مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انتخاب و خرید جاروی خیابانی مناسب برای نظافت محیط

جاروی خیابانی یا سویپر صنعتی، دستگاه نظافت مکانیزه ای است که مانند یک جاروی سنتی برای جمع آوری آلودگی های جامد در مقیاس بزرگتر طراحی شده و به کار میرود. تمیز کردن کف مکان های صنعتی، انبارها، محوطه های وسیع و مکان هایی همچون خیابانها مورد استفاده قرار میگیرد. طیف گسترده ای از دستگاه جاروی خیابانی، از مدل های کاملاً مکانیکی و بدون موتور، برای مناطق کوچک تا سوییپر های شهری که برای نظافت سطوح وسیع شهری به کار میروند، در دسترس می باشند. خرید و استفاده از انواع جاروی خیابانی میتواند فرایند جمع آوری آلودگی ها و زباله های جامد را با سهولت بیشتری به انجام رساند.

انواع جاروی خیابانی

جاروب خیابانی انواع مختلفی دارند که بسته به نوع آلودگی و محیط مورد نظر انتخاب، خرید و مورد استفاده قرار میگیرند. سوییپر های مکانیکی دستی، سوییپر های دستی و سرنشین دار و جاروهای شهری از انواع اصلی این دستگاه نظافت مکانیزه صنعتی میباشند.

سوییپر های مکانیکی

سوییپر های دستی مکانیکی موتور ندارند، در عوض برس چرخان آن به صورت مکانیکی به چرخ ها متصل می شود. هنگامی که اپراتور دستگاه را به سمت جلو حرکت میدهد، حرکت چرخشی چرخ ها به برس منتقل می شود. خرید این نوع سوییپر های دستی یا جاروی خیابانی مقرون به صرفه تر است و برای محیط های کوچک کافی و کارآمد خواهند بود.

سوییپر صنعتی دستی

نظافت انواع آلودگی ها با جاروی خیابانیجاروی خیابانی دستی دارای موتور هستند که حرکت دستگاه و چرخش برس را کنترل می کند. در این مدل سوییپر ها اپراتور دیگر نیازی به هل دادن دستگاه ندارد و به راحتی میتواند دستگاه را با حداقل صرف انرژی هدایت نماید. توانایی دستگاه به دلیل قدرت موتور برس و سهولت حرکت و جابجایی دستگاه افزایش یافته است. حجم مناسب مخزن و پهنای نظافت سویپر صنعتی امکان استفاده از آن برای نظافت محیط هایی تا ۲۵۰۰ متر مربع را برای کاربر فراهم می آورد.

مزایای خرید و استفاده از این دستگاه سهولت هدایت و سادگی کار آن بوده که سرعت فرایند را افزایش خواهد داد. موتور جاروی خیابانی یا سویپر صنعتی با استفاده از انرژی الکتریکی یا سوخت فسیلی تامین انرژی میشود و جاروی خیابانی دستی را مناسب برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی ساختمان ها و محوطه کارخانجات می نماید.

جاروی خیابانی سرنشین دار

سوییپر های خودرویی یا سرنشین دار دسته ای دیگر از انواع سوییپر ها هستند. در این نوع جاروی خیابانی کاربر با نشستن بر روی صندلی تعبیه شده بر روی دستگاه، آن را با کنترل یا فرمان هدایت می کند. افزایش پهنای نظافت و ظرفیت مخزن این تجهیزات نظافت در مقایسه با انواع سوییپر های دستی، کاهش خستگی اپراتور و افزایش میزان بهره وری از دستگاه را برای نظافت محیط هایی تا ۸۰۰۰ مترمربع فراهم آورده است.

این نوع سوییپر های خیابانی با استفاده از موتور دیزلی قادرند در محیط های روباز و وسیع کارگاه ها و کارخانجات صنعتی یا مجموعه های تفریحی مورد استفاده قرار گیرند.

مزایای انتخاب و خرید این رده جاروی خیابانی امکان استفاده در محیط های بزرگتر، امکان نشستن کاربر حین کار با دستگاه و کاهش صرف انرژی و خستگی، داشتن موتور جلوبرنده و برس قدرتمند برای جمع آوری آلودگی ها و مصرف سوخت فسیلی برای کارکرد دستگاه در محوطه های روباز و گسترده می باشد.

جاروی شهری و سوییپر های خیابانی صنعتی

دستگاه جاروی خیابانی صنعتینظافت محوطه های وسیع شهری و جمع آوری آلودگی ها از محیط شهری به دلیلی اهمیت رعایت نظافت و حفظ بهداشت بسیار مهم است. از این رو خرید و کاربرد دستگاه ها و تجهیزات مکانیزه نظافت در افزایش کیفیت نظافت آنها بسیار مهم خواهد بود. جاروی شهری یا سوییپر های خیابانی، برای نظافت سطوح بسیار گسترده و وسیع استفاده می شوند. در این دستگاه نیز برای کاربر صندلی برای نشستن و هدایت دستگاه در نظر گرفته شده است.

جاروی خیابانی بسیار قدرتمند هستند. از آنها میتوان برای جمع آوری انواع زباله ها، اعم از سبک یا سنگین استفاده نمود. سویپر های صنعتی شهری ظرفیت زیادی برای جمع آوری زباله ها دارند. به این ترتیب، محدودیتی در جمع آوری زباله ها و انتقال آنها نخواهید داشت. همچنین توجه به این نکته مهم است که این تجهیزات نظافت خیابانی برای پاکسازی فضاهای شهری بدون آسیب رساندن به آنها طراحی شده اند.

انتخاب و خرید جاروی خیابانی مناسب

برای انتخاب و خرید یک سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی مهم است که یک مدل متناسب با سطح مورد نظافت و بسته به شرایط محیط انتخاب کنید.

سوییپر صنعتیتولید کنندگان این دستگاه مکانیزه نظافت دو مشخصه فنی بسیار مهم را در این تجهیزات نظافت در نظر گرفته اند. پهنای نظافت، که به مساحتی تلقی میشود که دستگاه جاروی خیابانی با هر بار عبور از سطح قادر است سطح را نظافت نماید. ظرفیت نظافت، متر مربع در ساعت که بسته به عرض کار و سرعت حرکت دستگاه تعیین میشود. این ظرفیت مرتبط با قابلیت کارکرد و نظافت دستگاه بدون نیاز به شارژ مجدد باتری و همچنین مدت زمان مورد نیاز اپراتور برای انجام این فرایند در نظر گرفته میشود.

 

در هنگام انتخاب و خرید جاروی خیابانی باید عرض دستگاه متناسب با منطقه ای که باید تمیز شود صورت گیرد. برای ساده سازی انتخاب دستگاه، برخی از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی، سویپر های صنعتی مناسب با محیطی که شما مد نظر برای نظافت دارید را پیشنهاد می دهند. عامل دیگری که در حین انتخاب و خرید جاروی خیابانی باید مورد توجه قرار گیرد، نوع موتور، موتور الکتریکی یا موتور احتراقی است. در صورتی که قصد استفاده از دستگاه برای نظافت محیط های داخلی را دارید، بهتر است از سوییپر هایی با موتور الکتریکی استفاده نمایید. جاروی شهری با موتور دیزل، برای نظافت محیط های وسیطع و روباز کارآمد تر بوده و مشکلات سلامتی ایجاد نخواهند نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *