار زدن باتری به شارژ در یک روز در کاهش طول عمر آن موثر است. اما استفاده از مواد شوینده در مخزن کفشوی ها در بعضی موارد کاربرد دارد. مواد شوینده برای حذف آلودگی های عمیق کفپوش ها مورد استفاده قرار می گیرند. 

1 2
1 2

دسترسی سریع به محصولات