هنگام خرید جاروبرقی صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

با توجه به طیف گسترده مدل های جاروبرقی صنعتی و تنوع در طراحی و ساخت این دستگاه، انتخاب یک دستگاه جاروبرقی مناسب بسته به نیاز کار ساده ای نیست. به همین دلیل می بایست با اطلاع از نکاتی که در هنگام خرید جاروبرقی حائز اهمیت است و همچنین توجه به ویژگی های مهم سطوح، می توان یک دستگاه جاروبرقی مناسب انتخاب نمود. در ادامه ویژگی های مهم و تاثیر گذار جاروبرقی صنعتی تشریح شده است.

 

 

ویژگی های ظاهری جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتییکی از نکات مهمی که در خرید جاروبرقی حائز اهمیت است ویژگی های ظاهری این دستگاه است. جدا از مسائل فنی و نیاز به همگام کردن آن ها با مکان نظافت، می بایست طراحی دستگاه کاربر پسند باشد. به صورتی که در هنگام نظافت صدای بالای دستگاه موجب ایجاد مزاحمت نشود و همچنین طراحی دستگاه ارگونومیک بوده و خستگی کاربر و کاهش کیفیت نظافت را به همراه نداشته باشد.

 

 

 

سطح صدا

جاروبرقی صنعتیدر هنگام خرید جاروبرقی صنعتی بیشتر به ویژگی های فنی این دستگاه توجه می شود. همه خریداران به دنبال قدرت مکش بالاتر و فیلتر قوی تر هستند، در صورتی که اگر سطح صدای دستگاه بالا باشد موجب بروز مزاحمت برای افراد خواهد شد. در محیط های اداری، خانه ها، هتل ها و… افراد بسیاری حضور دارند که در صورتی که صدای جاروبرقی بالا باشد، خاطر افراد آزرده خواهد گشت. همچنین سطح صدای بالای جارو برقی صنعتی در حین کار به گوش کاربر نیز آسیب وارد می کند. به همین دلیل بهتر است از جارو برقی های با کیفیت و با قدرت مکش بالایی که سطح صدای پایینی دارند بهره گرفت.

 

 

 

وزن دستگاه

جاروبرقی صنعتیدر محیط هایی مانند پله، سطوح گسترده، سطوح با موانع زیاد و… که جاروبرقی نیاز به جابجایی داشته باشد، یکی از نکاتی که در حین خرید می بایست به آن توجه کرد وزن دستگاه جاروبرقی می باشد. در صورتی که وزن دستگاه بالا باشد، جابجایی آن امکان پذیر نخواهد بود یا با دشواری توسط کاربر انجام می شود. دستگاه هایی که طراحی فشرده و حرفه ای تر دارند، معمولا از وزن کمتری برخوردارند و همین امر موجب سهولت کاربری در حین نظافت و در هنگام جابجایی دستگاه خواهد شد.

 

 

 

ویژگی های فنی جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیخرید صحیح جاروبرقی و برآورده کردن نیاز های نظافتی توسط این دستگاه مستلزم توجه به دانش فنی در رابطه با دستگاه می باشد. با توجه به حجم آلودگی، ویژگی های محیط تحت نظافت (مساحت، درجه حساسیت بهداشتی، اهمیت ضدانفجار بودن دستگاه و…) و قدرت مورد نیاز برای مکش آلودگی ها می توان بهترین نوع دستگاه جاروبرقی صنعتی را انتخاب نمود.

 

 

 

ظرفیت مخزن

جاروبرقی صنعتیهرچه اماکن تحت نظافت صنعتی تر باشند، آلودگی های بزرگتری برای جاروب وجود خواهند داشت. در صورتی که ظرفیت مخزن مکنده (یا جاروبرقی صنعتی) کم باشد، پس از جاروب مساحت کم، مخزن پر شده و در حین جاروب می بایست چندین بار به تخلیه مخزن پرداخت. این کار زمان بر خواهد بود و به همین ترتیب فرآیند نظافت بسیار طولانی خواهد شد. به همین دلیل توجه به ظرفیت مخزن از پارامتر های مهم در انتخاب و خرید جاروبرقی است.

 

 

 

فیلتر

جاروبرقی صنعتیدر اماکنی که سطح بهداشت بسیار حائز اهمیت است، نباید آلودگی ها در حین نظافت پس از آن به سطوح برگردد. به همین دلیل بهره مندی دستگاه جاروبرقی صنعتی از فیلتر قدرتمند بسیار مهم و کلیدی است. در صورتی که دستگاه به فیلتر هپا مجهز باشد، امکان عبور حتی ریزترین ذرات از داخل به بیرون دستگاه پس از جاروب نیز موثر نخواهد بود و به همین ترتیب سطح بهداشت در محیط بالا خواهد رفت.

 

 

 

موتور مکش

جاروبرقی صنعتیقلب هر دستگاه جاروبرقی صنعتی، موتور می باشد. در ساخت اکثر جاروبرقی هایی که قیمت پایینی دارند، تنها از یک موتور استفاده شده است. که این موتور هم خلا برای مکش ایجاد کرده و هم سیستم خنک کننده دستگاه توسط همین موتور تامین می گردد. اما به منظور بهینه تر شدن دستگاه جاروبرقی و کاهش زمان نظافت و همچین بهبود کیفیت مکش آلودگی، می بایست از دستگاه های جاروبرقی چند موتوره با قدرت مکش بالا استفاده نمود.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: