جاروبرقی آب و خاک

یکی از ده ها جاروبرقی عرضه شده به بازار جاروبرقی آب و خاک می باشد و دارای کاربردهای فراوانی است و توانایی مکش هم زمان ذرات جامد و مایع را دارد. جاروبرقی های آب و خاک هم در رده صنعتی و هم در رده خانگی موجود هستند و برای استفاده در محیط های تجاری، هتل ها، بیمارستان ها و … طراحی و ساخته شده اند؛‌ حتی گاهی در کارگاه ها و انبارهای نسبتا کوچک هم به کار می روند. از ویژگی های یک جاروبرقی با کیفیت، توانایی مکش هم زمان ذرات ریز و درشت می باشد. جاروهای آب و خاک خانگی راه حل نهایی برای محافظت از کف پوش های چوبی می باشد یعنی در صورت ریخته شدن مایعات روی این سطوح  به راحتی می توان توسط این جارو مواد را جمع کرد.

اهمیت به کارگیری جاروبرقی برای نظافت خانه و محل کار

نظافت عملی ضروری برای هر خانه و محل کاری است و باید تجهیزات مناسب و کارآمد به کار گرفته شود. برای انتخاب یک جارو برقی مناسب بهتر است چند نکته را در نظر بگیریم:

۱- قدرت مکش جاروبرقی

هر چه قدر مکش یک مکنده بیشتر باشد جاروی بهتر و قوی تری داریم. گاهی چنین تصور می شود هر دستگاهی که توان بالاتری داشته باشد جارویی قوی تر است، حال آن که در هیچ یک از رده های جاروبرقی این دیدگاه درست نیست و این میزان قدرت مکش است که تعیین کننده قدرت و عملکرد دستگاه می باشد. قدرت مکش پارامتری بسیار مهم در انواع مکنده به شمار می آید و به معنای توانایی دستگاه در مکش مواد و ذرات سنگین تر از فاصله های دورتر است.

۲- ظرفیت مخزن

جارو برقی های آب و خاک با مخازن با ابعاد گوناگون ساخته و عرضه شده اند؛ جاروهایی با مخازن کوچک که به راحتی قابل حمل هستند تا جاروبرقی های بزرگ صنعتی با ابعاد بسیار بزرگ. با در نظر گرفتن مساحت مورد نظافت و مقدار آلودگی های موجود در محیط یک جاروی مناسب انتخاب می شود. بهتر است پس از هر بار استفاده مواد جامد و مواد مایع جمع آوری شده تخلیه شوند.

۳- فیلتر

بسیاری از شرکت های سازنده جارو برقی صنعتی و جاروبرقی تجاری انواع مختلفی از فیلترهای جارو را تولید می کنند که هر کدام کاربردهای ویژه ای دارند. بعضی از این فیلترها هنگام خرید روی دستگاه تعبیه شده اند و اما برخی فیلترها به صورت جداگانه باید خریداری شوند. بهتر است جارویی انتخاب شود که فیلتر با دوام تری دارد. جاروهایی که ذرات ریزتر را جمع آوری می کنند عمدتا دو یا چند فیلتر دارند زیرا که ذرات ریزتر راحت تر وارد موتور دستگاه می شوند و باید از چند فیلتر عبور کنند تا به موتور آسیبی نرسد. تمیز کردن فیلتر بسیار ضرورت دارد و با تکان دادن فیلتر می توان ذرات به جا مانده را از آن جدا کرد. در جاروبرقی های کوچک تر که پاکت درون آن قرار می گیرد تخلیه یا تعویض پاکت واجب است به این دلیل که پاکت نقش فیلتر را در جاروبرقی ایفا می کند.

۴- لوازم جانبی

هنگام تهیه یک جاروب آب و خاک و یا هر نوعی از جارو باید همه جوانب لازم را سنجید. قطر و طول شیلنگ دستگاه طول سیم دستگاه، جنس بدنه (فلزی یا غیر فلزی، شکننده یا نشکن)، عمودی یا افقی بودن و وجود شیر تخلیه مایعات از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. به همراه جاروهای آب و خاک نازل هایی ارائه می گردد که با کمک آن ها نظافت سطوح ناهموار و دور از دسترس امکان پذیر می شود. به عنوان مثال نازل گرد برس دار برای نظافت مبلمان، نازل سرتخت برای نظافت شیارها و نازل کوچک برای پرده کاربرد دارند.

۵- سطح صدا

دستگاه های جاروبرقی آب و خاک به منظور استفاده در محیط های خانگی و تجاری طراحی شده اند، از همین رو سطح صدای زیادی ندارند و به راحتی می توان از چنین مکنده هایی بهره گرفت. هنگام تهیه جاروبرقی برای محیط های حساس به صدا مانند مراکز درمانی و مراقبتی، مراکز آموزشی، مهدکودک و … باید بیش از سایر محیط ها به سطح صدای دستگاه توجه شود.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: