مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد زمین شوی دستی در نظافت محیط های گوناگون

حفظ نظافت در محیط های گوناگون صنعتی، تجاری و اداری یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین نکات در کسب استاندارد های مدیریتی و جلب رضایت مشتریان است. مهم تر از همه کاربرد تجهیزات صنعتی برای انجام نظافت و بهبود، ارتقا سلامت و بهداشت این محیط ها است. از کاربردی ترین تجهیزات نظافت مکانیزه مورد استفاده در مجموعه های تجاری، خدماتی، اداری و صنعتی زمین شوی دستی یا اسکرابر است. این دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه با توانایی شستشو و خشک نمودن سطوح به صورت همزمان، کارایی بالاتری در نظافت سطوح خواهد داشت.

انواع زمین شوی های صنعتی دستی با تنوع در طراحی، ابعاد و کارایی در محیط های مختلف صنعتی تجاری و خدماتی قابل استفاده هستند. این تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه میتوانند به صورت کارآمد به نظافت محوطه های گوناگون پرداخته و در ارتقا کیفیت نظافت و بهداشت محیط موثر واقع گردند.

اهمیت کاربرد زمین شوی صنعتی در نظافت

اهمیت استفاده از اسکرابر دستیاستفاده از دستگاه زمین شوی دستی برای حفظ نظافت و ارتقا بهداشت در محیط های مختلف امری ضروری می باشد. نظافت سطوح با شیوه های دستی و قدیمی کارایی لازم را نداشته و کیفیت مطلوبی از نظافت ارائه نمی دهند. از سوی دیگر استفاده از تجهیزات سنتی نظافت ممکن است باعث انتشار بیشتر آلودگی در سطح محیط شده و از بهداشت آن بکاهد. از این رو کاربرد تجهیزات مکانیزه نظافت میتواند راهکار و راه حل بهینه ای برای به انجام رساندن فرایند نظافت سطوح با کیفیت مطلوب باشد. کاربرد زمین شوی دستی در انجام نظافت محیط های گوناگون مزایای بسیاری برای محیط، کاربر و مدیران مجموعه ها به همراه دارد که استفاده از این دستگاه را مقرون به صرفه و عقلانی می نماید.

به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه در بهبود کیفیت سلامت محیط، کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان و انرژی، ارتقا ایمنی سطوح بعد از نظافت و مزایای دیگری از این قبیل به همراه خواهد داشت.

مزایای کاربرد و استفاده از زمین شوی دستی

همانطور که اشاره شد کاربرد اسکرابر ها و زمین شوی ها در نظافت سطوح کف ساختمان ها مزایای بسیاری به همراه دارد. یکی از انواع اسکرابر های صنعتی، زمین شوی های دستی هستند که در انواع و ابعاد مختلف طراحی و تولید میشوند. این دسته تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی میتوانند در نظافت محوطه های اداری، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

افزایش سرعت و کیفیت نظافت

کاربرد تجهیزات نظافت به طور کلی در افزایش سرعت نظافت محیط های مختلف تاثیر گذاری بالایی دارند. زمین شوی دستی با داشتن قابلیت شستشوی تخصصی سطوح کف، میتواند با مجهز بودن به مخازن آب تمیز و مخزن جمع آوری آب کثیف با حجم مناسب در افزایش سرعت نظافت بسیار تاثیر گذار باشد. عدم نیاز به پرکردن مکرر مخزن آب تمیز و تخلیه آب آلوده جمع آوری شده، به کاربر امکان میدهد در مدت زمان کوتاهی قادر باشد محوطه گسترده ای را به راحتی نظافت نموده و آلودگی های آن را جمع آوری نماید.

استفاده از برس های چرخشی با فشار مناسب بر سطح به دستگاه زمین شوی دستی امکان میدهد انواع آلودگی ها را به طور بهینه از سطح جدا نموده و با سیستم مکنده آلودگی ها به مخزن آب آلوده انتقال دهد. این سامانه برس زنی و سیستم مکش آلودگی، کیفیت نظافت سطوح را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

ابعاد مناسب و مانور پذیری بالا

انواع زمین شوی دستی صنعتیتنوع در طراحی و کارایی دستگاه زمین شوی دستی ، امکان استفاده از این دستگاه نظافتی در محیط های گوناگون را امکان پذیر نموده است. اسکرابر های دستی مدل Vispa با داشتن ابعاد فوق العاده کم، در محیط های اداری و خدماتی همچون هتل ها و دفاتر خدماتی قابل استفاده بوده و سرعت و کیفیت بالایی از نظافت را در این گونه محیط ها فراهم خواهد آورد. داشتن ابعاد کوچک این مدل زمین شوی دستی سهولت جابجایی دستگاه و نگهداری آسان آن را برای کاربران امکان پذیر می نماید.

مانور پذیری بالای زمین شوی دستی به معنی سهولت هدایت و جابجایی آن در محیط هایی با ابعاد کوچک، یا تراکم بالای موانع در محیط مورد نظر است. زمین شوی صنعتی به دلیل داشتن طراحی مناسب، وزن کم و قابلیت هدایت آسان به راحتی در محیط هایی با وسعت و ابعاد کم قابل استفاده خواهد بود. این تجهیزات و دستگاه نظافت میتوانند در راهرو ها، سرویس های بهداشتی، سالن های تولید، انبار نگهداری کالا و محیط های گوناگون دیگر مورد استفاده قرار گرفته و بدون ایجاد مزاحمت برای افراد به نظافت سطوح در آنها بپردازد.

کاهش هزینه ها و انرژی لازم برای انجام نظافت

به کارگیری دستگاه های مکانیزه نظافت در کاهش هزینه ها و انرژی لازم برای نظافت تاثیر گذاری بالایی دارد. زمین شوی های دستی با داشتن سیستم های هوشمند پاشش آب و محلول شوینده میتوانند میزان مصرف ماده شوینده را تنظیم و کنترل کنند. بدین ترتیب از مصرف بیش از اندازه این مواد در شستشوی سطوح جلوگیری به عمل خواهد آمد. استفاده از اسکرابر های دستی در نظافت به دلیل کاهش فعالیت نیروی خدماتی، انرژی کمتری از آنها خواهد گرفت و آنها میتوانند با صرف میزان انرژی کمتر، محوطه وسیع تری را نظافت نمایند.

همچنین بهره وری از نیروی خدماتی با استفاده از دستگاه های زمین شوی صنعتی بالا رفته و میتوان از این نیروی انسانی در بخش های دیگر محیط کاری و خدماتی استفاده نمود.

 

بکار گیری تجهیزات نظافت صنعتی و زمین شوی های دستی در حفظ نظافت و بهداشت در محیط های تجاری، اداری و صنعتی میتواند مزایای بسیاری برای این مجموعه ها داشته باشد. کاهش هزینه های نظافت، بالا رفتن کیفیت و سرعت فرایند را برای کاربران فراهم خواهد آورد. تنوع ابعاد و قابلیت های این دستگاه نظافت کاربری آن در صنایع و مراکز خدماتی تجاری گوناگون را امکان پذیر خواهد نمود. شرکت اتحاد صنعت صدرا با ارائه انواع زمین شوی دستی صنعتی تنوع مناسبی برای انتخاب این تجهیزات نظافت مکانیزه برای شما تدارک دیده است. با دریافت مشاوره از متخصصین و مشاورین این مجموعه میتوانید دستگاه نظافت صنعتی مطلوب جهت نظافت محیط مورد نظر خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *