مقالات آموزشی نظافت صنعتی

دستگاه کف شویی دستی چه مشخصات و کاربردهایی دارد

دستگاه کف شوی دستی بهترین پیشنهاد برای نظافت صنعتی می باشد، این نوع تجهیزات نظافتی بسیار پرطرفدار و پرکاربرد در نوع اسکرابر دستی می تواند سطوح را از انواع مختلف آلودگی ها و گرد و غبار پاکسازی نموده وپاکیزگی بی کم و کاست را به ارمغان آورد، مشکلی در خصوص راه اندازی آن وجود ندارد.

دستگاه کف شوی دستی
اسکرابر چیست

اسکرابر چیست

اسکرابر در حقیقت  دستگاه کف شوی می باشد که از آن برای شست و شوی محیط های کوچک و متراکم استفاده می شود و پاکسازی محدوده ها  و راهروها و معابر تنگ و باریک با این وسیله به انجام می رسد. دستگاه اسکرابر صنعتی از نظر کاربردی به دو صورت اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم بندی می شود و عملکرد اسکرابر دستی در این میان از لحاظ کارایی مشبه با اسکرابر سرنشین دار است و تی مکنده و سیستم مکش آن به عنوان نیروی لازم برای خشک کردن محیط مورد کاربرد قرار می گیرد.

اجزای تشکیل دهنده و عملکرد دستگاه کف شوی دستی

دستگاه کف شوی صنعتی اغلب از برس دیسکی بهره می برد که این از خصوصیات بارز این دستگاه نظافت صنعتی برشمرده می شود، نیز برس های چرخشی در این زمین شوی صنعتی امکان پاکسازی محیط از هرگونه لکه و آلودگی به راحتی فراهم می آورد، روال کار  اسکرابر ها با پاشش مواد شوینده و آب بر روی سطوح آغاز و در نهایت با چرخش برس و پاکسازی کامل سطوح کف خاتمه میابد.

در اغلب زمینشوی ها استفاده از دستگاه نظافت مکانیزه در مسیر حرکتی رو به جلو امکان پذیر می باشد و با تغییر جهت رو به عقب سطح برس توسط تی و سیستم مکش دستگاه زمین شور صنعتی تحت پوشش قرار نمی گیرد، دستگاه اسکرابر، با داشتن یک تی و با دنبال کردن صحیح مسیر شستشوی و تنظیم محل قرار گیری نسبت به برس بسته به جهت حرکت، توانایی شستشوی و خشک نمودن در حرکت به تمامی جهات را خواهد داشت. به همین منظور می توان به منظور شستشوی گوشه ها و دیگر نقاط دور از دسترس از آن بهره مند شد.

اسکرابر دستی برای تمیزکاری محیط هایی با ابعاد کم گزینه خوبی به نظر می رسد و این اسکرابر از دو مخزن آب تمیز و کثیف تشکیل شده که این موضوع  انتشار آلودگی در محیط  را به حداقل می رساند و از آن ممانعت می نماید.

مزایای استفاده از دستگاه کف شوی

دستگاه کف شوی دستی مزایای زیادی برای انتخاب شدن دارد. اسکرابر دستی دارای مخازن کوچک و سطح شستشوی پایین می باشد که قطعاً داشتن چنین ویژگی هایی بهره مندی از دستگاه کف شور  صنعتی را خاص می کند و فی الواقع این خصوصیات برای نظافت مکانیزه و نظافت و نظافت صنعتی در اکثر سطوح کف بهترین گزینه خواهد بود.

اسکرابر دستگاهی به شدت جمع و جور بوده و همین موضوع قدرت مانور آن را در محیط های کوچک بالا می برد باید در نظر داشت که کوچک بودن این دستگاه امکان بهره مندی از آن را حتی در باریک ترین فضاها و محیط ها با کم ترین ابعاد فراهم می آورد و  به طور کلی اسکرابر در ابعاد کوچک قادر به نزدیک شدن به دیوارها خواهد بود که در برخی موارد این قابلیت منجر به امکان پاک کردن صحیح و کامل گوشه ها و کناره های دیوار و نقاط دور از دسترسی می شود که کار به هیچ وجه با دستگاه کف شوی سرنشین دار میسر نمی شود.

وزن سبک دستگاه کفشوی حمل و نقل آن را آسان می کند، به طوری که به وسیله آسانسور به راحتی قابل جا به جایی خواهد بود نیز اسکرابر صنعتی با خودروهای سواری و سایر وسایل نقلیه به سهولت قابل جابجایی است  و  این ویژگی  از بارزترین دلایل انتخاب این شکل از وسیله به دست کاربر خدماتی می باشد.

دستگاه کفشوی دستی مجهز به دو مخزن تفکیک آب تمیز و کثیف است که کارکرد اسکرابر را سرعت می بخشد و  از انتقال و ورود آب کثیف به آب تمیز و همچنین آلودگی به قسمت های شسته شده ممانعت می کند و بهداشت بالایی را در فضا ایجاد می کند، تفکیک مخازن این دستگاه موجب شده که تخلیه آن به راحتی انجام شود و نگه داری از دستگاه به خوبی میسر شود.

کاربردهای دستگاه کف شوی

از دستگاه کف شور دستی دستی برای شستشوی فضاهایی نظیر فود کورت، بیمارستان ها و مراکز درمانی  و اتاق های بیماران، فضاهای اداری و تجاری و مسکونی، کافی شاپ و فست فود ها، مراکز آمورشی و دانشگاه ها و کلاس های درس، رستوران ها و غذاخوری ها و تالارهای پذیرایی و هتل ها، سرای سالمندان، خوابگاه و … استفاده می شود.  به طور کلی امکان های کم وسعت با این نوع اسکرابر به خوبی تمیزکاری می شوند. این اسکرابر برای نظافت و شستشوی فضای مشکلی چون زیر صندلی، میز، کنار دیوار، گوشه اتاق، راهروها و … بهترین انتخاب به شمار می رود.

دستگاه کف شوی دستی
قیمت اسکرابر

قیمت اسکرابر

برای برخورداری از دستگاهی کارآمد و فوق العاده با ارمغان بالاترین کیفیت نظافتی حتما به یک زمینشوی صنعتی حرفه ای نیازمند خواهیم بود که پس از کسب اطلاعات از کاربردهای و تشخیص نیاز به آن، در وهله اول باید قیمت اسکرابر  و نحوه تهیه این کالای ارزشمند به ذهن رسد، در نظر داشتن میزان ارزشمندی دستگاه کف شور ارتباط مستقیمی با نوع تجهیزات مکانیزه نظافتی به کار رفته در آن دارد، با توجه به این که اسکرابر صنعتی یکی از پرکاربردترین و موثرترین دستگاه های نظافت صنعتی محسوب می گردد، برخورداری از آن برای هر مجموعه  مایه حیات و جز ضرورت ها است و باید عواملی از قبیل نوع دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا دستگاه کفشوی دستی، کیفیت ساخت اسکرابر و باتری کفشوی در این میان در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *