مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربردها و مزایای فراوان دستگاه سوییپر صنعتی

ایجاد گرد و خاک شدید یکی از مشکلات است که در صنایع ساخت و ساز وجود دارد و افراد مشغول به کار در این زمینه را با چالش های زیادی رو به رو می سازد. صنعت ساختمان سازی دارای مراحل متعددی است و در هر یک از آن ها زباله ها و پسماندهایی از جنس خاک، غبار، چوب، فلز، سنگ و … تولید شده و در محیط پراکنده می شود. چنین ضایعاتی علاوه بر این که سلامت و ایمنی کارکنان و کارگران را به مخاطره می اندازد، بر روند ساخت و ساز تاثیر منفی می گذارد. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از انباشت آلاینده های صنعتی در ساختمان های در حال ساخت جمع آوری سریع آن ها بلافاصله پس از تولید می باشد و دیگر کارگران با حجم انبوه و غیر قابل کنترلی از آلودگی و ضایعات مواجه نخواهند شد. در همین راستا بهره مندی از ماشین آلات مکانیزه نظافتی همانند سوییپر به میزان زیادی به افزایش سرعت و کیفیت نظافت در محیط های صنعتی و کارگاهی کمک می کند.

اهمیت و ضرورت نظافت کارگاه های ساختمانی

در هنگام ساخت یک ساختمان افراد زیادی فعال هستند و ایمنی و سلامت این اشخاص از اهمیت زیادی برخوردار است و باید استانداردهای ایمنی و نظافتی به طور دقیق رعایت گردد. کارگران نباید در محیطی آلوده و پر از زباله فعالیت داشته باشند و گرد و غبار مورد استنشاق قرار گیرد. برعکس کار کردن در فضایی ایمن و سالم سبب افزایش بهره وری کارکنان شده و به دنبال آن در ساخت و ساز بازدهی افزایش می یابد.

نظافت محوطه ساخت و ساز با ماشین آلات مکانیزه

گرد و غبار و زباله های درشت تر ایجاد شده در هنگام ساخت و ساز به طور معمول به وسیله دستگاه های جاروبرقی صنعتی جمع آوری می شود و تقریبا هیچ یک از روش های سنتی و دستی نیز برای تمیز شدن چنین محیط هایی کافی و جوابگو نیستند. برای نظافت محوطه های وسیع با حجم آلودگی بالا بهتر است دستگاه سوییپر صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه سوییپر به عنوان یکی از کارآمدترین ماشین آلات مکانیزه نظافتی جهت تمیز نمودن سطوح کف در فضاهای باز و یا سرپوشیده بهترین کارایی را ارائه می دهد.

کارایی دستگاه سوییپر صنعتی

دستگاه سوییپر جهت جمع آوری زباله ها و گرد و خاک سطوح هموار طراحی و تولید شده است از همین رو یک محیط با وسعت بالا را به خوبی تمیز می گرداند. این دستگاه دارای دو سیستم کاربردی مکانیکی و مکشی است که نظافت را به وسیله هر دوی این سیستم ها به انجام می رساند. سوییپر برس های چرخانی دارد که آلودگی را به سمت مخزن خاکروبه انتقال می دهند و از طرف دیگر دریچه های مکش هوا گرد و غبار را مکش نموده و از ورود این ذرات به هوا جلوگیری می کند.

برس های سوییپر

در بخش مرکزی دستگاه سوییپر یک برس به شکل استوانه قرار دارد که با چرخیدن در خلاف جهت عقربه های ساعت آلودگی ها را از قسمت بالا وارد مخزن می کند. هم چنین یک یا دو برس دیسکی شکل نیز در کناره های دستگاه قرار دارد که به طرف داخل دستگاه می چرخند و زباله های گوشه ها را از مسیر خود جمع آوری نموده، به سمت برس مرکزی هدایت می کند و در نهایت سبب انتقال زباله ها به مخزن می شود.

کاربرد دستگاه سوییپر در صنایع ساخت و ساز

با به کارگیری سوییپر صنعتی در کارگاه های ساختمانی می توان اطمینان یافت که بخش عمده ای از آلاینده های صنعتی بدون دخالت کاربر از میان برداشته می شوند. در حقیقت کاربر فقط به هدایت و کنترل جاروب صنعتی می پردازد و هیچ گونه تماس مستقیمی با گرد و خاک و پسماندها ندارد. از مهم ترین مزایای دستگاه سوییپر در صنعت ساخت و ساز می توان به افزایش سرعت عمل نظافت، افزایش ایمنی محیط کار، دوام و استحکام بالا، سهولت کاربری و کیفیت و کارایی بالا اشاره نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *