اصول نگهداری از دستگاه زمین شوی صنعتی

سطوح کف در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد مستعد آلودگی های فراوانی می باشند که به منظور حفظ بهداشت محیط، نظافت و شستشوی این بخش ها الزامی است. امروزه با پیشرفت های عظیمی که در حوزه های مختلف تکنولوژی رخ داده است، انواع تجهیزات مدرن نظافت صنعتی جایگزین تجهیزات بعضا ناکارآمد سنتی و دستی شده اند. از برترین و کارآمد ترین تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی، دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر می باشند که دارای طراحی و ویژگی های ساختاری منحصر به فردی بوده و در انواع دستی و خودرویی عرضه گردیده اند. اما این دستگاه ها اصول نگهداری خاصی داشته و با رعایت این اصول عمر مفید این ماشین آلات افزایش یافته و همواره بازده حداکثری از دستگاه به ارمغان می آید. در این مقاله به بررسی چندی از این اصول می پردازیم.


حذف زباله های خشک از سطح زمین

زمین شوی صنعتیقبل از شستشوی سطوح کف ابتدا باید گرد و خاک و زباله ها از سطوح حذف گردند زیرا باقی ماندن این آلودگی ها بر سطوح در حین استفاده از زمین شوی صنعتی فاکتوری نامطلوب می باشد. زیرا در صورت وجود غبارات و ذرات درشت بر سطوح کف، این آلودگی ها در بخش زیرین تی گیر افتاده و عملکرد تی را مختل می کند. از سویی دیگر مکش زباله های درشت و گیر افتادن این آلاینده ها در خرطومی مکش نیز مشکلات دیگری را به بار می آورد. از این رو قبل از روشن نمودن و اقدام به استفاده از اسکرابر باید زباله های خشک از سطح زمین حذف گردند. اگر نیاز به نظافت موضعی سطوح کف باشد توصیه به استفاده از دستگاهی همچون جارو برقی سطلی می شود اما در محیط های با وسعت بالا و حجم بالای آلودگی های خشک استفاده از سوییپر صنعتی پیشنهاد مناسب تری می باشد.

 

 

بازبینی زمین شوی صنعتی قبل از استفاده

زمین شوی صنعتیپیش از روشن نمودن و شروع به کار دستگاه زمین شوی صنعتی ابتدا کاربر موظف به رعایت نکات ایمنی کار با دستگاه می باشد. وی پس از پوشیدن لباس ایمنی و دستکش مخصوص ابتدا باید بخش های اصلی دستگاه همچون مخازن آب تمیز و کثیف، تی، خرطومی مکش، برس را کنترل نموده و از نصب صحیح برس،تی، خرطومی مکش و شرایط مطلوب مخازن آب اطمینان حاصل نماید. در صورت مشاهده هر مشکلی اعم از وجود پارگی و خوردگی در خرطومی مکش، تنظیم نبودن تی و فاصله نامناسب آن نسبت به سطح زمین، این مشکلات بایستی رفع گردیده و سپس اقدام به استفاده از دستگاه جهت شستشوی سطوح کف کند. زیرا در این صورت عملکرد دستگاه دچار اخلال شده و سوء عمل هر یک از بخش های فوق الذکر منجر به کاهش عمر مفید دستگاه نیز می شود.

 

 

انتخاب زمین شوی صنعتی متناسب با وسعت فضا

زمین شوی صنعتیدر صورتی که انتخاب زمین شوی صنعتی به درستی صورت نگیرد یعنی به عنوان مثال از اسکرابر دستی جهت شستشوی سطوح کف در فضای وسیع استفاده شود، این امر راندمان کاری دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و استهلاک اسکرابر افزایش می یابد. علاوه بر این با انتخاب نادرست دستگاه کفشور صنعتی و عدم تناسب آن با وسعت فضای عملیاتی، سرعت انجام فرآیند شستشوی کف را نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

 

 

 

اقدامات لازم پس از پایان استفاده از اسکرابر

زمین شوی صنعتیپس از پایان عملیات شستشوی کف با استفاده از زمین شوی صنعتی، اقداماتی در جهت حفظ و نگهداری صحیح از دستگاه صورت می گیرد. در این راستا ابتدا کاربر موظف به تخلیه مخازن آب تمیز و کثیف می باشد. سپس نوبت به نظافت برس دستگاه و حذف ذرات درشت آلودگی از بخش زیرین تی دستگاه اسکرابر می باشد. در صورتی که اینگونه عملیات در زمان مناسب صورت نگیرد مشکلات بسیاری به بار می آید که از جمله این عوامل می توان به کاهش بازدهی دستگاه، افزایش هزینه های تعمیرات و تعویض قطعات داخلی اسکرابر اشاره نمود.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: