مقالات آموزشی نظافت صنعتی

راه کار نظافت سطوح سنگی در مراکز تجاری و مجتمع ها

سطوح مختلف در مجموعه های تجاری و خدماتی به دلیل تردد بالای افراد یکی از آلوده ترین بخش های این مجموعه ها به حساب می آید. این سطوح اغلب از جنس سنگ های گرانیتی تشکیل شده اند. حفظ نظافت و درخشندگی این سطوح یکی از شیوه های جلب رضایت مشتریان و تشویق آنان به حضور و استفاده از خدمات ارائه شده در مجموعه ها و مراکز تجاری است. انواع سطوح سنگ و گرانیت بعد از مدتی تماس با کف کفش ها و تردد افراد درخشنگی و جلا اولیه خود را از دست داده به دلیل به وجود آمدن ناهمواری ها در آنها محلی برای تجمع آلودگی ها شوند. استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی برای حفظ نظافت سطوح سنگ میتواند به میزان زیادی در ارتقا جلوه و بهبود نظافت آنها موثر باشد. دستگاه پولیشر صنعتی یکی از انواع تجهیزات مکانیزه مورد استفاده در این زمینه می باشد.

این دستگاه با توانایی نظافت و از بین بردن ناهمواری های سطوح سنگی، سهولت نظافت و افزایش درخشندگی و جلوه مناسب این سطوح را به ارمغان خواهد آورد.

اهمیت استفاده از پولیشر ها در نظافت سطوح سنگی مجموعه های تجاری

دستگاه پولیشر از اصلی ترین تجهیزات و دستگاه های نظافت سطوح سنگی و سرامیک می باشد. این دستگاه با توانایی نظافت سطوح و از بین بردن آلودگی ها میتواند سطحی براق و درخشنده برای محیط شما فراهم آورد. استفاده از این دستگاه نظافت در کاهش نا همواری های سطح سنگ موثر بوده و احتمال تجمع آلودگی در آنها را کاهش می دهد. بدین ترتیب فرایند نظافت سطوح پولیش شده با دستگاه پولیشر صنعتی به مراتب ساده تر از نظافت سطوح معمولی خواهد بود.

ساز و کار دستگاه پولیشر صنعتی

پولیشر دارای مخزن آب

دستگاه پولیشر صنعتی با مجهز بودن به برس چرخشی میتواند آلودگی ها را از سطح جدا نما ید. این دستگاه نظافت قادر است با استفاده از انواع برس ها و پد های نظافت با درجه سختی های مختلف، انواع آلودگی های سطح را برطرف نماید. سرعت چرخش بالای برس و فشار وارد شده بر سطح به واسطه وزن موتور دستگاه، میتواند به طور موثر آلودگی ها را از سطح جدا نموده و نظافت و درخشندگی سطوح سنگی را به همراه داشته باشد.

برخی نمونه های دستگاه پولیشر صنعتی با داشتن سیستم پاشش آب میتوانند این فرایند را به صورت تر و در برخی پولیش به صورت خشک صورت میپذیرد. استفاده از این دستگاه در نظافت سطوح سنگی ، لایه برداری از بتن، جلا دادن کفپوش سالن ها و مواردی از این قبیل بسیار کارآیی خواهد داشت.

مزایای استفاده از پولیشر در نظافت و درخشندگی سطوح سنگی

استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی برای نظافت و ایجاد درخشندگی در سطوح سنگی مراکز تجاری و مجموه های اداری مزیت های بسیاری به همراه خواهد داشت.

هزینه تعمیرات و نگهداری سطوح سنگی را کاهش دهید

استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی برای ایجاد درخشندگی، صیقلی کردن و نظافت سطوح سنگی ، با برطرف نمودن ترک خوردگی ها، ناهمواری ها و جلوگیری از تجمع آلودگی ها بر سطوح میتواند به میزان زیادی در کاهش هزینه نگهداری از این سطوح موثر باشد. همچنین برطرف نمودن این موارد از سطوح احتمال بروز حوادث مختلف روی سطوح را نیز کاهش خواهد داد.

سهولت کاربرد دستگاه پولیشر صنعتی

کار با دستگاه پولیشر صنعتی آسان است

استفاده از پولیشر صنعتی در نظافت سطوح مختلف به قدری آسان است که کاربر برای به کار گیری آن نیاز به آموزش خاصی نخواهد داشت. برای کاربرد دستگاه پولیشر تنها کافی است دستگاه را روشن نموده و آن را در مسیر و یا سطح مورد نظر جابجا نمایید. این مورد در زمانی که افراد مختلف از دستگاه استفاده می کنند بسیار مطلوب خواهد بود و شما نیازی به صرف زمان زیاد برای آموزش افراد تازه کار و گوناگون که از دستگاه استفاده میکنند نخواهید داشت.

مصرف آب و مواد شوینده را پایین می آورد

دستگاه پولیشر به دلیل اتکای بیشتر به سرعت برس چرخشی و فشار سطحی که بر اثر وزن موتور ایجاد میشود، میزان مصرف آب و ماده شوینده به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. کاهش اتکای دستگاه برای نظافت و ایجاد درخشندگی سطوح به آب و ماده شوینده و داشتن سامانه پاشش مکانیزه و بهینه شده، میتواند به میزان زیادی در کاهش مصرف آب و شوینده شیمیایی موثر باشد و از این طریق در کاهش هزینه های نظافت تاثیر گذار باشد.

 

استفاده از تجهیزات و روش های مکانیزه نظافت همچون کاربرد دستگاه پولیشر در نظافت انواع سطوح کف و جلادهی و درخشندگی سطوح سنگی میتواند به میزان زیادی در منابع صرفه جویی نموده و فرایند نظافت بهینه تری را برای افراد به ارمغان آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *