جارو خیابانی چه کاربردی دارد و با چه مشخصاتی معرفی می گردد؟

جارو خیابانی یا سوییپر صنعتی برای تمیزکاری در فضاهای بیرونی استفاده می شود. این دستگاه عملکردی مشابه با یک جارو دارد، تنها تفاوت این دستگاه با یک جارو دستی به نظافت صنعتی و نظافت مکانیزه  آن می باشد. در واقع در مکان های وسیع امکان بهره مندی از روش سنتی برای جارو کردن وجود ندارد. دستگاه سویپر صنعتی یا جاروی شهری یک ابزار  نظافت صنعتی است که در انجام رفت و روب پرسرعت و باکیفیت زمین های مسطح در محیط های گوناگون عملکرد بسیار مناسبی را از خود به نمایش گذاشته است. امروزه استفاده از دستگاه های جاروی خیابانی در نظافت محیط های تجاری و صنعتی به شکلی گسترده جایگزین روش های سنتی جمع آوری گرد و خاک و آلودگی های خشک نظیر کاربرد جارو و خاک انداز شده است. دستگاه  سویپر یا جاروب خیابانی از لحاظ ساختار به مدل های متنوعی تقسیم می گردند، که هر کدام متناسب با یک محیط خاص کاربردی ویژه دارد.

مشخصات جارو خیابانی

مشخصات جارو خیابانی

مشخصات جارو خیابانی

بهره گیری از جاروی خیابانی گزینه خوبی برایجایگزینی در مقابل جاروهای دستی در فضاهای وسیع می باشد. این نظافت مکانیزه در محیط به سرعت قابل انجام می باشد. ضمن این که سطح بالایی از تمیزکاری را در محیط ارائه می دهد، این دستگاه برای جارو کردن به برس های جانبی و میانی مجهز شده و این برس ها نقش جارو را برای این سویپر اجرا می کنند، جاروی خیابانی به سیستم فیلتراسیون، سیستم مکنده و مخزنی برای جمع کردن زباله مجهز می باشد. این جارو از دریچه های مکنده بر روی برس برخوردار بوده و این دریچه  گرد و خاک  زباله ها را به سمت مخزن هدایت خواهند کرد. برس ها، زباله ها را جمع آوری و به سوی مرکز سوییپر هدایت می نمایند، فیلتر جاروی شهری در نوع قدرتمند تهیه می شود و از ایجاد گرد و غبار و راه یابی گرد و خاک به درون موتور دستگاه ممانعت می نماید، امکان تنظیم ارتفاع در برس مرکزی و جانبی این دستگاه وجود دارد. این موضوع گردآوری زباله از روی سطوح ناهموار را فراهم خواهد کرد.

به طور قطع برای تمیز کردن و جمع آوری زباله در محیط های وسیع نیاز به نیروهای خدماتی بسیاری داریم. ضمن این که تمیزکاری به روش دستی در فضاهای پرتردد امکان پذیر نمی باشد که این موضوع با خلل در آمد و شد همراه خواهد بود و بسیار زمان بر می باشد.جاروب خیابانی روش مناسبی برای جایگزینی متدهای دستی می باشد. این جارو سرعت نظافت محیط را ارتقا می بخشد، از مهم ترین مزایای استفاده از این دستگاه مکانیزه صنعتی می توان به افزایش انجام سرعت عملیات در مقایسه با روش های دستی اشاره کرد. همچنین استفاده از این رده از جارو خیابانی موجب افزایش کیفیت و پاکیزگی در محیط می گردد و نیز موجب کاهش نیروی خدماتی می گردد،

انواع مدل های جارو خیابانی

جاروب خیابانی بر اساس پارامترهای گوناگونی تقسیم بندی می گردد. این جاروب فوق العاده از نظر شکل هدایت قابل تقسیم  بندی خواهد بود، معمولا اساس دسته بندی این دستگاه نظافت صنعتی برای جاروی شهری به شکل سوییپر سرنشین دار و سوییپر دستی می باشد. نمونه های دستی این جاروی خیابانی کوچک بوده و با نیروی کاربر هدایت می شود. در چنین شرایطی از یک کارگز خدماتی برای هل دادن یا از یک موتور پیش برنده کمک گرفته می شود. این جاروها مانور بسیار خوبی در فضا دارند و برای تمیزکاری محیط های کوچک تر استفاده می شوند، سوییپر صنعتی سرنشین دار از ابعاد بزرگ تری برخوردار بوده و برای تمیزکاری محیط های بزرگ استفاده می گردد. در این نوع مدل سوییپر از یک صندلی برای کاربر استفاده خواهد شد.

نوع دیگر طبقه بندی بر مبنای منبع تغذیه می باشد. جارو خیابانی با نیروی دست جا به جا می گردد. این سوییپر با فشار وارد آمده بر روی دسته پیش می رود. جاروب خیابانی می تواند با باتری هدایت گردد. نمونه سوییپرصنعتی باتری دار برای کار در محیط های بزرگ و متوسط استفاده می شود.  سویپر صنعتی بدون هیچ نوع آلودگی در محیط مورد کاربرد قرار می گیرد و نیاز به شارژ دارد، مجموعه ای از سوییپرها نیز با سوخت فسیلی تغذیه خواهند شد. این نوع سوییپر با آلودگی های محیط به بهترین نحو مقابله می کند.

کاربرد جارو خیابانی

کاربرد جارو خیابانی

کاربرد جارو خیابانی

جارو خیابانی برای تمیزکاری در محوطه و فضاهای بیرونی همچون بیمارستان، دانشگاه، انبارهای صنعتی بزرگ، فرودگاه، پایانه مسافربری، ایستگاه راه آهن، هتل ها، پارک ها، کارخانجات، خیابان ها، مجتمع های مسکونی، مراکز خرید، مراکز اداری، مراکز تجاری، سازمان ها و … استفاده می شود، از جاروی شهری می توان برای کلیه فضاهای بیرونی با ابعاد وسیع استفاده کرد. در واقع در چنین محیط هایی بهره مندی از جاروبرقی های صنعتی ممکن نبوده و یا بهره مندی از اسکرابر برای شستشوی فضا مقرون به صرفه نخواهد بود که از جاروی خیابانی برای تمیزکاری و نظافت کلیه سطوح وسیع در محوطه باز استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان شرکت ابراهیم در طریق تلفن ۰۲۱۸۸۹۹۹۳۰۰ و یا گفتگوی آنلاین سایت در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: