انواع جاروی خیابانی و مزایای بهره گیری از آنها در نظافت

آلودگی ها و آلاینده ها با گسترش و توسعه صنایع رشد کرده و شکل های گوناگونی به خود گرفته اند. تجمع و باقی ماندن این آلاینده ها در محیط صنایع میتواند باعث فرسودگی، کاهش کیفیت و اختلال در کارآیی تجهیزات و دستگاه های صنعتی گردد. برطرف کردن این آلاینده ها با استفاده از انواع تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه کارآیی سرعت و کیفیت بالایی داشته و کیفیت محصولات تولیدی را ارتقا خواهد داد. جاروی خیابانی یا سوییپر ها یکی از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی هستند که به صورت موثر انواع آلودگی های ریز و درشت را جمع آوری می نمایند. با استفاده از این دستگاه ها و تجهیزات در میتوانید مواد زائد و ضایعات تولید را به راحتی جمع آوری نموده و نظافت محیط را تضمین نمایید.

 

دسته بندی و انواع جاروی خیابانی

سوییپر های صنعتی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. این تجهیزات و دستگاه های جاروی خیابانی را می توان بر اساس نوع منبع تغذیه و نحوه هدایت به دسته بندی های زیر تقسیم بندی نمود.

سوییپر مکانیکی

این مدل جاروی خیابانی نیروی لازم خود را تنها از طریق حرکت به سمت جلو توسط کاربرتأمین می کنند، به این ترتیب که با حرکت دادن سوییپر در جهت مورد نظر، انتقال نیرو به سایر بخش ها صورت گرفته که موجب حرکت چرخ ها و برس های دستگاه می شوند و عملیات نظافت صورت میپذیرد. نکته ی قابل توجه در این نوع سوییپر این است که دستگاه هیچ گونه موتور، باتری یا کابلی ندارد. این امر باعث عدم محدودیت نیاز به کابل برق، شارژ باتری مدت زمان کاربری دستگاه می گردد. از این رده سوییپر صنعیت میتوان در محیط هایی نظیر اطراف و زیر میزو صندلی ها و یا محیط های با وسعت کم و فضاهای باریک با امکان چرخش محدود استفاده نمود. مخزن گرد و غبار این مدل جاروب شهری به راحتی قابل جدا شدن و تخلیه است.

انواع دستگاه سویپر صنعتی

انواع دستگاه سویپر صنعتی

جاروی خیابانی الکتریکی

در این مدل سوییپر صنعتی، انرژی الکتریکی مورد نیاز از طریق باتری قابل شارژ و یا یک کابل برق تأمین می گردد. این امر طبیعتا نیاز وجود منبع الکتریکی برای تامین انرژی لازم برای کارکرد دستگاه را ایجاد می نماید. در جاروی خیابانی باتری دار توصیه می شود نسبت به شارژ و یا تعویض باتری در زمان مناسب اقدام گردد تا امکان استفاده ی بهینه از دستگاه فراهم شود. اما یکی از مهم ترین ویژگی های این سوییپر بی نیازی در اتصال به کابل برق است که این امر امکان کاربرد وسیع تری را برای دستگاه فراهم می کند. در مدل کابلی توجه به دسترسی به تعداد کافی پریز برق در محیط ضروری است اما میتوان بدون محدودیت زمانی از دستگاه استفاده نمود.

سویپرهای بنزینی و دیزلی

در محیط های وسیع و باز و یا بخش هایی که از تهویه ی مناسب برخوردارند استفاده ازسوییپر های دیزلی یا بنزینی صنعتی یکی از بهترین گزینه ها برای انجام امور نظافتی و گرد روبی با سرعت بالا و کیفیت مناسب است. از این نوع جاروی خیابانی معمولا برای انجام عملیات نظافتی خیابان ها و معابر نظافت پارکینگ ها و محوطه های باز در صنایع و کارخانجات استفاده می شود.

 

سوییپر صنعتی

سوییپر یا جاروی خیابانی دستی

در این جاروی خیابانی کاربر امکان نشستن پشت دستگاه نداشته و به شکل ایستاده به هدایت دستگاه می پردازد، این سوییپرها عموما کوچک بوده و بدون ایجاد خستگی امکان جابه جایی و استفاده ی آسان را برای کاربر فراهم می نمایند. برای از میان برداشتن گرد و ذره و آلودگی های کوچک و همچنین در محیط های با امکان دسترسی سخت تر و یا فضاها ی بسته حتی در ساعاتی که رفت آمد در محیط ها وجود دارد می توان از این دستگاه استفاده نمود.

سوییپر خودرویی یا سرنشین دار

سوییپر خودرویی با یک صندلی طراحی شده به کاربر این امکان را می دهند تا به راحتی دستگاه را هدایت نماید. این جاروی شهری در برخی مدل ها دارای یک پنل کنترلی روی فرمان بوده که برای کاربر سطح دید مناسب تر و قدرت هدایت بالاتر را فراهم می کند. جاروی خیابانی خودرویی دارای ابعاد بزرگتری در مقایسه با نوع دستی است و برای محیط های با وسعت بالا می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

مزیت های کاربرد سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی

نظافت صنعتی روشی است که همواره مورد توجه صنایع و مشاغل گوناگون قرار می گیرد، به صورتی که روش های سنتی کنار گذاشته و شیوه های نوین و پیشرفته جایگزین آن گشته اند. دستگاه های جاروی خیابانی نسبت به سویپر های دستی هزینه بالاتری دارند اما در بلند مدت صرفه اقتصادی آن مشهود خواهد بود. آشنایی با مزایای سوییپر صنعتی می تواند مدیران و افراد تصمیم گیرنده را به سرعت به سمت تهیه این دستگاه سوق دهد. برخی از این مزیت ها عبارت اند از :

قدرت کنترل و هدایت پذیری و قدرت موتور سوییپر

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در خرید سویپر صنعتی لحاظ شود قدرت موتور و مانور پذیری آن میباشد. به طور مثال سوییپر مورد استفاده در پارکینگ برای عبور از رمپ ها و نظافت کامل محیط نیاز به موتور با قدرت بالا دارد. همچنین برای نظافت گوشه ها و زوایا و یا راهروهای تنگ و بن بست، یک جاروی خیابانی با قدرت کنترل و مانور پذیری بالا نیاز میباشد.

نظافت موثر و با کیفیت

مزایای کاربرد دستگاه سویپر صنعتیبهره مندی از استاندارد های روز اروپا از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه های سوییپر به شمار می آید و از همین رو از توان بالایی برخوردار است. جاروی خیابانی نظافت را با کیفیت بالا و در مدت زمانی کوتاه به انجام می رساند و دیگر لزومی نخواهد بود تعداد زیادی از نیروهای انسانی با صرف نیرو و زمان زیاد به نظافت محیط بپردازند. سیستم برس زنی قوی، مکش مناسب،‌ مخزن با گنجایش بالا، پهنای نظافتی موثر و ساختار صنعتی این دستگاه بستر مناسب را برای تمیزی هر چه بیشتر و بهتر محیط های صنعتی یا تجاری فراهم می کند.

کاربری آسان

سوییپر یک ماشین مکانیزه نظافتی با کاربری آسان است و کاربران می توانند به سادگی دستگاه را هدایت و کنترل نمایند. آموزش کار با دستگاه ساده و قابل فهم می باشد و نیازی نیست ساعت ها یا روزهای زیادی صرف آموزش کاربران شود. از طرف دیگر جاروی شهری صنعتی طراحی ارگونومیک دارد و ساعت ها کار با دستگاه به مدت طولانی میزان خستگی بسیار کمی برای کاربر به همراه خواهد داشت.

سطح ایمنی بالا

سهولت کاربری جاروی خیابانیحفظ ایمنی محیط های کاری یک چالش بسیار بزرگ برای مدیران است و به کارگیری تجهیزات ایمن برای نظافت محیط یک ضرورت می باشد. دستگاه جاروی خیابانی از لحاظ ایمنی برای کاربران و افراد حاضر در محیط شرایط لازم را دارا بوده و با رعایت اصول ایمنی نظافتی عالی رقم می خورد. کاربر دارای دید کافی و مناسب بوده و در نتیجه نسبت به محیط اطراف کاملاً تسلط دارد.

کاهش هزینه های نظافت

عملیات نظافت در نوع خود می تواند فرآیندی پر هزینه باشد. با سرمایه گذاری برای تهیه سوییپر از صرف هزینه های گزاف و بیهوده در طول نظافت محیط جلوگیری می شود. با کاهش هزینه های نظافتی، امکان صرف هزینه برای سایر امور مهم در کسب و کار فراهم می گردد.

 

استفاده از تجهیزات مکانیزه همچون جاروی خیابانی و دستگاه های نظافت صنعتی میتواند به میزان زیادی در ارتقا و بهبود کیفیت نظافت محیط های صنعتی، تجاری، خدماتی و اداری تاثیر گذار باشد. از این رو آشنایی با انواع مختلف و شناخت مزایای بکارگیری آنها میتواند شما را در انتخاب دستگاه جاروی خیابانی مناسب برای نظافت محیط مورد نظرتان موثر باشد. شرکت اتحاد صنعت صدرا از ارائه دهندگان تجهیزات نظافت صنعتی و سوییپر های شهری متنوع میتواند با ارائه خدمات مشاوره شما را در انتخاب و خرید دستگاه های نظافت مکانیزه صنعتی کارآمد برای انجام فرایند نظافت بهینه به یاری نماید.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: