ایمنی در هنگام استفاده از جارو برقی سطلی

به منظور غبارروبی و نظافت سطوح در محیط های وسیع و حساس همچون هتل ها و اماکن تجاری اداری از دستگاه های جارو برقی سطلی استفاده می شود. این تجهیزات دارای توان نظافتی بالایی هستند که با بهره گیری از آنها محیطی همواره پاکیزه و زیبا به ارمغان می آید. جهت محافظت کاربر و سایر افراد حاضر در محیط و همچنین به منظور محافظت آنها در برابر خطرات احتمالی، هنگام استفاده از دستگاه های جارو برقی سطلی توجه به نکات ایمنی بسیار حائز اهمیت می باشد. حال آنکه این اقدامات احتیاطی بعضا می تواند از بروز خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آورد اما هوش و ذکاوت کاربر نیز در این عامل بسیار دخیل می باشد. در این مقاله مجوعه ای از نکات ایمنی را در هنگام استفاده از دستگاه های جارو برقی سطلی تشریح نموده ایم.


ملاحظات اولیه در هنگام کار با جارو برقی سطلی

قبل از روشن نمودن دستگاه جارو برقی سطلی و شروع به کار آن توجه به چند نکته کلیدی الزامی می باشد. مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه و آشنایی با نحوه عملکرد آن از بروز مشکلات بسیاری جلوگیری به عمل می آورد. نیروی مورد نیاز این دستگاه ها از طریق اتصال به برق صورت می پذیرد. جهت انجام هرگونه بازبینی و تعمیرات، کاربر موظف به جدا نمودن کابل برق دستگاه از پریز می باشد. به کمک جارو برقی سطلی بسیاری از مواد و آلاینده ها از محیط قابل حذف می باشند، اما برخی زباله ها را نمی توان به کمک جارو برقی سطلی جمع آوری نمود. این زباله ها شامل اشیای تیز و برنده و ته سیگار می باشند. مکش این مواد به بخش های اصلی دستگاه همچون مخزن، خرطومی مکش و در برخی مواقع به فیلتر دستگاه جارو برقی سطلی آسیب وارد می نماید. در هنگام استفاده از دستگاه جارو برقی سطلی از قرار دادن هرگونه اشیای اضافی بر روی درب و درگاه خروجی هوا اجتناب نمایید. در مواقع الزام جهت حمل دستگاه و انتقال آن به سایر طبقات، از کشیدن بیش از حد خرطومی مکش دستگاه ممانعت به عمل آورید.

ایمنی افراد در هنگام استفاده از جارو برقی

هر گونه تعمیرات و بازبینی بخش های داخلی دستگاه باید توسط افراد آموزش دیده و با مهارت صورت گیرد. توجه به کابل برق دستگاه از نکات الزامی به شمار می رود که کاربر موظف است این کابل را به خوبی مهار کند. آسیب به کابل تبعات زیادی داشته و خطرات بسیاری افراد حاضر در محیط را تهدید می کند. جارو برقی سطلی به گونه ای طراحی شده است که توان مکش و جمع آوری آلودگی های سمی و خطرناک را ندارند. در مواقع الزام به مکش این نوع از آلودگی ها استفاده از فیلترهای ایمنی در دستگاه های جارو برقی سطلی ضرورت می یابد. پس از مکش کامل آلودگی های سمی کاربر می بایست مخزن را با پوشش ایمنی و استفاده از دستکش، عینک و ماسک تخلیه نماید. کاربر موظف است دفترچه راهنمای دستگاه را همواره در دسترس قرار داده تا در مواقع الزام، سریعا بدان دسترسی یابد. کاربر هیچ گاه نباید با دستان خیس و مرطوب کابل برق دستگاه را لمس نماید، زیرا برق به سرعت به بدن وی منتقل شده و آسیب های جدی به فرد وارد می نماید.

 

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: