مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نقش جاروبرقی صنعتی در نظافت موثر سالن سینما

سینما هایکی از مکان های عمومی و فرهنگی هر کشوری می باشند که مورد استقبال افراد جامعه بوده ودر ر تمامی ایام سال به ویژه ایام تعطیلات با استقبال افراد زیادی رو به رو می شوند. مسلما علاقه به این هنر در سال های اخیر در کشور ها افزایش چشم گیری داشته و از این رو هر روزه تعداد بیشتری از افراد جامعه برای گذارن وقت  به این محیط ها مراجعه می کنند. بدون شک ورود و تردد افراد در این فضا ها،‌ حجم بالایی از آلاینده ها را از فضای بیرون به فضای داخل منتقل می نماید. علاوه بر این حضور طولانی مدت افراد واستفاده از اغذیه های گوناگون در طول تماشای فیلم، موجب آلودگی دو چندان محیط می گردد. از این رو این فضا ها همانند دیگر فضا ها نیازمند نظافت و حذف آلاینده ها می باشند. یکی از روش های کاربردی برای نظافت این فضا ها استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.

 

اهمیت نظافت و حذف آلاینده ها در فضای سینما

جاروبرقی صنعتیبا توجه به اینکه اغلب افرا برای گذاران اوقات فراغت به سینما ها مراجعه می نمایند، فضای تمیز و مرتب این گونه امکان تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان داشته و در نتیجه ارتباط مستقیمی با میزان سود آوری و بهره وری کسب و کار دارد. مسلما ماندگاری آلاینده ها در گوشه و کناره های محیط، جلوه های بصری محیط را کاهش داده و موجب انتشار بوی نامطبوع در فضا می گردد. از این رو حذف آلاینده های انباشته در این محیط ها ضروری می باشد.

 

 

راهکار های متداول برای نظافت سینما و سالن نمایش

جاروبرقی صنعتیاز دیر باز تا کنون متداول ترین شیوه برای نظافت و حذف آلاینده های انباشته در محیط، استفاده از شیوه های سنتی جاروکشی دستی می باشد. اگر چه استفاده از چنین شیوه ای تا حدودی آلاینده های خشک و درشت انباشته بر روی سطوح کف را حذف می نماید. اما با انتشار حجم بالایی از ذرات ریز گرد و غبار همراه است. علاوه بر این استفاده از چنین شیوه هایی به واسطه دستی بودن،‌ بسیار زمان بر می باشد. با توجه به اینکه سالن های سینما پیوسته در حال نمایش و اکران فیلم ها در سانس های مختلف می باشند، زمان اختصاص داده شده به نظافت بسیار محدود می باشد. از این رور برای نظافت موثر و با کیفیت در این محیط ها نیازمند استفاده از شیوه های مکانیزه ای چون به کار گیری دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.

 

استفاده از جاروبرقی صنعتی برای نظافت سالن سینما

جاروبرقی صنعتیجارو برقی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از روی سطوح هموار افقی و صندلی های می باشد،‌ این دستگاه با استفاده از سامانه مکش عملیات جمع آوری آلاینده ها را انجام می دهد. از این رو مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون می گردد. استفاده از سامانه های مکانیزه موجب تسریع در فرایند نظافت شده و در نتیجه زمان لازم برای نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. استفاده از موتور های قدرتمند در این دستگاه ها موجب افزایش توان کاری دستگاه ها در مکش آلاینده ها می گردد.

 

مزایای استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی یا مکنده

جاروبرقی صنعتیجاروبرقی دستگاهی مکانیزه برای جمع آوری آلاینده ها ی خشک و تر می باشد. استفاده از سامانه های مکانیزه در این دستگاه ها موجب افزایش سرعت نظافت می باشد. توان بالای این دستگاه ها در مکش آلاینده ها مانع از انتشار گرد و غبار در هوای پیرامون می گردد. از دیگر مزایای استفاده از جارو برقی صنعتی می توان به ابعاد مناسب این دستگاه ها اشاره نمود. با توجه به اینکه فضای سینما ها دارای ردیف های صندلی می باشد،‌ دستگاه جاروبرقی به کار رفته در این بخش ها باید از ابعاد مناسبی بر خوردار باشد تا بتواند در بین ردیف ها حرکت نموده و امکان نظافت موثر این بخش ها را فراهم نماید. علاوه بر این استفاده از سری های مختلف در این دستگاه ها امکان نظافت گوشه های صندلی را نیز برای کاربر فراهم می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *