مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انواع تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه تولیدی

برای تمیز کردن سریع و کارآمد فضاهای بزرگ مثل کارگاه یا املاک تجاری نیاز به تجهیزات تمیزکاری ویژه خواهید داشت. با وجود انواع مختلفی از تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه که در بازار به فروش می­رسند، معمولا کمی دشوار است که بدانید چه چیزی را انتخاب کنید. در این مقاله برخی از انواع متداول ابزار تمیزکاری تجاری را به همراه مزایای آن­ها بررسی خواهیم کرد.

انواع دستگاه­ های نظافت مکانیزه

  • دستگاه زمین شوی صنعتی
  • جاروبرقی صنعتی
  • دستگاه سوییپر

این اسامی ذکر شده از انواع تجهیزات نظافت مکانیزه هستند که در کارگاه ­های تولیدی و صنعتی مورد استفاده قرار می­گیرند. دستگاه زمین شوی صنعتی، کف سالن را به بهترین شکل ممکن شستشو داده و تمیز می­ کند. جاروبرقی صنعتی با قدرت مکشی فوق العاده کف را از هر گونه گرد و غبار پاکسازی می­کند.  دستگاه سوییپر برای کارگاه ­های تولید و مکان­ هایی که ریخت و پاش بیشتری دارند، بسیار کاربردی و کارآمد است.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت مکانیزه کارگاه

در مقایسه با تجهیزات تمیز کاری دستی، تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه سریع­تر عمل خواهند کرد. همچنین بسیار مقرون به صرفه­ تر و دقیق ­تر هستند. این تجهیزات در وقت شما و مواد تمیز کننده­ای که استفاده می­کنید، صرفه جویی می­کنند. همچنین استفاده از این ماشین آلات به راحتی انجام می­شود و شرایط نگهداری آسانی دارند.

همان­طور که در ابتدا اشاره شد، قطعا در وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. افزایش سرعت و کیفیت نظافت، ارتقا کیفیت تولیدات به جهت تولید در محیطی پاکیزه و بهداشتی، افزایش سطح ایمنی و بهداشت در محیط کارگاه از مهم­ترین مزایای استفاده از این تجهیزات است.

اگر سوال شما این است که این دستگاه هایی همچون زمین شوی صنعتی، جاروبرقی ها یا سوییپر ها برای چه مکانی مناسب است، باید پاسخ داد که صاحبان هر کسب و کار کوچک و بزرگی می­ توانند از این تجهیزات استفاده کنند. یک رستوران بزرگ، یک سوپرمارکت کوچک یا مرکز خرید، یک فرودگاه یا یک سالن تولید قطعا نیاز به نظافت دارد. تجهیزات نظافت مکانیزه کارآمدترین راه حل برای تمیز کردن یک مجتمع طبقاتی است.

اهمیت کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه در کارگاه های تولیدی

استفاده از تجهیزات مکانیزه در فرایند نظافت میتواند مزایای فراوانی برای مجموعه های تولیدی و کارگاه های صنعتی به همراه داشته باشد.

کاربرد تجهیزات اسکرابر نظافت مکانیزه کارگاه تولیدی

کاهش هزینه­ های سلامت کارمندان:

دستگاه ­های نظافت صنعتی آلودگی و غبار را به شیوه­ای پاکسازی می­کنند که کوچک­ترین ذرات هم در محیط باقی نمی­ماند. این پیامد در کارگاه­ های صنعتی و تولیدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از طرفی به جهت عملکرد سریع و مکانیزم پیشرفت ه­ای که در ساخت آن­ها به کار گرفته شده است، ذرات آلودگی در طول فرایند پاکسازی و نظافت در هوا پراکنده نمی­شود. در نتیجه از بروز مشکلات تنفسی کارمندان پیشگیری خواهد شد.

صرف زمان و هزینه کمتر نسبت به شیوه ­های نظافت دستی:

شاید بتوانید محیط یک دفتر کار شخصی را به وسیله ابزار نظافت دستی آن طور که باید پاکسازی و نظافت کنید. آیا در رابطه با یک کارگاه و یا یک شرکت بزرگ هم چنین عقیده­ای دارید؟ اگر چنین تصور می­کنید، بهتر است در این باره تجدید نظر کنید. در غیر این صورت مجبور هستید ده ­ها نفر نیروی نظافتی استخدام کنید. برای صدها لیتر از مواد شوینده و بهداشتی هزینه کنید.

به جهت وسعت مکانی که مد نظر دارید، فرسودگی زود هنگام ابزارهای نظافت دستی را تجربه خواهید کرد. در نتیجه ملزم به خریداری چندباره این تجهیزات قدیمی خواهید داشت. در رابطه با تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه همچون انواع سوییپر های صنعتی چنین مشکلاتی ابدا مطرح نخواهد بود.

نیروی خدماتی کمتری را استخدام خواهید کرد و از این بابت دستمزد کمتری هم پرداخت می­کنید! زمان کمتری صرف خواهد شد و از طرفی در هزینه­ های خرید مواد شوینده صرفه جویی می­کنید. مهم­تر از هر مسئله دیگری، شایان به ذکر است که به کیفیت نظافت محیط اشاره کنیم.

ارتقا کیفیت نظافت صنعتی با دستگاه سوییپر

بیایید با یکدیگر صادق باشیم. نظارت بر رعایت صد درصدی بهداشت در محیط کار در دستور کار ناظرین بهداشت اصناف قرار دارد. برای جلوگیری از بروز این تخلفات و الویت قرار دادن سلامت محیط کار پرسنل و همچنین کیفیت خروجی کار شما در محیط کارگاهی، ملزم به رعایت حداکثری بهداشت در محیط کار خود هستید. شما به عنوان مدیر یا سرپرست یک مجموعه، وظیفه دارید از امکانات و تجهیزات بروز استفاده کنید.

جمع بندی

تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه چند مورد از ضروری ترین لوازمی هستند که برای نظافت یک مجموعه به آن احتیاج خواهید داشت. اگر یک کارگاه نجاری را در نظر بگیریم، روزانه بارها و بارها نیاز به پاکسازی براده­های چوب و گرد و غبار خواهید داشت. در یک کارگاه صنعتی تراشکاری و ریخته­گری، دور ریز کار شما نیاز به پاکسازی خواهد داشت. اگر در حوزه تولیدات شیمیایی فعالیت دارید، اهمیت استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه برای شما دوچندان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *