کاربردهای جاروبرقی نیمه صنعتی

یکی از رایج ترین تجهیزاتی که همه افراد از آن شناخت دارند و در هر مکانی کاربردی و ضروری می باشد، دستگاه جاروبرقی است. ساختار و عملکرد جاروبرقی که با مکش قدرتمند موجب جاروب محیط می شود بسیار ساده می باشد. از این دستگاه تخصصی می توان در صنایع، کارخانجات و اماکن خانگی، تجاری و… به منظور جاروب بهینه استفاده کرد. کیفیت دستگاه جاروبرقی نیمه صنعتی و ارائه شدن این دستگاه در مدل های متنوع، انواع کاربرد این دستگاه را تعیین می کند.

آماده سازی سطوح هموار کف

پس از ساخت و ساز بنا های مسکونی، تجاری، صنعتی و پیش از ورود ساکنان و کارکنان به محدوده، می بایست سطوح هموار کف را آماده سازی نمود. برای آماده سازی کفپوش ها بهتر است در ابتدا همه آلودگی های موجود بر روی سطوح جمع آوری و جاروب شوند. دستگاه جاروبرقی در رده های صنعتی و تجاری (بسته به مساحت و میزان آلودگی) بهترین وسیله برای جاروب موثر با قابلیت جلوگیری از بازگشت آلودگی به محیط می باشد.

جاروب غبار سیمان با جاروبرقی نیمه صنعتی

حین انجام مراحل صنعتی در تولید سیمان، گرد و غبار هایی به مقدار زیاد تولید شده و بر روی سطوح و تجهیزات می نشیند. وجود این غبار ها در خط تولید سیمان موجب آسیب به سلامتی افراد شده و امنیت کاری را پایین می آورد؛ همچنین باقی ماندن گرد سیمان بر روی تجهیزات و دستگاه های صنعتی خط تولید موجب کاهش کیفیت محصول تولید شده نهایی خواهد شد و به همین دلیل بهتر است به صورت مداوم غبار سیمان را جاروب کرد. بهتر است از یک نوع مکنده صنعتی مجهز به پمپ ساید چنل و موتور توربینی در بخش تولید کارخانه های سیمان استفاده شود تا با جمع آوری موثر گرد سیمان، از توقف فرآیند تولید جلوگیری شود. همچنین فیلتر با مساحت بالا، سیستم نظافت فیلتر و مخزن با حجم زیاد برای کمک به عملکرد پیوسته جاروبرقی در کارخانه های سیمان نیاز است.

صنایع شیمیایی و دارویی

پاکیزگی در صنایع شیمیایی و دارویی از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل نظافت مداوم و توجه به حذف آلودگی های مضر در چنین صنایعی بسیار مهم است. برخی از آلودگی های موجود در صنایع دارویی و شیمیایی عبارت است از: گرد و غبارات، بخار و رطوبت مضر، باکتری ها و ویروس ها. ویژگی خاصی که در مکنده های مورد استفاده در صنایع شیمیایی و دارویی اهمیت دارد، فیلتر می باشد؛ تجهیز این دستگاه ها به فیلتر های قدرتمند به منظور جلوگیری از بازگشت آلودگی به محیط بسیار حائز اهمیت می باشد. انتقال گرانول، پودر و مواد جامد با دستگاه جاروبرقی صنعتی موجب افزایش ایمنی، بازدهی و کیفیت محصول نهایی خواهد شد.

بازیابی تونر با جارو برقی نیمه صنعتی

صنایع چاپ با آلودگی های موادی مانند تونر که در دستگاه های فکس و چاپگر ها می باشند و بسیار پودری و ریز است، مواجه هستند. اندازه تونر از یک دهم میکرون کوچکتر بوده و با نفوذ به داخل سیستم تنفسی موجب آسیب به سلامت افراد می شود. به همین دلیل نباید به این گرد های ریز اجازه نفوذ به محیط را داد. استفاده از مکنده های قدرتمند صنعتی با فیلتر هپا با کیفیت موجب جلوگیری از انتشار تونر د محیط شده و از بازگشت این ذرات به محیط نیز جلوگیری می کند. به همین ترتیب نظافت در بالاترین سطح سلامت برقرار خواهد شد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: