مقالات آموزشی نظافت صنعتی

شستشو و نظافت معابر باریک و متراکم با استفاده از اسکرابر دستی

شستشو و نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محیط امری لازم و ضروری می باشد. بی شک ماندگاری آلاینده ها بر روی سطوح نه تنها جلوه ها بصری محیط را کاهش می دهد بلکه به واسطه ماندگاری بلند مدت بر روی سطوح کف می تواند خسارات جبران ناپذیری را بر روی کفپوش ها وارد کرده و هزینه های هنگفت تعمیر و یا تعویض کفپوش ها را بر دوش مدیران و صاحبان مجموعه ها تحمیل می نماید. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی و دستی چون استفاده از تی و سطل آب تا حدودی آلاینده های سطحی انباشته بر روی کف پوش ها را به ظاهر از بین می برد اما استفاده از این ابزار ها قادر به نظافت موثر و با کیفیت نبوده و تا مادامی که آب سطل تعویض نگردد با هر بار شستشوی تی در سطل، موجب انتقال آلاینده ها از بخشی به بخش دیگر می شود. با توجه به اهمیت شستشو و نظافت و سطوح کف استفاده از ابزار های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های اسکرابر صنعتی گزینه ای ایده آل و مناسب برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف می باشند.ساز و کار و چگونگی عملکرد دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر دستگاه نظافتیاسکرابر صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف می باشد. اسکرابر ها با استفاده از سامانه برس زنی تمامی آلاینده های انباشته و نفوذ کرده در داخل خلل و فرج و شیار های کفپوش ها را بیرون کشیده و نظافت می نمایند. این دستگاه ها به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت و ممانعت از باز نشر آلاینده ها مجهز به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند. همین امر موجب می شود که دستگاه همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده نموده و به واسطه جمع آوری کامل مایعات الوده ناشی از شستشو مانع از تجمع و انتشار آنها در محیط اطراف می گردد.

انواع دستگاه های اسکرابر صنعتی

کف شوی صنعتیاسکرابر ها یا کف شوی های صنعتی به منشور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند. دستگاه های اسکرابر صنعتی بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های دستی و اسکرابر های سرنشین دار تقسیم می شوند. نمونه های دستی در مقایسه با نمونه های سرنشین دار ابعاد کوچک تری داشته و برای شستشو و نظافت محیط ها و معابر باریک گزینه ای مناسب می باشند. در حالیکه نمونه های سرنشین دار پهنای کاری و ابعاد بزرگتری داشته و گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت محیط های وسیع می باشند.

کاربرد اسکرابر دستی در نظافت معابر باریک و متراکم

کف شوی صنعتیشستشو و نظافت معابر باریک و متراکم و به ویژه بخش های دور از دسترسی چون زیر میز ها و صندلی ها با استفاده از شیوه ای سنتی و دستی نظافت بسیار دشوار و زمان بر می باشد. دشواری استفاده از شیوه های سنتی در نظافت چنین بخش هایی تا بدان حد است که اغلب شستشو و نظافت سطوح کف این بخش ها مورد غفلت قرار می گردد. به منظور مرتفع نمودن این مشکل و تسهیل در امر شستشو و نظافت چنین بخش هایی استفاده از شیوه های مدرن و به کارگیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های کف شوی صنعتی دستی راهکار مناسب و ایده آلی می باشد. اسکرابر های دستی به واسطه داشتن ابعاد کوچک و فشرده از قدرت مانور کافی و فوق العاده برخوردار بوده و به راحتی قابل جا به جایی در معابر باریک می باشند، علاوه بر این، این دستگاه ها به منظور سهولت در دسترسی به بخش هایی با ارتفاع پایین همانند سطوح زیر صندلی ها و میز ها به گونه ای طراحی شده اند که دسته آنها قابلیت تا شدن داشته و به راحتی امکان حرکت اسکرابر دستی را در این فضا ها فراهم می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *