مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نقش سوییپر صنعتی در تسهیل و تسریع نظافت

ایجاد آلاینده ها در محیط کسب و کار و همچنین در فضا های باز امری متداول و اجتناب ناپذیر می باشد. آنچه که مسلم است چگونگی کنترل و مهار آلاینده های موجود در محیط می باشد . چرا که حضور آلاینده ها در محیط نه تنها جلوه های بصری محیط را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه می تواند سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را نیز تهدید نموده و در نهایت می تواند تاثیرات نا مطلوب و نا خوشایندی بر روی میزان بهره وری و سود آوری کسب و کار ها داشته باشد. از این رو جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در محیط به منظور تامین سلامت افراد، حفظ جلوه های بصری و همچنین ارتقا بهره وری و سود آوری کسب و کار امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به اهمیت نظافت و حذف آلاینده ها از محیط، استفاده از سوییپر صنعتی راهکار مناسب و ایده آلی برای جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در محیط می باشد.

 

ساز و کار دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتیسوییپر های صنعتی دستگاه های مکانیزه و صنعتی می باشند که با استفاده از سیستم های کاملا مکانیزه و صنعتی عملیات جمع آوری و حذف آلانیده ها را انجام می دهند.این دستگاه ها به منظور جمع آوری و حذف آلاینده ها مجهز به  یک یا دو برس دیسکی جانبی و برس رولی مرکزی می باشند.  چرخش  بر های جانبی موجب هدایت آلاینده ها به بخش میانی دستگاه شده و در نهایت آلاینده های جمع آوری شده در بخش میانی دستگاه به واسطه چرخش پادساعتگرد برس رولی مرکزی به داخل مخزن زباله منتقل می شوند. همین حرکت پادساعتگرد برس رولی مرکزی موجب استفاده حداکثری از ظرفیت مخزن دستگاه می گردد.


دسته بندی دستگاه های سوییپر

سوییپرسوییپر های صنعتی به منظور برآورده سازی نیاز های نظافتی محیط هایی باابعاد گوناگون در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند. این دستگاه ها از نظر نوع هدایت دستگاه به دو دسته سوییپر های دستی و سوییپر های خودرویی دسته بندی می شوند. نمونه های دستی سوییپر ابعاد کوچکی داشته و از این رو برای نظافت محیط های کوچک و معابر باریک و متراکم گزینه ای مناسب می باشند. سوییپر های دستی مجهز به دسته بوده و کابر با قرار گرفتن در پشت دستگاه آن را هدایت می نماید. نمونه های خودرویی سوییپر ابعاد بزرگ و پهنای کاری بالایی داشته و از این رو برای نظافت محیط های وسیع گزینه ای مناسب هستند. این دستگاه ها مجهز به صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی وظیفه هدایت دستگاه را بر عهده می گیرد. از آنجایی که در این مدل از سوییپر ها کابر روی دستگاه نشسته و عملیات نظافتی را انجام می دهد، کمتر خسته شده و در نتیجه از توان بالاتری برای ادامه نظافت برخوردار می باشد.


نقش سویپر صنعتی در تسهیل و تسریع نظافت

جاروی محوطهمسلما استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت برای جمع آوری و حذف آلاینده ها ، شیوه دشوار و زمان بری می باشد. ضمن اینکه استفاده از چنین شیوه هایی از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط به نحو مطلوبی نمی باشد. این در حالی است که استفاده از سامانه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های سوپپیر صنعتی یا همان جاروب خیابانی که با استفاده از سیستم های مکانیزه عملیات نظافت و حذف آلانیده ها را انجام می دهند راهکار مناسب و ایده آلی برای یک نظافت موثر می باشد. استفاده از روش هایی که بدون دخالت دست عملیات جمع آوری آلاینده ها را انجام می دهند، موجب ارتقا کیفیت نظافت می گردد. علاوه بر این کاهش در تعداد نیروی خدماتی و به تبع آن کاهش هزینه ها از دیگر مزایای استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های مکانیزه ای چون سوییپر ها می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *