مقالات آموزشی نظافت صنعتی

استفاده از اسکرابر کوچک برای کفشویی محیط هایی با محدودیت دسترسی

نظافت و شستشوی سطوح هموار کف، همواره یکی از چالش برانگیز ترین امور در مدیریت اماکن متفاوت می باشد. تجهیزات و شیوه های متفاوتی برای کفشویی وجود دارند که می توان با در نظر گرفتن ویژگی های هر کدام و شرایط سطوح از مناسب ترین مدل تجهیزات نظافتی استفاده کرد. شستشوی سطوح کوچک یا بخش هایی با محدودیت دسترسی،‌ نیازمند بهره گیری از تجهیزات تخصصی می باشد؛ استفاده از تجهیزات نظافتی دستی در چنین اماکنی موجب به طول انجامیدن فرآیند نظافت و عدم ارائه کیفیت کافی می شود. به دلیل مشکلات روش های دستی می توان از دستگاه اسکرابر بهره برد، اما کدام مدل از انواع اسکرابر برای کفشویی سطوح هموار کوچک مناسب است؟

 

عملکرد و انواع اسکرابر

دستگاه کفشوی صنعتی عملکردی بسیار حرفه ای دارد که موجب شستشو و خشک کردن همزمان سطوح می شود. مکانیزم عمل اسکرابر بدین صورت است که در ابتدا با پاشش آب و مواد شوینده بر روی سطوح عملیات نظافت شروع شده و فرآیند برس زنی به صورت همزمان انجام می شود. در مرحله برس زنی همه آلودگی ها از بطن سطح بیرون کشیده می شوند. حین عبور دستگاه از روی سطوح هموار کف آب کثیف و آلودگی باقی مانده بر روی سطوح توسط لاستیک تی های حرفه ای و سیستم مکش قدرتمند به داخل مخزن آب کثیف کشیده می شود و بدین ترتیب پس از انجام شستشو و نظافت، سطح علاوه بر پاکیزه بودن، به طور کامل خشک خواهد بود. دستگاه زمین شور صنعتی در مدل های متفاوتی طراحی و تولید شده است و بسته به شرایط سطوح می بایست بهترین مدل را انتخاب کرد. به لحاظ شیوه حرکتی این دستگاه در دو مدل اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار طراحی و تولید شده است؛ از مدل دستی برای شستشوی سطوح با محدودیت دسترسی استفاده می شود و با اسکرابر سرنشین دار امکان کفشویی سطوح گسترده مانند پارکینگ، مجتمع تجاری، اداره ها و… فراهم خواهد شد. همچنین به لحاظ تامین انرژی حرکتی برای دستگاه دو نوع باتری دار و کابلی وجود دارد. در اماکنی که محدودیت دسترسی به پریز برق وجود دارد یا وجود کابل بر روی زمین مانعی برای تردد و شستشو خواهد بود، می توان با خرید کفشوی باتری دار بهینه سازی نظافت را انجام داد؛ در غیر اینصورت خرید اسکرابر کابلی کم هزینه تر می باشد.

 

کاربرد های اسکرابر دستی

از دستگاه های کوچک و جمع جور می توان به منظور کفشویی بخش های کوچک مانند اتاق ها و راهرو ها در اداره ها،‌ شرکت های خصوصی، زیر میز در بخش های متفاوت خانگی، اداری و تجاری، نظافت بخش های دور از دسترس بین دستگاه ها در باشگاه های بدنسازی، نظافت بخش های مراکز علمی مانند مدارس، دانشگاه ها و… استفاده کرد. این دستگاه به دلیل جمع و جور بودن امکان نظافت همه بخش ها را دارد و اماکنی که مشکلات شستشو به دلیل دشواری در دسترسی دارند می توانند بجای استفاده از تجهیزات نظافت دستی، با خرید کفشوی کوچک مشکل را برطرف کنند.

 

ویژگی های استفاده از اسکرابر دستی در اماکن کوچک

استفاده از تجهیزات تخصصی در هر زمینه ای موجب بهبود عملکرد خواهد شد؛ به همین دلیل بهره گیری از اسکرابر دستی کوچک نیز برای شستشوی بهینه بسیار موثر خواهد بود. برخی از مزایای استفاده از مدل های کوچک زمین شوی دستی عبارت اند از: هزینه خرید دستگاه های کفشوی کوچک نسبت به مدل های بزرگ تر کم خواهد بود، امکان شستشوی کف همه بخش ها در یک محیط را ارائه می دهند، حمل و نقل این دستگاه و استفاده از آن بسیار راحت بوده و سهولت کاربری دارد و طراحی منسجم آن موجب فراهم شدن امکان عبور برای شستشوی زیر میز و مبل را فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *