مقالات آموزشی نظافت صنعتی

 ویژگی ها و خصوصیات سوییپر مناسب برای انبار

یکی از بخش های مهم در هر صنعت و کارخانه ای انبار مجموعه ها می باشد. این بخش از فضای کارخانه ها و صنایع معمولا برای نگهداری از محصولات و مواد اولیه به کار می رود. مسلما شرایط مناسب نگهداری از محصولات و مواد اولیه تاثیر بسزایی در میزان بهره وری و سود آوری کسب و کار دارد. فضای انبار ها نیز همانند دیگر بخش های کارخانه ها و صنایع در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند. مسلما ماندگاری و حضور آلاینده ها در بخش های مختلف انبار می تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی کیفیت محصولات تولیدی و مواد اولیه داشته و با کاهش کیفیت آنها، موج کاهش در بهره وری و سود آوری کسب و کار گردد. با توجه به گستردگی فضای انبار ها استفاده از شیوه های سنتی نظافت ضمن اینکه از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشد، بسیار زمان بر بوده و به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه سوییپر گزینه ای مناسب و ایده ال برای جمع آوری آلاینده های انباشته در محیط می باشد.

 

ساز و کار دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتیسوییپر صنعتی دستگاهی مکانیزه  و کاربردی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها در محیط می باشد که با استفاده از سیستم های کاملا مکانیزه عملیات جمع آوری آلاینده ها را انجام می دهد. این دستگاه ها با استفاده از سیستم برس زنی آلاینده ها را به بخش میانی دستگاه و در نهایت به داخل مخزن زباله منتقل می نمایند. از این رو دستگاه های سوییپر مجهز به یک یا دو برس دیسکی، و یک برس رولی مرکزی می باشد. با توجه به کارایی و توان بالای دستگاه های سوییپر،‌ این دستگاه ها به منظور برآورده سازی نیاز های نظافتی محیط هایی با ابعاد و ویژگی های گوناگون،‌در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند. به طور کلی دستگاه های سوییپر بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته سویپر های خودرویی و سوییپر های دستی دسته بندی می شوند.


ویژگی های سوییپر های مناسب برای استفاده در انبار ها

سوییپرسوییپر ها در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند. از این رو دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. با توجه به اینکه فضای انبار ها نیز دارای خصوصیات ویژه ای می باشد استفاده از دستگاه مناسب برای نظافت نقش بسزایی در بهره وری دستگاه و ایجاد یک نظافت موثر و با کیفیت ایفا می نماید. از جمله ویژگی های سویپر مناسب برای استفاده در فضای انبار ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

قدرت مانور بالا سویپر صنعتی

سویپراصولا فضای وسیع انبار ها به منظور استفاده حداکثری از فضا به صورت قفسه بندی می باشد. ایجاد قفسه ها در فضای انبار موجب ایجاد معابر باریک در محیط می گردد. با توجه به گستردگی فضای انبار ها در کارخانه ها و صنایع، نیاز به سوییپری می باشد که دارای پهنای کاری مناسب بوده ودر عین حال از قدرت مانور کافی برخوردار باشد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه سویپر صنعتی خوردویی با ابعاد کوچک راهکار مناسب و ایده الی برای نظافت می باشد.

 

قابلیت تجهیز به کابین محافظ

سوییپر صنعتیقابلیت تجهیز به کابین محافظ از جمله ویژگی های مثبت برای دستگاه سوییپر مناسب انبار می باشد. با توجهب ه اینکه قفسه های موجود در انبار ها در اغلب مواقع ارتفاع بلندی دارند، بسته های قرارداده شده در آنها در صورتی که به طور مناسب چیده نشده باشند احتمال سقوط دارند. مسلما سقوط بسته ها از ارتفاع می تواند موجب اسیب افراد حاضر در محیط گردد. از این رو تجهیز دستگاه سویپر صنعتی به کابین محافظ راهکار مناسبی برای حافظت از کاربر ئر برابر خطرات احتکالی ناشی از سقوط اشیا می باشند.

 

باتری دار بودن

سوییپر صنعتیاز دیگر ویژگی های سویپر مناسب برای انبار می تون به باتر دار بودن دستگاه اشاره نمود. از آنجایی که سوییپر های صنعتی دیزلی گاز های سمی تولید می کنند و انباشت گاز های سمی در فضای بسته انبار ها خطر آفرین می باشد،‌ سوییپر های مناسب برای استفاده در فضای انبار ها از نوع باتری دار می باشند. از آنجایی که مدل های باتری دار گاز سمی تولید نمی کنند،‌ به راحتی قابل استفاده در فضای های سرپوشیده ای چون انبار ها می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *