مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انواع زمین شوی صنعتی دستی و سرنشین دار و موارد کاربرد

زمین شوی صنعتی یا اسکرابر ها از جمله تجهیزات نظافت مکانیزه هستند که در ارتقا کیفیت نظافت سطوح و کفپوش ها کارایی و تاثیر گذاری بالایی دارند. انواع مختلفی از اسکرابر های صنعتی ارائه شده اند که سهولت به کار گیری آنها در محیط های متنوع را امکان پذیر می کنند. اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی در انواع دستی و سرنشین دار تولید و ارائه میشوند که بسته به نوع و کارآیی قیمت های مختلفی دارند. استفاده از این دستگاه ها و تجهیزات برای سرعت بخشیدن، ارتقا سلامت و کیفیت نظافت محیط های تجاری، خدماتی و صنایع رایج می باشد.

انواع مختلف دستگاه زمین شوی صنعتی

کاربرد انواع اسکرابر های صنعتیدستگاه زمین شوی صنعتی انواع مختلفی دارد. اسکرابر ها به شکل دستی، که کاربر با قرار گرفتن پشت دستگاه آن را هدایت میکند و زمین شوی های سرنشین دار صنعتی که همانند خودرو هدایت میشوند. هر یک از انواع اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی با توجه به ساختار و قابلیت های نظافتی خود میتوانند به شکل بهینه به نظافت محوطه های مختلف پرداخته و آلودگی های مختلف سطوح را برطرف سازند.

زمین شوی صنعتی دستی به دو شکل کابلی و باتری دار ارائه میشوند، اسکرابر های کابلی با توجه به امکان تامین انرژی از طریق برق مستقیم میتوانند به صورت مستمر مورد استفاده قرار گیرند این در حالی است که انواع باتری دار زمین شوی ها و اسکرابر های صنعتی از قابلیت جابجایی بالاتر و مانور پذیری بیشتری برخوردارند. زمین شوی های سرنشین دارد با توجه به توانایی بالا در شستشوی سطوح وسیع و گسترده برای تامین انرژی لازم از باتری بهره میگیرد. بدین ترتیب میتواند محوطه های وسیع صنایع، پارکینگ های مجموعه های تجاری و راهرو های آنها را به راحتی و بدون محدودیت در حرکت در مدت زمان کوتاهی به انجام برساند.

 

مزایای استفاده از انواع اسکرابر های صنعتی

تجهیزات و دستگاه های مکانیزه برای آسان سازی فرایند های روزمره مورد استفاده قرار میگیرند. در مواردی که نظافت محیط ها با روش های دستی و قدیمی مستلزم صرف زمان زیادی باشند یا نیاز نظافت به صورت روزانه برای مجموعه ها ضرورت داشته باشد، استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه و انواع زمین شوی های صنعتی راه کاری بهینه و مطلوب برای انجام این امور به حساب می آید. به کار گیری دستگاه اسکرابر صنعتی در نظافت محوطه های تجاری، صنایع و ادارات میتواند کیفیت مطلوب نظافت را برای سطوح در اینگونه محیط ها فراهم آورد.

انواع زمین شوی دستی صنعتی

 

ارتقا سطح بهداشت و افزایش ایمنی استفاده از سطوح نظافت شده با انواع زمین شوی های صنعتی از مهم ترین عوامل خرید این دستگاه ها برای فرایند نظافت مجموعه های گسترده تجاری و خدماتی است. اسکرابر های دستی صنعتی با بالا بردن کیفیت نظافت و برطرف سازی انواع آلودگی ها، چربی ها، گرد و غبار و آلاینده های سطوح پارکینگ ها باعث افزایش کیفیت تمیزی و بهداشت محیط شده و در بهبود سلامت افرادی که در محیط حضور دارند تاثیر گذار است.

 

 

زمین شوی های صنعتی با داشتن ویژگی شستشو و خشک کردن سطوح به صورت هم زمان میتوانند از لغزنده شدن سطح بعد از نظافت جلوگیری کرده و استفاده از محیط را در حین نظافت بدون ایجاد مزاحمت برای افراد امکان پذیر می نمایند.

 

انواع زمین شوی های صنعتی اعم از دستی و سرنشین دار، با داشتن سامانه هوشمند پاشش آب و مواد شوینده در مصرف این مواد صرفه جویی نموده و میتوانند به میزان زیادی در کاهش هزینه های نظافت تاثیر گذار باشند. این امر باعث کاهش مصرف مواد شوینده میگردد و از باقیماندن مواد شوینده و پاک کننده اضافه در محیط زیست جلوگیری می نماید. بدین ترتیب در سازگاری بالایی با محیط زیست خواهند داشت.

 

به کار گیری دستگاه های نظافت صنعتی همچون زمین شوی ها یا اسکرابر های صنعتی میتواند به میزان زیادی در کاهش هزینه های نظافت کمک نماید. از سوی دیگر استفاده از انواع اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی با افزایش کیفیت نظافت محوطه های مختلف، ارتقا سطح سلامت و بهداشت چنین محیط هایی را به همراه دارد. تنوع تولید اسکرابر ها امکان به کار گیری این تجهیزات را در انواع محیط های تجاری، صنعتی و خدماتی امکان پذیر نموده و سهولت فرایند نظافت را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *