مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انتخاب سوییپر مناسب و تاثیر آن بر نظافت سطوح

با وجود گستردگی و تنوع زیاد در انواع سوییپرهای صنعتی که به بازار عرضه شده است چگونه می توان یک دستگاه مناسب با نیازها انتخاب نمود؟ در ابتدا هنگام انتخاب سویپر ابتدا باید عوامل و شرایط موجو را با دقت در نظر گرفت.

سویپر صنعتی و کاربردهای آن۱-محیط خشک یا مرطوب:

سویپر صنعتی یا جاروب خیابانی خاک و ضایعات به جا مانده روی سطح زمین را جمع آوری می کند. در صورت وجود آب، روغن و چربی شرایط تغییر می کند. نکته ای که در وهله اول باید به آن توجه نمود این است که محیط مورد نظر برای نظافت یک محیط خشک است یا مرطوب؟
اگر تنها جمع آوری گرد و خاک و ضایعات مد نظر باشد و ظاهر سطح مورد نظر اهمیت داشته باشد انتخاب یک سویپر مناسب می تواند مفید باشد. اما باید در نظر داشت که برای رفع لکه ها و چسبندگی ها از روی سطح زمین باید از اسکرابر استفاده کرد که این آلودگی ها را بشوید و سپس خشک کند. اگر سطح زمین هر دو آلودگی را داشته باشد به صورت ترکیبی از سوییپر و اسکرابر استفاده می شود. اگر آلودگی چیزی مانند گل باشد انتخاب یک سوییپر مناسب تر است.

سویپر صنعتی و کاربردهای آن۲-فضای باز یا بسته:

علاوه بر خشک و مرطوب بودن، محیط باز یا بسته بودن فضا یک نکته بسیار مهم می باشد که هنگام انتخاب دستگاه مناسب از نظر نوع موتور باید به آن توجه نمود. اگر موتور دستگاه نظافت صنعتی الکتریکی نباشد و دیزلی باشد، دود تولید می شود که برای به کار رفتن در محیط های بسته توصیه نمی شود.

 

سویپر صنعتی و کاربردهای آن۳-سطح بزرگ یا کوچک:

دستگاه های نظافتی دارای یک ظرفیت نظری هستند که براساس پهنای تمیز کنندگی و سرعت دستگاه تعیین می شود. بنابراین برای نظافت کف یک انبار (فضای بزرگ) می توان یک سویپر بزرگ انتخاب نمود. اگر یک سوییپر کوچک تر که ارزان تر هم هست انتخاب شود مدت زمان بیشتری طول می کشد تا همان سطح مشخص تمیز شود که باید دید برای کاربران سوییپر هزینه اهمیت بیشتری دارد یا زمان صرف شده.

سویپر صنعتی و کاربردهای آنانواع سویپر صنعتی:

سوییپر ها در دو نوع خودرویی و کاربر از پشت ساخته شده اند. سوییپرهای دستی هم قابلیت تمیز کردن یک محیط بزرگ را دارند اما باید توجه داشت به دلیل این که تعداد دفعات بیشتری باید مخزن آن تخلیه شود زمان بیشتری برای نظافت سطح صرف می شود و ممکن است به خاطر راه رفتن زیاد اپراتور دستگاه خسته شود که در برخی شرایط این مشکل قابل پذیرش نیست.رفع این مشکل وابسته به هزینه ای است که برای خرید یک دستگاه نظافتی در نظر گرفته می شود. اگر یک سوییپر دستی خریداری شود نمی توان گفت که یک دستگاه کامل و بی نقص است و همه چیز را پوشش می دهد اما می توان گفت که برای نقطه شروع برای حذف نیروی انسانی و استفاده از سیستم نظافت صنعتی مفید می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *