حذف آلاینده ها در فصول سرد سال با استفاده از سوییپر صنعتی

تغییرات جوی و تغییر فصول سال امری بدیهی و اجتناب ناپذیر می باشد. مسلما آغاز فصول سرد سال همواره با ریزش جم کثیری از برگ ها و و نزولات جوی چون برف همراه می باشد. اگر چه ریزش برگ درختان بر سطوح پیاده راه ها و خیابان ها مناظر چشم نوازی را ایجاد می نماید اما ماندگاری بلند مدت آنها می تواند موجب الودگی و لغزدگی سطوح شود. علاوه بر ین ریزش نزولات جوی مانند برف و یخ زدگی معابر یکی از اصلی ترین دغدغه های شهروندان در فصول رد سال می باشد که اصولا با پاشش حجم زیادی از انواع نمک ها، شن و ماسه مشکل لغزندگی سطوح را بر طرف می نماید. ماندگاری بلند مدت حجم کثیری از نمک ها، برگ های خشک و گل و لای انباشته بر روی سطوح تاثیرات مانطلوبی بر جلوه های بصری و سلامت محیط دارد. از این رو جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت انها امری لازم و ضروری می باشد که عملا با استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت کاری دشوار و زمان بر بوده و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نمی باشد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه سوییپر صنعتی که به طور خاص و تخصصی برای نظافت و جمع آوری آلاینده های خشک طراحی و تولید شده است گزینه ای مناسب و ایده ال می باشد.

 

اساس عملکرد سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتیسوییپر صنعتی یا جاروب خیابانی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای جمع آوری آلاینده های خشک می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی تمامی آلاینده های انباشته بر روی سطوح را جمع آوری نموده و به داخل مخزن دستگاه انتقال می دهند. دستگاه های سوییپر به منظور جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت الاینده ها یانباشته در محیط مجهز به برس های جانبی می باشند. چزخش خلاف گرد برس های جانبی، آلاینده ها را به بخش میانی دستگاه هدایت نموده و پس از آن چرخش پادساعتگرد برس رولی مرکزی آلاینده های جمع شده در بخش میانی دستگاه را به داخل مخزن منتقل می نماید.

ویژگی های دستگاه های سویپر صنعتی

سویپر یا سوییپرسوییپر های صنعتی به منظور بر آورید نیاز های نظافتی محیط های گوناگون و با هدف ارتقا کیفیت نظافت در مدل های متنوع و با ویژگی های گوناگونی طراحی و به بازار عرپه می شوند. اصلی ترین دسته بندی دستگاه های سوییپر بر اساس نوع هدایت دستگاه می باشد. سوییپر ها بر اساس نوع هدایت به دو دسته سویپر های دستی و سوییپر های خودرویی تقسیم بندی می شود. سوییپر های دستی دارای ابعاد کوچکی بوده و مجهز به دسته می باشند، و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه آن را هدایت می نماید. این درحالی است که سوییپر های خودرویی ابعاد بزرگی داشته و مجهز به صندلی می باشند. در این مدل از سوییپر ها کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه وظیفه هدایت و عملیات نظافت را بر عهده می گیرد. نمونه های خودوریی به واسطه داشتن پهنای کاری بالا برای نظافت محیط های وسیع گزینه ای مناسب می باشند در حالیکه نمونه های دستی برای به واسطه داشتن ابعاد کوچک، فشرده و پهنای کاری کم عرض گزینه ای مناسب وایده آل برای نظافت معابر باریک و متراکم می باشد. از سوی دیگر دستگاه های سوییر صنعتی به منظور ممانعت از بازنشر ذرات ریز گرد و غبار در فضا مجهز به سیستم های فیلتزلسیون می باشد. فیلتر ها با به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبار مانع از خروج و باز نشر مجدد آلاینده های ریز در فضا شده و در نتیجه کیفیت هوای پیرامون را به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می بخشند.

مزایای استفاده از سویپر صنعتی در نظافت

سویپر صنعتی یا سوییپراستفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت بر خلاف شیوه های سنتی و دستی از سرعت بالاتری برخوردار بوده و از این رو عملیات حذف آلاینده ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند. ضمن اینکه استفاده از تجهیزات مکانیزه موجب ارتقا کیفیت نظافت شده و با ممانعت از انتشار ذرات ریز گرد و غبار کیفیت هوای پیرامون را نیز حفظ می نماید در حالیکه در استفاده از شیوه های سنتی و دستی جاروکشی ذرات ریز گردو غبار در هوا معلق شده و به راحتی می توانند به دستگاه تنفسی افراد نفوذ کرده و موجبات بیماری ایشان را فراهم نماید. کاهش در تعداد نیروی خدماتی و کاهش در هزینه ها از دیگر مزایای استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت می باشد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: