مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد اسکرابر صنعتی در نظافت مجموعه ورزشی

شستشو و نظافت سطوح کف در محیط‌های وسیع تجاری، صنعتی، اداری، تفریحی و ورزشی تاثیر بسزایی در بهداشت محیط مورد نظر خواهد داشت. استفاده از سیستم نظافت مکانیزه که توانایی ارائه کیفیت بالایی از بهداشت سطوح را دارد راه حل مناسبی جهت حفظ نظافت این مجموعه‌ها می‌باشد. این سیستم‌ها شامل دستگاه‌هایی به نام اسکرابر می‌شوند که در چندین نوع و ابعاد مختلف ارائه می‌شوند. مجموعه های ورزشی از جمله محیط هایی هستند که با استفاده از اسکرابر های صنعتی در فرایند نظافت آنها میتوان به کیفیت مطلوب تری از نظافت در آنها دست یافت.

طرز کار اسکرابر چگونه است؟

به صورت کلی اسکرابر را می‌توانیم سیستمی با عملکرد مکانیزه بدانیم که اخیرا به عنوان جایگزین بسیاری از روش‌های قدیمی و سنتی شسشتشوی سطوح کف به کار برده می‌شود. در فرایند عملکرد نظافتی در اسکرابر پروسه نظافت بدون دخالت دست انجام می‌شود. نظافت با این دستگاه شامل مراحل برس زنی سطح، تی کشی و مکش آلودگی‌‌ها توسط موتور می‌شود. اسکرابرها عمدتا از دو مخزن آب تمیز و مخزن آب آلوده تشکیل می‌شوند. پاشش آب و ماده شوینده به صورت هوشمند از طریق خروجی مخزن آب تمیز دستگاه بر روی سطح کاهش مصرف آب را به همراه دارد. برس‌های اسکرابر با سرعت و فشار بالا شسشتشوی برطرف سازی آلاینده های سطح را تضمین می‌کنند.

در نهایت سامانه مکش آلودگی با استفاده از لاستیک هایی که در انتهای دستگاه اسکرابر تعبیه شده است، وظیفه مکش آب آلوده روی سطح را بر عهده داشته که این عمل سبب خشک شدن کامل کفپوش ها در مجموعه ورزشی شده و سرعت نظافت محیط را افزایش خواهد داد.

کاربرد اسکرابر سرنشین دار در نظافت مجموعه ورزشی

ویژگی های انواع اسکرابر های نظافت مجموعه ورزشی

فاکتورهای متعددی برای دسته‌بندی ویژگی ها و مزایای دستگاه اسکرابر وجود دارند. به عنوان مثال استفاده از انواع اسکرابر دستی در نظافت مجموعه های ورزشی با توجه به ابعاد مناسب و کاربری آسان برای کاربر امکان استفاده راحت از دستگاه را فراهم می آورد. از سوی دیگر زمین شوی های صنعتی سرنشین‌دار که به اسکرابر خودرویی نیز معروف هستند، با داشتن ابعاد بزرگتر، حجم مخازن بالا و صندلی برای افزایش سهولت کاربری، در نظافت محیط سالن های وسیع مجموعه ورزشی قابل استفاده می باشند.

پهنای نظافت بالای دستگاه، حجم مناسب مخازن، فشار برس ها و کیفیت نظافت از جمله ویژگی های دستگاه اسکرابر در مجموعه ورزشی است که استفاده از آن به جای روش های دستی نظافت را توجیح پذیر می نماید.

اسکرابرهای دستی که بیشتر در محیط‌های کوچک‌تر به کار می‌روند، بر خلاف نوع قبلی فاقد پدال و فرمان هستند. کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و از طریق دستگیره متصل به دستگاه آن‌ را کنترل می‌کند. ابعاد اسکرابرهای دستی نسبت به اسکرابرهای سرنشین‌دار معمولا کوچک‌تر است و برای نظافت بخش های کوچکتر همچون فظای اداری، راهرو ها و سرویس های بهداشتی مجموعه های ورزشی مناسب تر خواهند بود.

از دیگر ویيگی های اسکرابرها نوع منبع تغذیه آن‌ها است. این دستگاه نظافت مکانیزه با داشتن موتور الکتریکی، جهت تامین انرژی از باطری یا اتصال مستقیم به برق شهری استفاده میکنند. اسکرابر باتری دار با توجه به عدم وجود وحدودیت های وجود کابل مانورپذیری بیشتری دارند و با توجه به میزان آلودگی قادرند به مدت طولانی به نظافت سطوح بپردازند.

در مقابل اسکرابر برقی برای تامین انرژی به پریز برق نیاز دارند. طول کابل این نوع اسکرابر به منظور مانورپذیری بیش‌تر بلند است. به صورت کلی کاربرد این نوع اسکرابر مناسب محیط‌هایی است که از نظر دسترسی به پریز برق با محدودیت مواجه نیستیم.

اهمیت حفظ نظافت محیط باشگاه ورزشی

نظافت سالن‌ها و مجموعه های ورزشی همانند نظافت محیط های تجاری که از مجموعه مکان‌های عمومی هستند که همواره پذیرای جمعیت زیادی از ورزشکاران و تماشاگران مسابقات ورزشی می‌باشند از اهیمت بالایی برخوردار است. حضور گسترده جمعیت در این اماکن سبب انتشار انواع آلودگی‌های محیطی می‌شود. حضور در سالن‌های آلوده چه به منظور تمرین و چه به منظور برگزاری مسابقات علاوه بر انتقال حس ناخوشایندی که دارد و میتواند سبب شیوع انواع بیماری‌ها گردد. بنابراین استفاده از دستگاه های اسکرابر در نظافت سالن‌ها و مجموعه های ورزشی امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است.

نظافت مجموعه ورزشی با اسکرابر صنعتی

مزایای استفاده از اسکرابر در مجموعه‌های ورزشی

استفاده از اسکرابر ها در نظافت مجموعه های ورزشی شامل مزایای متعددی می‌شوند. از جمله این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • افزایش سهولت و سرعت نظافت: سرعت نظافت از طریق دستگاه اسکرابر نسبت به شیوه‌های سنتی نظافت بسیار بالاتر است. بنابراین در مدت زمان کم‌تر، کیفیت نظافت بالاتری را داشته باشید.
  • صرفه‌جویی در مصرف آب و شوینده‌ها: اسکرابرها به دلیل بهره مندی از سیستم هوشمند پاشش آب و شوینده، سبب صرفه‌جویی در مصرف این مواد خواهند شد.
  • افزایش کیفیت نظافت: از آن‌جایی که این دستگاه‌ها شامل دو مخزن آب تمیز و آب آلوده هستند نظافت مطلوب‌تری به شما خواهند داد. بدین ترتیب از استفاده مجدد آب آلوده جمع آوری شده در نظافت مجموعه ورزشی جلوگیری خواهد شد.
  • استفاده بهینه از نیروی خدمات: از آن‌جا که سرعت و دقت عمل دستگاه اسکرابر بسیار بالاتر است تنها یک کاربر برای نظافت سطح کل مجموعه کافی خواهد بود.
  • افزایش ایمنی: این دستگاه‌ها به دلیل اینکه عمل شستشو و خشک کردن را به صورت همزمان انجام می‌دهند خطر لیز خوردن افراد را حذف می‌کنند. از طرفی استفاده از اسکرابرهای باطری‌دار در محیط‌های شلوغ و پرتردد ایمنی بیشتری را به خاطر حذف کابل برق به همراه دارد.
  • قابلیت شستشوی انواع سطوح و کفپوش ها با جنس‌های مختلف: سالن‌های ورزشی ‌شامل سطوح با جنس‌های متنوعی از جمله انواع پارکت‌ها و سرامیک‌ها می‌شوند. از مزایای استفاده از اسکرابر در مجموعه ورزشی می‌توان به سازگاری این دستگاه با تمامی جنس‌های مختلف سطوح اشاره کرد.

انواع اسکرابر های صنعتی دستی و سرنشین دار شرکت اتحاد صنعت با داشتن توان نظافت مطلوب میتوانند کیفیت چشمگیری از نظافت مجموعه ورزشی بر جای بگذارند و فرایند نظافت را بهینه نمایند. این تجهیزات نظافت با کاهش هزینه، زمان و انرژی لازم برای نظافت به میزان زیادی در بهبود کیفیت فرایند تاثیر گذار خواهند بود. استفاده از این اسکرابر ها و تجهیزات نظافت مکانیزه نه تنها در مجموعه های ورزشی، بلکه در محیط های تجاری، خدماتی و حتی صنعتی قابل استفاده می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *