مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی در حفظ نظافت سالن های همایش

گردهمایی ها و جلسات آموزشی که در سالن های همایش برگذار میشوند، علاوه بر جنبه های آموزشی، یک جنبه به رسمیت شناخته شدن برای شرکت ها و سازمان های برگذار کننده نیز دارند. مدیران و مسئولین این شرکت ها با برگذاری جلسات و همایش ها در چنین محیط هایی با نشان دادن کیفیت برگذاری و تسلط آنها بر مدیریت جلسات این چنین است. از این رو یکی از اصلی ترین فاکتور های انتخاب سالن همایش مناسب تمیز بودن و کیفیت نظافت آنها است. استفاده از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه در انجام فرایند تمیز نمودن سالن های برگذاری همایش میتواند کیفیت مطلوب و مناسب نظافت این فضای عمومی را ارتقا دهد. یکی از تجهیزاتی که میتوان در نظافت سالن های همایش و مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار داد دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی است.

دستگاه فرش و مبل شوی صنعتیدستگاه مبل و موکت شوی صنعتی

دستگاه مبل و موکت شوی یکی از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی است که در ارتقا کیفیت نظافت مبلمان و کف پوش ها تاثیر گذاری بسیار زیادی دارد. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی های به روز و ویژگی های منحصر به فرد به کار رفته در آن کیفیت بالای نظافت مبلمان اداری و کف پوش های این دسته محیط ها را تضمین می نماید. دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی با استفاده از مواد شوینده مناسب و به کار گیری تکنولوژی با ایجاد فوم داغ و پاشش آن بر سطوح مبل و موکت ها و سپس مکش آنها، آلودگی ها را از عمق این لوازم بیرون کشیده و آنها را تمیز می نماید.

اهمیت استفاده از مبل و موکت شوی صنعتی در نظافت مبلمان

مبلمان، فرش ها و موکت ها به دلیل استفاده مکرر از به سرعت دچار آلودگی های مختلف میشوند. این آلودگی ها به علت تماس زیاد کفش ها و لباس های افراد میتوانند از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کنند و باعث گسترش آلودگی ها شوند. از این رو جهت افزایش سطح بهداشت محیط و ارتقا سلامت افراد، استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه همچون مبل و فرش شوی صنعتی جهت بالا بردن کیفیت نظافت این دسته از مبلمان اهمیت زیادی پیدا میکند. نفوذ فوم شوینده تولید شده توسط مبل و موکت شوی صنعتی به عمق الیاف کف پوش و مبلمان، باعث حل شدن آلودگی ها در ماده شوینده شده و با استفاده از سامانه مکنده پر قدرت دستگاه، آلودگی ها به طور کامل جمع آوری میشوند. این امر باعث تسریع شستشو و خشک شدن سطوح مبلمان و موکت ها شده و زمان فرایند نظافت را کاهش میدهد.

نظافت سالن همایش با مبل و موکت شوی صنعتی

مزایای استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه در شستشو

کاربرد تجهیزات نظافت صنعتی و مکانیزه در شستشوی سطوح مزایای بسیاری برای مجموعه ها به همراه دارد. همانطور که اشاره شد، تسریع فرایند نظافت، شستشو و خشک شدن سطوح و کاهش زمان نظافت یمی از اصلی ترین مزایای کاربرد دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی می باشد. از دیگر مزایای کاربرد این دستگاه نظافت مکانیزه میتوان به کاهش انرژی و هزینه لازم برای نظافت مبلمان و کف پوش ها اشاره داشت. با کاهش انرژی لازم برای نظافت بهره وری بیشتر و بهینه تر از نیروی کار فراهم می شود و میتوان از نیروی خدماتی در نظافت بخش های دیگر بهره برد. مصرف پایین و بهینه دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی از مواد شوینده و منبع برق، کاهش هزینه های نظافت و بهینه شدن مخارج فرایند را به همراه خواهد داشت.

ویژگی های دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی

یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه مبل و موکت شوی صنعتی ، مجهز بودن این دستگاه به سامانه کمپرسور هوا و سامانه گرم کن برای تولید فوم با حرارت بالا می باشد. این قابلیت به دستگاه امکان میدهد آلودگی ها را به راحتی در فوم داغ حل نموده و از الیاف پارچه، فرش و موکت جدا نماید. سیستم مکش آلودگی ها در این دستگاه با فراهم آوردن امکان جمع آوری و مکش آلودگی ها از عمق بافت مبلمان، کیفیت بالای نظافت آنها را تضمین نماید. بدین ترتیب خشک شدن و سرعت نظافت به میزان زیادی افزایش یافته و محیط به سرعت قابل استفاده مجدد خواهد شد.

تجهیزات مبل شوی صنعتی

کاربرد تجهیزات و لوازم جانبی متنوع در این دستگاه میتواند امکان دسترسی و نظافت محل های خارج از دسترس کاربر را فراهم آورده و کیفیت نظافت محوطه را افزایش دهد. همچنین با استفاده از مبل و موکت شوی صنعتی آلودگی ها به سرعت از محیط جمع آوری شده و ارتقا سلامت و بهداشت محیط فراهم می آید. حفظ نظافت خود دستگاه نیز در حفظ کیفیت و کارایی آن اهمیت دارد. سهولت شستشو و نظافت بخش های مختلف مبل و موکت شوی از دیگر ویژگی های این دستگاه به حساب می آید.

 

 

 

استفاده از دستگاه ها و تجهیزات نظافت مکانیزه همچون مبل و موکت شوی صنعتی در ارتقا کیفیت نظافت سالن های همایش ، محیط های تجاری، مراکز درمانی و مجتمع های خدماتی و رفاهی همچون هتل ها، تاثیر گذار بوده و میتواند رضایتمندی مشتریان و مراجعین را به همراه داشته باشد. از این رو استفاده از این تجهیزات و دستگاه ها، یک راه حل مدیریتی جهت کنترل آلودگی های محیط محسوب شده و باعث ارتقا استاندارد های بهداشت و سلامت در محیط می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *