دستگاه پولیشر - Polisher

پولیشر یک دستگاه نظافت صنعتی است که از آن به منظور شستشو و پولیش انواع سطوح استفاده قرار می شود. پولیشر همواره به عنوان یک تکمیل کننده امور نظافتی در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع با این دستگاه می توان سطوح کف را در بالاترین میزان بهداشتی ارتقا دهد. از پلیشر به منظور جلا بخشیدن و درخشان کننده و هم چنین شستشودهنده عمیق کف بهره برداری می شود، دستگاه نظافت صنعتی وسیله است که برای پاکسازی عمیق در محیط  طراحی و ساخته شده ، پلیشر به عنوان یک کف ساب تخصصی وارد محیط  شده و  یک برس دوار و دسته کنترلی و مخزن آب تمیز وارد عمل می شود و در همه محیط های تجاری و صنعتی قابل استفاده می باشد.

پلیشر جهت صیقلی نمودن و جلا و براق کردن سطوحی چون سنگ، سرامیک و … با مساحت های کوچک، متوسط و بزرگ وسیله ای مناسب به شمار می رود، علاوه بر این کفساب دارای ساختار ایمن و مقاومی است که امکان استفاده از آن را در هر محیطی سخت فراهم نموده و  شستشوی سطوح سخت در بالاترین سطح نظافتی قرار دهد.


دستگاه پولیشر صنعتی


ساز و کار دستگاه پولیشر

دستگاه کف ساب زمین را به شکلی منحصر بفرد برق انداخته و آن ها را مورد توجه قرار می دهد به صورتی که گاهی با وجود بهره مندی از تجهیزات نظافتی نمی توان سطح بالایی از درخشندگی و پاکیزگی را در دسترس داشت و در چنین شرایطی است که فقدان پولیشر به خوبی احساس می شود. کفپوش ها تحت تاثیر آلاینده های مختلف قرار می گیرند و بعد از مدتی خط و خش بر روی سطوح کف بر جای می گذارد که در این حالت پاکسازی سطوح فراهم نیست و محیط زشت و نازیبا خواهد بود، سنگ ساب با خاصیت سایش و جلا دهی سطوح امکان برطرف کردن آلاینده ها را فراهم خواهد کرد.

اساس ساختار دستگاه کف ساب از برس و موتور محرک تشکیل شده و از مهم ترین نکات در مورد دستگاه پلیشر سرعت چرخش برس آن می باشد، هر چه این سرعت چرخش بیشتر باشد توانایی دستگاه افزایش می یابد. کاربرد پلیشر به منظور پولیش و براق کردن سطوح کف می باشد و بهره گیری از کف ساب به منظور نظافت صنعتی سطوح با مساحت کم امری امکان پذیر است. پلیشر ها تک برس دارند که با چرخش و سرعت بالا به نظافت انواع سطوح کف در مکان های گوناگون می پردازند. صیقل دادن و برق انداختن سطح زمین در محیط های مختلف از وظایف اصلی پولیشر صنعتی می باشد. کنترل و هدایت کردن دستگاه کف ساب نیز توسط دسته موجود بر روی این دستگاه به انجام می رسد و پدال تنظیم سرعت بر روی آن سوار بوده، قابلیت کنترل هر چه بهتر آن را برای کاربر فراهم می کند. 

ویژگی های کف ساب

برس پلیشر در انواع زبر، استاندارد و نرم تولید شده و کاربر متناسب با جنس سطح مورد نظر انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد، از سوی در این دستگاه  امکان نصب انواع پد پولیش وجود دارد که با هدف برق انداختن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. پولیشر از سطح صدای پایینی برخوردار است و این ویژگی موجب حفظ آرامش در محیط می گردد و جهت کاربرد در محیط های حساس بسیار مناسب است. هر میزان بهره گیری از دستگاه تخصصی تر صورت گیرد امکان براق تر شدن آ ن ها به نسبت افزایش میابد که در این میان به کارگیری واکس سنگ برترین گزینه به شمار می رود ، در صورتی که در جریان استفاده از پولیشر برای شستشوی سطوح کف از کفساب استفاده شود جمع آوری باقی مانده آب و مواد شوینده مصرف شده تنها انتخاب یک جاروی آب و خاک می تواند باشد.


دستگاه پولیشر صنعتی


نحوه عملکرد دستگاه پلیشر

نحوه عملکرد این دستگاه پولیش برای کاربر خدماتی بسیار ساده میباشد. این دستگاه تنها از یک دسته هدایتی با قابلیت تنظیم و زاویه برای قطع و وصل کردن پاشش آب و دسته دیگر برای توقف حرکت دستگاه تشکیل شده است. در ساختار پولیشر سیستم انتقال نیروی گیربکس و تسمه به کار نرفته از این رو هزینه های تعمیر و نگه داری آن به میزان قابل توجهی با پایین می باشد. برس در پولیشر با سرعت زیادی می چرخد و سطح را سایش می دهد؛ کفساب سطح مقطع کوچکی دارد که وزن و فشار اعمال شده از جانب موتور برس را به سمت پایین می کشد و در نتیجه قدرت سایندگی و پاک کنندگی آن  را افزایش داده  و در بخش عقب نیز از دو چرخ بزرگ برای هدایت و کنترل آسان بهره برده که همراه با بدنه تمام استیل،  سبب افزایش مقاومت و طول عمر در پلیشر می باشد.

نحوه استفاده از دستگاه پولیشر

دستگاه پولیش با یک مخزن آب تمیز، پد، دسته ای با قابلیت تنظیم و برس دورانی شکل، سطح را با یک حرکت صیقلی می کند. باید توجه داشت که این جلاخوردگی با گرما بر روی سطوح  با حرکت دورانی پد یا برس ایجاد شده و  باقی می ماند.

برای بهره گیری از دستگاه ساب باید همه وسایل و لوازم محیط را حذف کرده یا اگر امکان انتقال این وسایل به محیط دیگر وجود ندارد، آن ها را در کنار دیواری  قرار داد. این کار به منزله فراهم نمودن قدرت مانور بیشتر دستگاه خواهد بود که عملیات پولیش خود را به بهترین شکل به سرانجام برساند، نیز برای کارایی بیشتر پولیشر از برس یا پد مناسبی بهره مند شده که ابزارآلات را با توجه به نوع کفپوش و سطوح انتخاب نماید. به عنوان مثال برای سطوح سرامیکی از پد نرم و برای سطوح سخت از برس زبر استفاده می شود. این موضوع عملکرد پولیشر را نیز افزایش می دهد.


دستگاه پولیشر صنعتی


مکان های بهره برداری از پولیشر صنعتی

پولیشر ها توانایی ترمیم ، تمیز کردن و نظافت صنعتی و عمق ، و هم چنین صیقل دادن کف محیط هایی چون : رستوران ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها و محیط های آموزشی، کارخانه ها و کارگاه های تولیدی، مساجد، اداره ها، هتل ها، بانک ها و شرکت های خدماتی می باشند که پولیش کف محیط های مختلف  از جنس سرامیک، موزاییک، کاشی، سنگ و پارکت و کفپوش را به انجام می رساند.

تفاوت های موجود میان پولیشر ها

این ماشین آلات با توانایی منحصر به فرد خود ، دستگاهی قابل اعتمادی را پدید آورده اند و  به کمک طیف وسیعی از لوازم جانبی برای رفع مشکلات نظافتی عمل می کنند.

بسته به نوع فعالیت، شما قادر خواهید بود تا سرعت دستگاه مدنظر خود را از بین 3 حالت: کم ، متوسط و سرعت بالا انتخاب و محیط تحت نظافت را پولیش دهید تا به پاکیزگی هر چه بهتر و با کیفیت تر دست یابیم. تفاوت سرعت موجود در تفاوت اتصال موتور به برس در دستگاه کف ساب می باشد و که ممکن است تسمه ای ، گیربکسی و یا اتصال مستقیم باشند که وزن مختلف دستگاه و قدرت موتور متفاوت را به همراه دارند.

امکان استفاده از برس پلیشر متناسب با محیط

از دیگر قابلیت های موجود در پولیشر می توان به امکان تعویض برس کف ساب و نصب برس متناسب با عملیات مورد نظر اشاره کرد. برس زبر و نرم از رایج ترین برس های پلیشر می باشند قابلیت بهره برداری از آن ها موجود است. برس زبر با خاصیت ساییدگی فوق العاده بالا خراش های عمقی را به راحتی از بین برند اما به علت زبری بالای این برس سطح مات می گردد؛ از این رو به کارگیری برس نرم در کنار برس زبر به جهت براق نمودن محیط لازم می باشد. برس های نرم  با ظرفیت از بین بردن لکه هایی نظیر قیر، شیره درختان و به مواد چسبنده که به راحتی پاک نمی شوند به کار می رود.


دستگاه پولیشر صنعتی


سرعت چرخش برس های کف ساب

از دیگر تفاوت های موجود بین پولیشرها می توان به سرعت این دستگاه نظافت صنعتی پرداخت، چرخش برس از اصلی ترین معیار ها جهت سنجش میزان قدرت پلیشر و انتخاب محصول مورد نظر است. هرچه سرعت چرخش برس در یک دقیقه بیشتر باشد، قدرت آن هم بیشتر بوده و بر اساس نیاز کارفرما مورد بررسی و استفاده قرار می گیرد.

مخزن مواد شوینده دستگاه پلیشر

از جمله لوازم جانبی که شما قادر خواهید بود به پولیشر خود اضافه کنید، مخزن مواد شوینده است .در مدل های مختلف دستگاه مخزن مواد شوینده به دستگاه متصل شده تا پولیش با سطح کیفی به مراتب بالاتری صورت گیرد و شستشوی محیط های کوچک به بهترین نحو انجام شود.

تفاوت دستگاه اسکرابر با پولیشر

دستگاه اسکرابر صنعتی با پولیشر دارای شباهت و تفاوت هایی است که لازم است که از آن ها آگاهی داشت تا بتوان انتخاب درستی برای تهیه دستگاه نظافت صنعتی  به عمل آورد که از جمله آن شامل:

  • سرعت چرخش پولیشر نسبت به اسکرابر بسیار بیشتر می باشد.
  • اسکرابر در مقایسه با پلیشر سطح گسترده ای از کف را مورد نظافت قرار می دهد.
  • دستگاه کفساب بر خلاف اسکرابر از موتور مکنده برخوردار نیست، از این روی پس از شستشوی سطح با آن به هیچ وجه نمی توان آب کثیف و آلوده را خشک نمود.
  • پلیشر دستگاهی است که کاربرد اصلی آن جلادادن و براق نمودن سطوح کف می باشد و در مقابل دستگاه زمینشوی صنعتی برای شستشوی با کیفیت کاربردی است.

انواع دستگاه پولیشر شرکت اتحاد صنعت

مرتب سازی براساس :

دسترسی سریع به محصولات