مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اهمیت و ضرورت شستشو کف انبار با دستگاه اسکرابر

انبارها و سوله ها محوطه ای هستند که با استفاده از سیستم چینش و طبقه بندی انواع کالاها و محصولات در آن ها نگه داری می شود. این محصولات کالاهای صنعتی، تجاری، مواد غذایی و … را در بر می گیرد و هر محصول دارای شرایط نگه داری ای ویژه و مخصوص به خود می باشد و برای همه آن ها صرف نظر از نوع کالا تمیزی و بهداشت محیط اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب سیستم نظافتی مناسب به نوع ساخت و شرایط محیطی انبار بستگی دارد و بازدید انبار توسط کارشناسان می تواند اطلاعات دقیق از فضای داخلی انبار، میزان حساسیت کالاها،‌ مسائل ایمنی و … ارائه دهد. با دانستن جزئیات بیشتر انتخاب تجهیزات و روش های نظافتی برای انبار آسان تر شده و شرایطی ایده آل برای توسعه کسب و کار و جذب مشتریان بیشتر فراهم می گردد. برای نظافت انبارها و سوله های ذخیره سازی کالا دستگاه اسکرابر یک ابزار بسیار مناسب، کارآمد و ضروری به شمار می آید.

اهمیت و ضرورت شستشوی انبار با اسکرابر

بخش های گوناگون انبار یعنی قفسه ها، محوطه بیرونی، سطوح کف داخل انبار، گوشه ها و زوایا و … باید به صورت اصولی و منظم نظافت و شستشو شوند. از بین بردن زباله ها و آلودگی های کف انبار از جنبه های مختلف برای انبار مهم است به شکلی که هم زباله های درشت و ساینده باید جمع آوری شوند و هم جهت حذف گرد و غبار و آلودگی های چرب یا مایع سطوح کف شستشو شوند. به منظور جمع آوری زباله ها جاروبرقی صنعتی یا سوییپر و برای شستشو دستگاه اسکرابر کاربرد دارد. برخی از مزایای شستشوی کف انبار با اسکرابر :

 

 

افزایش ایمنی و کاهش خطرات

پاکیزه بودن محیط انبار ایمنی را برای کارکنان به همراه می آورد چرا که وجود آلودگی روی سطح زمین وسعت دید کارکنان را کاهش می دهد، خطر لغزندگی در پی دارد، هوای محیط داخلی انبار را آلوده می سازد و به کفپوش ها آسیب می رساند. هنگامی که کارکنان در محیطی تمیز فعالیت داشته باشند، سلامت و ایمنی بیشتر آن ها تضمین خواهد شد و با سرعت عمل و اطمینان بیشتری به انجام وظایف خود می پردازند. دستگاه اسکرابر سطح زمین را با کیفیت، دقت و سطح ایمنی بالا شستشو داده و خشک می کند و احتمال لغزندگی و حوادث را به حداقل کاهش می دهد.

محافظت از محصولات

یکی از نتایج مهم شستشوی سطوح کف انبار با اسکرابر حفاظت از محصولات می باشد. انبارهای آلوده و نامرتب بستر مناسب را برای انباشت کثیفی های بیشتر و تکثیر جانوران و حیوانات موذی فراهم ساخته و سلامت کارکنان و هم چنین بهداشت و کیفیت محصولات ذخیره شده در انبار را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از کالاها نسبت به گرد و غبار حساس هستند و کمترین میزان از آن ها با افت کیفیت محصول منجر می شود و اگر سطح زمین دارای گرد و خاک باشد به راحتی به کالاها نفوذ پیدا می کنند. بنابراین در کنار نظافت قفسه ها و بسته بندی کالاها، نظافت و شستشوی سطح زمین حائز اهمیت است.

رشد اقتصادی بیشتر

مشتریان در زمینه های مختلف همواره تمایل دارند با کسب و کارهایی که به نظافت و پاکیزگی اهمیت می دهند، تجارت و تعامل داشته باشند. عدم تمایل مشتریان به برقراری ارتباط کاری به معنای زیان های اقتصادی خواهد بود و در مقابل صاحبان انبارها هر چه فضایی تمیزتر و ایمن تر فراهم نمایند، تعداد بیشتری از مشتریان مراجعه خواهند داشت و سوددهی افزایش می یابد.

 

چگونگی استفاده از اسکرابر در انبارها

دستگاه های اسکرابر صنعتی در مدل ها، اندازه ها و ظرفیت های متنوعی طراحی و ساخته شده اند و از همین رو همه انبارهای کوچک و بزرگ به وسیله این دستگاه قابل شستشو هستند. اسکرابر دستی برای شستشوی انبارهای کوچک و متراکم مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که فضای بین قفسه ها دارای محدودیت باشد، کفشوی دستی می تواند در این فضا حرکت نموده و سطح را شستشو دهد. از طرف دیگر با افزایش وسعت انبار و بازتر شدن فضای میان قفسه ها امکان بهره مندی از اسکرابر خودرویی فراهم شده و مساحت زیادی در مدت زمانی کوتاه و با کیفیت مناسب شستشو می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *