مقالات آموزشی نظافت صنعتی

موارد استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

فناوری و صنعت همیشه به کمک بشر آمده است و در تولیدات دستگاه ­های نظافتی هم دست آوردهای بسیاری داشته است. در این مقاله یک دستگاه کاربردی و کارآمد را که چندان هم ناآشنا نیست، معرفی خواهیم کرد. این محصول جارو برقی صنعتی است. کاربرد جارو برقی صنعتی همان طور که از نام آن مشخص است برای محیط­ های کارگاهی و صنعتی بوده و در نتیجه با جارو برقی خانگی متفاوت است.

پاکیزه نگه داشتن اماکن صنعتی و سالن­ های گسترده کار آسانی نیست. اگر هم از ابزارهای دستی و قدیمی استفاده کنید، سختی کار دوچندان خواهد شد و مدت زمان بیشتری صرف خواهد شد. جارو برقی صنعتی متفاوت از ابزارهای دستی است. از مزایای کاربرد جاروبرقی صنعتی آن است که، که دیگر ملزم به استخدام نیروی کار بیشتر در جهت سریع تر انجام شدت روند کار نخواهید بود و همینطور با سرعت همه جا تمیز و پاک می شود.

جارو برقی آب و خاک چگونه عمل می کند؟

جاروبرقی آب و خاک می­تواند به طور همزمان آب و خاک را پاکسازی کند. یعنی این قابلیت را دارد که مایعات را نیز از روی سطوح و کف پاکسازی کند. هیچ گونه اختلالی در سیستم این دستگاه رخ نخواهد داد و فیلتراسیون مجهز آن آلودگی­ های خشک و تر را جمع آوری خواهد کرد. این مزیت جارو برقی آب و خاک موجب شده کاربرد جاروبرقی صنعتی در بسیاری از کارگاه­ های تولیدی و صنعتی مورد توجه قرار گیرد.

موارد استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

کاربرد جاروبرقی صنعتی بسیار زیاد است. در ادامه مطلب به معرفی چند نمونه از اماکنی که استفاده از جاروبرقی صنعتی در آن ها اهمیت دارد، اشاره می شود.

نظافت مراکز بهداشت و درمان:  یکی از اماکنی که نیاز ضروری به پاکسازی هر دو نوع آلودگی خشک و مرطوب دارد، مرکز بهداشت و درمان است. بیمارستان ­ها، درمانگاه ­ها و آزمایشگاه­ ها می­توانند از کاربرد جاروبرقی صنعتی جهت نظافت محیط بهره ببرند. رعایت بهداشت صد درصدی در این اماکن بسیار حائز اهمیت است.

جمع آوری آلودگی های مراکز تجاری: در مراکز تجاری تردد و رفت و آمد بیش از یک ساختمان اداری یا مسکونی است. در نتیجه برای پاکسازی مراکز تجاری به نیروی کار بیشتر و رسیدگی مداوم احتیاج خواهید داشت. به جای پیروی از شیوه ­های نظافت قدیمی با استفاده از تجهیزات دستی، می­توانید از نهایت کاربرد جارو برقی صنعتی استفاده کنید و تاثیر شگفت انگیز آن را در نتیجه کار مقایسه کنید. با مقایسه متوجه خواهید شد، محیط شیک یک مجتمع تجاری بیش از پیش می­درخشد.

نظافت انبارهای صنعتی و تولیدی: در نظافت محیط­ های کارگاهی و یا انبارهای بزرگ می توانید از این جاروبرقی استفاده کنید. مسلما جابجایی محصولات انبار و شارژ مجدد موجودی علاوه بر گرد و غبار، دور ریز مواد را به همراه خواهد داشت. برای پاکسازی این محیط بدون نیاز به جابجایی سایر موجودی­ ها، به یک جاروی قدرتمند با مکش فوق العاده قوی نیاز خواهید داشت.

جاروبرقی صنعتی

کاربرد جاروبرقی نیمه صنعتی و تجاری

از جاروبرقی نیمه صنعتی و تجاری برای محیط هایی که مساحت زیادی ندارند استفاده می شود. این جاروبرقی ها سیستم پیچیده ای ندارند و کار با آن ها بسیار ساده است. با توجه به اینکه ابعاد جاروبرقی نیمه صنعتی و تجاری نسبت به نمونه صنعتی کمی کوچک تر است، در نتیجه فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. برای یک دفتر کار، فروشگاه کوچک و اماکنی از این قبیل می توانید از جارو برقی نیمه صنعتی استفاده کنید.

جاروبرقی نیمه صنعتی یا تجاری

مزایا و کاربرد جارو برقی صنعتی

قدرت مکش و توانایی جمع آوری موثر آلودگی­ ها: این جارو برقی توانایی پاکسازی گرد و غبار و ریز دانه­ های بزرگ‌ ­تر را دارد. به عنوان مثال در یک کارگاه صنعتی دور ریز فرایند تولید، تراشه­ ها و ریز دانه­ های زیادی را در محیط پخش می­کند. این جاروبرقی تمامی آن­ ها را پاکسازی خواهد کرد. این کار را با قدرت مکش فوق ­العاده ­انجام خواهد داد.

فیلتراسیون قدرتمند: از دیگر مزایای کاربرد جاروبرقی صنعتی، داشتن فیلتر اولیه و ثانویه کاملا کارآمد است و دوام بسیار زیادی دارد. فیلتراسیون به واسطه فیلتر سلولزی یا پلی استری باکیفیت در جارو برقی صنعتی صورت می­گیرد. قدرت فیلتراسیون یکی از فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

خرید جاروبرقی صنعتی

نکاتی که باید در خرید جاروبرقی صنعتی در نظر بگیرید بسیار ساده است. همان طور که متوجه شدید، کاربرد جارو برقی­ صئعتی بسیار زیاد می باشد. به همین منظور می توانید با خرید جاروبرقی صنعتی سرعت بالا و کیفیت تمیزی بالاتری را داشته باشید.

با در نظر گرفتن اهمیت نظافت در مکان­ های گسترده و سختی انجام این کار توسط نیروی انسانی با کار گیری تجهیزات دستی، با خرید این محصول فرایند پاکسازی محیط را به نحو احسن انجام خواهید داد.

اگر قصد خرید این محصول را دارید، با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل قدرت مکش، اعتبار فروشنده محصول و اطمینان از رعایت استاندارد های کیفی از سوی برند تولید کننده برای خرید اقدام کنید. شما می­توانید با توجه به شرایط مکانی که در نظر دارید، یکی از انواع جاروبرقی صنعتی و یا جارو برقی نیمه صنعتی را خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *