مقالات آموزشی نظافت صنعتی

برای چه کاربردی می بایست جاروبرقی صنعتی خرید؟

از کاربردی ترین تجهیزات نظافت صنعتی، دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد که عملکرد و کاربرد آن در بخش های متفاوت گوناگون است. اما چگونه می توان از همه کاربرد های جاروبرقی صنعتی اطلاع داشت؟ لزوم اطلاع از کاربرد های این دستگاه در صنایع متفاوت چیست؟ هنگام خرید جاروبرقی صنعتی برای مکانی خاص، ممکن است این دستگاه به ظاهر غیرضروری بنظر برسد، اما هنگامی که از کاربرد های متفاوت این دستگاه اطلاعاتی در دست باشد، می توان با اطمینان خاطر از هزینه های این دستگاه در مقابل عملکرد حرفه ای آن چشم پوشی کرد.

 

خودرو سازی و صنایع هوایی

یکی از عملیات های متداول در کارخانه های صنعت خودروسازی، رنگ کردن بدنه می باشد. این رنگ های پودری مانند پس از پاشش بر روی سطوح متفاوت اعم از سطوح خودرو و سطوح کارخانه موجب آلوده شدن محیط می شوند. باقی ماندن این رنگ ها بر روی سطوح ممکن است موجب بروز مخاطراتی برای افراد شود یا سبب آسیب به دستگاه ها گردد؛ به همین دلیل می بایست پس همزمان با عملیات های صنعتی در کارخانه های خودرو سازی توسط تجهیزات تخصصی این آلودگی ها از سطوح دفع شوند. بهترین وسیله برای جمع آوری آلودگی های پودری شکل، دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد که به دلیل تجهیز به فیلتر های قدرتمند، از بازگشت آلودگی به محیط نیز جلوگیری می کند. در صنایع هوایی نیز مانند صنعت خودروسازی، به دلیل وجود پودر و باقی ماندن مواد آلوده در کلین روم ها، نیاز است تا از جاروبرقی های صنعتی با فیلتر هپا استفاده شود.

 

صنعت شیمی

در صنایع شیمیایی به دو صورت نیاز است تا از تجهیزات نظافت صنعتی قدرتمند استفاده شود: ۱. به منظور انتقال مواد و ۲. برای زدودن آلودگی ها از محیط و نظافت. با توجه به شرایط خاص صنایع شیمیایی و وجود مواد سمی و خطرناک در بخش های متفاوت مرتبط با این صنعت،‌ استفاده از تجهیزات با فیلتر HEPA ضروری می باشد. به همین دلیل می توان از جاروبرقی های قدرتمند با فیلتر های حرفه ای هپا به منظور انتقال مواد و نظافت بدون نشت مجدد آلودگی به محیط استفاده کرد. بهره مندی از چنین تجهیزاتی موجب افزایش امنیت محیط برای کارکنان و بهبود عملکرد دستگاه ها خواهد شد.

 

صنایع پلاستیک

در تولید قطعات پلاستیکی و قالب ریزی گلوله های کوچکی در همه بخش های محیط وجود دارند. به منظور بهبود و بهینه سازی فرآیند تولید و قالب ریزی پلاستیک می بایست این گلوله های ریز را جمع آوری کرد و سپس به به سیستم تولید منتقل کرد. به هین دلیل استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مانند جاروبرقی صنعتی به منظور انتقال در صنایع مرتبط با پلاستیک بسیار کاربردی می باشد. همچنین می توان از جارو برقی به منظور نظافت بخش های متفاوت کارخانه و خط تولید بهره برد.

 

صنعت کاغذ و چاپ

در صنعت تولید کاغذ از مقادیر فراوانی آب استفاده می شود و نیاز است تا پس از اتمام کار این مایعات از محیط جمع آوری و دفع شوند. برای جمع آوری آب در روند تولید کاغذ، می بایست از دستگاه جاروبرقی با امکان مکش آب و مواد شوینده استفاده کرد. با خرید جاروبرقی صنعتی می توان بخش های متفاوت کارخانه های تولید کاغذ شامل سطوح هموار و ناهموار را نیز نظافت و جاروب نمود. پراکندگی گرد و غبار در صنعت چاپ ممکن است موجب بروز مشکلات فراوانی گردد و به همین دلیل نیاز است همزمان با فرآیند های صنعت چاپ، جاروب و نظافت گرد های ریز نیز انجام پذیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *