مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد اسکرابر و سوییپر در صنایع ساخت و ساز

محیط های ساخت و ساز یا کارگاه های ساختمانی از جمله محیط های صنعتی هستند که پاک سازی و نظم دادن به آن ها عملی دشوار بوده که با سختی های زیادی همراه است. نخستین گام برای نظم بخشیدن به کارگاه های ساختمانی نظافت اصولی و در بازه های زمانی مناسب می باشد و پس از رعایت قواعد و مقررات ایمنی، عملیات نظافت بیشترین نقش را در محافظت از محیط ساخت و ساز و افزایش سطح ایمنی دارد. با توجه به این که گرد و غبار و خاک از دلایل اصلی ایجاد اختلال در یک محیط ساخت و ساز به شمار می آید، یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ ایمنی کارکنان و بهبود کارایی آن ها و هم چنین داشتن محیط کاری ایده آل تر، نظافت و شستشوی سطوح کف خواهد بود. اما برای نظافت از کجا باید شروع کرد و بهترین روش برای تمیز نگه داشتن سایت های ساخت و ساز چیست؟ بدون تردید بهترین پاسخ بهره مندی از تجهیزات مکانیزه نظافتی همانند اسکرابر و سوییپر می باشد.

نظافت صنعتی ضرورت ساخت و ساز

دستگاه های نظافت صنعتی ماشین آلات با قدرت، کارایی سرعت عمل و قدرت مانور بالا هستند که نسبت به شیوه های دستی فرآیند نظافت را به مراتب مؤثرتر و دقیق تر به انجام می رسانند و برای نظافت های روزمره و هم چنین نظافت های سنگین تجهیزاتی کاملاً مناسب و کارآمد به شمار می آیند. این دستگاه ها نه به عنوان تجهیزات اضافه بلکه به عنوان ماشین آلاتی ضروری و اساسی در زمینه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

دستگاه‌های نظافت صنعتی مناسب برای محیط‌های ساخت و ساز

به منظور نظافت سطوح کف در کارگاه های ساختمانی دستگاه های سوییپر و اسکرابر کاربرد دارند و در برخی مواقع نیز جاروبرقی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای فضاهای وسیع با حجم بالایی از گرد و خاک سوییپر و اسکرابر تاثیرات زیادی بر جای می گذارند. بدنه مقاوم و ضد ضربه از دیگر مزیت های بارز و برجسته دستگاه نظافت صنعتی به شمار می آید که در کنار کارایی و قدرت بالا، آن ها را به تجهیزاتی متمایز و منحصر به فرد تبدیل می نماید.

 

کاربرد دستگاه سوییپر در صنایع ساخت و ساز

سوییپر صنعتی به طور اختصاصی برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های خشک بزرگ تر طراحی شده و هنگام ساخت آن شرایط سخت کاری در محیط های صنعتی در نظر گرفته شده و همین امر سوییپر را به ابزاری و مقاوم و قابل انطباق با محیط های ساخت و ساز که مملو از گرد و خاک و آلودگی هستند، تبدیل شده است. خاک، سنگ ریزه، قطعات چوب، پیچ و مهره و ضایعاتی از این دست که در محیط های ساخت و ساز به وفور یافت می شوند و به عنوان ضایعات بر روی سطح پراکنده شده اند، به وسیله دستگاه سوییپر جمع آوری شده و در مخزن خاکروبه آن باقی می مانند.

 

کاربرد دستگاه اسکرابر در صنایع ساخت و ساز

اگر چنین اظهار نماییم که اسکرابر یا کفشوی صنعتی پرکاربردترین و پراهمیت ترین دستگاه نظافت صنعتی است، اشتباهی نداشته ایم، چرا که این ماشین مکانیزه نظافتی جهت شستشوی سطوح کف طراحی و تولید شده و همان طور که می دانیم نظافت سطح زمین در هر محیطی یکی از اصول اولیه و ضروری تمیزکاری یک محیط است. این دستگاه جهت شستشو و خشک نمودن هم زمان سطوح سخت و هموار ساخته شده بنابراین در هر مکان و زمانی از جمله صنایع ساخت و ساز می تواند کاربرد اساسی و کلیدی داشته باشد. پس از حذف ضایعات درشت و سایشی نوبت به شستشوی کف توسط اسکرابر می رسد.

 

اسکرابر مناسب برای صنایع ساخت و ساز

دستگاه اسکرابر صنعتی در مدل ها و اندازه های متنوعی به بازارهای جهانی ارائه شده تا محیطی باقی نماند که نتواند از مزایای ارزشمند این تجهیزات بهره برند؛‌ بنابراین انواع اسکرابر دستی برقی و باتری دار و اسکرابر خودرویی (همواره باتری دار) در دسترس مشتریان قرار دارد. صنایع ساخت و ساز اغلب دارای محیط های وسیع هستند که در چنین شرایطی اسکرابر خودرویی بهترین گزینه به شمار آمده به صورتی که کاربر به راحتی بر روی صندلی مخصوص نشسته و هدایت و کنترل دستگاه را به دست می گیرد. با استفاده از این دستگاه گرد و غبار و آلودگی های باقی مانده در مدت زمان کوتاهی از منطقه وسیعی حذف خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *