مقالات آموزشی نظافت صنعتی

چرا باید از پولیشر استفاده کرد؟

یکی از برنامه های اصلی در مدیریت اماکن گوناگون، برنامه ریزی برای نظافت مداوم و منظم می باشد. بهبود جلوه های بصری در همه مکان های صنعتی، خانگی، تجاری، اداری و… از اهمیت بالایی برخودار است. رسیدگی به برنامه نظافتی و بهبود جلوه های بصری تنها با بهره گیری از شیوه های نوین در مدیریت نظافت مجتمع های گوناگون است. به منظور بهسازی سطوح کف و بهبود جلوه های بصری می توان از دستگاه های نظافت صنعتی کاربردی استفاده کرد. از بهترین و موثر ترین تجهیزاتی که در بهسازی سطوح هموار کمک می کند، دستگاه پولیشر صنعتی می باشد. اما چرا باید از این دستگاه در بهبود کفپوش ها استفاده کرد؟ در ادامه با اشاره به کاربرد های پولیشر و همچنین نحوه استفاده از این دستگاه پاسخ به این سوال تشریح می شود.

 

چرا پولیشر؟

برای شستشو و بهبود جلوه های بصری سطوح کف تجهیزات متفاوتی وجود دارد؛ برای مثال تجهیزات دستی مانند ترولی و ابزار نظافت که بسیار رایج هستند، اما قدرت کافی برای بهسازی سطوح را ندارند. دلیل پیشنهاد پولیشر به منظور بهبود سطوح کف، قدرت فوق العاده این دستگاه در برس زنی و لایه برداری سطحی از کفپوش ها می باشد. استفاده از پولیشر مزایای فراوانی دارد که در این میان می توان به مهم ترین آن ها یعنی سهولت کاربری و عدم خستگی کاربر، امکان تعویض برس متناسب با سطح و در نهایت کیفیت قابل توجه و بهبود سطوح کفپوش اشاره کرد.

 

کاربرد های پولیشر

دستگاه پولیشر کارکرد های متفاوتی دارد که به طور کلی از این دستگاه در دو زمان متفاوت می توان استفاده کرد: ۱) پس از شستشوی سطوح با اسکرابر، ۲) در هر زمان به منظور لایه برداری سطحی. برای آماده سازی و بهبود سطوح می توان پس از شستشوی کامل با اسکرابر که سطوح کمی مات می شوند، با بکارگیری پلیشر صنعتی و پولیش سطوح هموار کف توسط این دستگاه، جلوه از دست رفته را به سطوح بازگرداند. همچنین می توان سطوحی که به مرور زمان و بر اثر تردد بالا مات شده اند یا خلل و فرج سطحی دارند را با پلیشر به سادگی پولیش زنی نمود. از پلیشر می توان بر روی کفپوش های سنگی و سرامیکی با امکان اثر بخشی بالا استفاده نمود تا آثار آلودگی به طور کامل از داخل فرورفتگی های سطح نیز پاک شود و شفافیت به سطوح برگردد.

 

نحوه استفاده صحیح از پولیشر

به منظور بهبود عملکرد دستگاه پولیشر، می بایست شناخت کاملی از تجهیزات تشکیل دهنده این دستگاه داشت. بخش های اصلی دستگاه پولیش شامل برس یا همان پد، مخزن آب تمیز، دسته قابل تنظیم و موتور می باشد. حرکت دورانی پد یا برس و ایجاد گرما بر روی کفپوش موجب بیرون کشیدن آلودگی ها از بطن سطوح می شود. همچنین دسته قابل تنظیم موجب سهولت کاربری و جلوگیری از خسته شدن کاربر می شود. کار با دستگاه پولیش زنی به دلیل ضربات قدرتمندی که این دستگاه به سطوح وارد می کند کمی دشوار است اما می توان با در نظر گرفتن نکات خاصی، به بهترین نحو عملیات پلیش زنی را انجام داد. گام اول در نظافت با پولیشر، تخلیه سطوح از اشیا اضافی می باشد؛ این کار از آسیب احتمالی به اشیا جلوگیری کرده و موجب بالاتر رفتن قدرت مانور در حین نظافت می شود. مرحله بعدی انتخاب پد مناسب می باشد که این پد یا برس با توجه به جنس سطح و نوع و عمق آلودگی انتخاب می شود تا بدون آسیب به کفپوش، حداکثر اثربخشی ارائه شود. در ادامه عملیات پلیش زنی از کنار درب و دیوار ها شروع می شود و با نظافت کامل همه بخش های کفپوش پایان می یابد. در حین پولیش زنی می تولن از مواد شوینده مناسب برای جلابخشی استفاده نمود. همچنین رعایت یک الگوی مناسب در پلیش زنی با پولیشر صنعتی، موجب پوشش دهی همه بخش های سطوح و بهبود جلوه های بصری می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *