مقالات آموزشی نظافت صنعتی

موارد استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک یک دستگاه نظافت مکانیزه همه کاره است که نه تنها قابلیت جمع آوری گرد و غبار خشک را دارد، بلکه برای حذف آلودگی های مرطوب و مایعات نیز ایده آل است. این دسته از جاروبرقی ها از کیسه استفاده نمی کنند. دستگاه برای جمع آوری مواد زائد به مخازن با جنس پلیمر مقاوم مجهز است تا بتواند آلودگی های آب و خاک را جمع آوری نموده و از نشت رطوبت و گرد و خاک خشک به محیط جلوگیری نماید. دستگاه جاروبرقی آب و خاک به برس های قابل تعویض مجهز هستند و میتوانند انواع آلودگی های مرطوب و گرد و غبار خشک را از محیط جمع آوری نمایند.

دستگاه جاروبرقی آب و خاک برای محیط های تجاری و مراکز خدماتی همچون هتل ها و رستوران ها یک دستگاه نظافت صنعتی ایده آل بوده که با کارکرد مطلوب کیفیت نظافت بهینه ای در چنین محیط هایی به ارمغان خواهد آورد. با در نظر گرفتن ویژگی های این دستگاه نظافت مکانیزه و قیمت انواع جاروبرقی های آب و خاک می توانید از بین گزینه های مختلف و متنوع این دستگاه انتخاب خود را انجام دهید.

دستگاه جاروبرقی آب و خاک چیست و چگونه کار می کند؟

جاروبرقی آب و خاک به روشی مشابه جاروبرقی های سطلی کار می کند. جارو برقی صنعتی برای جمع آوری گرد و غبار خشک، جمع آوری آلودگی های مرطوب ایده آل است و برای کاربرد های سنگین ایده آل است. با این دستگاه با قدرت بالای مکش، انواع آلودگی های تر و خشک را به محفظه نگهدارنده آلودگی ها انتقال می دهد. عایق بندی و فیلتراسیون مناسب دستگاه جارو برقی آب و خاک ، احتمال نشت آلودگی ها و خروج آنها از مخزن نگهدارنده آلودگی جلوگیری می نماید.

کاربرد دستگاه جاروبرقی آب و خاک

محفظه جمع آوری ، واحد موتور و آن قسمتهای اصلی دستگاه جاروبرقی آب و خاک هستند. موتور جارو برقی صنعتی در بالای محفظه جمع قرار گرفته است. موتور مکنده هوا را از طریق شیلنگ و محفظه جمع کننده جاروبرقی به داخل می کشد. این امر علاوه بر مکش هوا قدرت مکش آلودگی ها، مواد و ذرات زائد را نیز امکان پذیر می نماید. سرعت و قدرت بالای مکش به جمع آوری بهینه ذرات کمک کرده و آنها را به مخزن آلودگی جمع آوری می نماید. وقتی هوای مکش شده وارد مخزن آلودگی میشود، ذرات به داخل مخزن سقوط کرده و هوا از طریق قسمت فوقانی جاروبرقی صنعتی خارج می شود.

 

کاربرد ها و موارد استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک

از جاروبرقی های آب و خاک برای جمع آوری آلودگی های ایجاد شده در محیط های گوناگون همچون فرش ها، مبل ها، سطوح سنگ و سرامیک و انواع پوشش های کف، پرده ها و سطوحی از این قبیل در محیط های تجاری و یا خدماتی مانند هتل ها، زیارتگاه ها و دفاتر اداری استفاده می شود. برخی موارد استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی در ادامه مورد بررسی قرار گرفته اند.

جمع آوری ضایعات مایع با استفاده از جاروبرقی آب و خاک

دستگاه جاروبرقی آب و خاک با قابلیت جمع آوری آلودگی های مایع میتواند کاربرد بسیار زیاد و کارآمدی در نظافت محیط های مختلف داشته باشد. این دیتگاه با امکان جمع آوری انواع ضایعات و آلودگی های مایع، میتواند از به جا ماندن لکه ها در سطوح پیشگیری نماید. ریختن یک فنجان چای، قهوه یا شیر میتواند باعث به جا ماندن لکه بر سطح فرش یا مبلمان شود. اما با استفاده از جاروبرقی صنعتی آب و خاک این موارد به راحتی قابل نظافت هستند. این مرود به خصوص در هتل ها و مراکز خدماتی که نیاز به ارائه نظافت سریع از نیروی خدماتی است، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

نظافت پرده و پارچه ها

دستگاه جارو برقی های صنعتی آب و خاک برای نظافت کف و همچنین پرده ایده آل هستند. کف و پرده به طور معمول و روزانه با تجمع مقدار زیادی گرد و غبار روبرو هستند. استفاده و کاربرد دستگاه جاروبرقی صنعتی میتواند به آسانی در نظافت سطوح عمودی و افقی و همچنین سطح پارچه ها تاثیر گذاری بالایی داشته باشد. استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک همچنین در نظافت سطوح چوبی و کفپوش ها نیز موثر بوده و نتیجه و کیفیت مطلوبی بر جای خواهد گذاشت.

کاربرد دستگاه جاروبرقی آب و خاکجمع آوری آلودگی های پودری

گاهی آلودگی ها به درشتی ذرات سنگ یا شن نیستند. این آلودگی ها میتوانند از نوع پودری باشند. آلودگی هایی همچون ریخته شدن آرد در محیط آشپزخانه ها و یا خاکستر باقی مانده در شومینه ها. تمیز کردن و نظافت چنین آلودگی هایی میتواند وقت و انرژی زیادی از نیروی خدماتی بگیرد. از سوی دیگی جابجا کردن این آلودگی ها با روش های معمول، میتواند باعث گسترش و پراکندگی بیشتر آنها شود. از این رو استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک میتواند روشی مناسب و بهینه برای جمع آوری و انتقال آلودگی های پودری به بیرون از محیط مورد نظر باشد.

به کار گیری دستگاه جاروبرقی آب و خاک صنعتی در محیط های تجاری، رفاهی و خدماتی میتواند باعث سرعت گرفتن ارائه خدمات شده و رضایتمندی مشتریان را افزایش دهد. همچنین کیفیت و کارایی این دستگاه نظافت مکانیزه بالا بوده و باعث ارتقا سطح بهداشت و تمیزی محیط خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *