مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نظافت پارکینگ با اسکرابر صنعتی و تجهیزات نظافت مکانیزه

نظافت پارکینگ در محیط مجتمع های تجاری و رفاهی یکی از سرویس مهم و در عین حال کمتر مورد توجه قرار گرفته در این فضا ها است. پارکینگ ها به دلیل وسعت و گستردگی مساحت یا ساختارهای چند طبقه، چالش های منحصر به فرد خود را برای نظافت دارند. استفاده از ماشین آلات و دستگاه های نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها و سویپر های صنعتی میتواند به میزان زیادی در افزایش کیفیت و ارتقا ایمنی این محیط ها موثر باشد. تجهیزات مکانیزه نظافت میتوانند با سرعت بخشیدن و کاهش زمان و انرژی لازم برای نظافت، هزینه های این فرایند را به میزان زیادی کاهش دهد.

تنوع طراحی و تولید تجهیزات مکانیزه، شستشو و نظافت در محیط های تجاری، اداری و صنعتی را بهینه نموده و باعث ارتقا کیفیت انجام آن گردیده. این تجهیزات با بکارگیری تکنولوژی های به روز میتوانند نقش موثری کسب کیفیت مطلوب نظافت و کارآمدی انجام آن داشته باشد. مزایای متعدد و کاربرد های گوناگون این تجهیزات میتواند ایمنی، بهداشت و سلامت محیط و افرادی که در آن حضور دارند را تضمین نماید.

اهمیت کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه پارکینگ

تجهیزات نظافت مکانیزه

نظافت بخشی اساسی در نگهداری پارکینگ است. جدا از اهمیت نظافت پارکینگ ها جهت افزایش و یا حفظ زیبای سطوح کف، از بین بردن رسوبات روغن و مایعات باقی مانده توسط وسایل نقلیه باعث کاهش آسیب سطوح و پیش گیری از ایجاد آسیب در خودرو ها می شود. کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه مانند اسکرابر های صنعتی سرنشین دار در انجام فرایند نظافت و تمیز کردن عمیق کف پارکینگ یک دستگاه عالی و کارآمد به حساب می آید. این دستگاه پس از جدا نمودن آلودگی ها از سطح، آنها را توسط سامانه مکنده به طور کامل جمع آوری نموده و به محفظه نگهداری آب آلوده انتقال می دهد. با این کار علاوه بر جلوگیری از انتشار آلودگی ها در محیط، سطح به سرعت و به طور کامل خشک می گردد.

مزایای استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه در نظافت پارکینگ

پارکینگ ها به دلیل تردد بالای خودرو ها به سرعت با آلودگی های گوناکون مواجه میشوند. نظافت این سطوح با روش های قدیمی امکان پذیر نبوده و مقرون به صرفه نمی باشد. در ادامه به برخی مزایای به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه در انجام نظافت پارکینگ مجموعه های تجاری اشاره خواهد شد.

تسریع فرایند نظافت و افزایش ایمنی محیط پارکینگ

وسعت بالای پارکینگ ها و حجم زیاد آلودگی موجود در سطوح کف آن اهیمت کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه مانند اسکرابر های صنعتی را افزایش می دهد. استفاده از مواد شوینده موثر در نظافت رد لاستیک و آلودگی های چسبیده بر سطح میتواند تاثیر نظافت این تجهیزات مکانیزه را افزایش دهد. با استفاده از اسکرابر صنعتی سرنشین دار میتوان محوطه گسترده پارکینگ ها را به سرعت و با دقت بالا نظافت نمود. نظافت بخش های مختلف پارکینگ با استفاده از اسکرابر های صنعتی با حذف آلودگی ها و چربی ها، کاهش لغزندگی سطوح و افزایش ایمنی محیط را به همراه خواهد داشت.

کاربری آسان و کاهش هزینه های نظافت

سهولت کار تجهیزات نظافت مکانیزهاستفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه میتواند به کاهش هزینه های نظافت کمک کند. کاربرد اسکرابر های صنعتی در نظافت پارکینگ ها با کاهش زمان و انرژی لازم برای انجام نظافت به میزان زیادی در پایین آمدن هزینه های نظافت موثر خواهند بود. از سوی دیگر استفاده از این تجهیزات نظافت مکانیزه با بالا بردن کیفیت نظافت انواع سطوح در مجتمع های تجاری و مراکز اداری و تفریحی، باعث ارتقا نگهداری سطوح شده و هزینه تعمیرات در آن را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. توانایی نظافت دستگاه اسکرابر صنعتی به میزان زیادی بالا بوده و کاربران میتوانند با استفاده از این دستگاه به راحتی انواع آلودگی را از سطوح برطرف نمایند.

افزایش جلوه و زیبایی ظاهری محیط پارکینگ

با جمع آوری و نظافت آلودگی های پارکینگ مجموعه ها توسط تجهیزات مکانیزه نظافت، این محیط جلوه بهتری پیدا می کند. مراجعین در برخورد اول با پارکینگ مجموعه مواجه میشوند، از این رو تمیز بودن محوطه پارکینگ میتواند تاثیر مثبتی بر دیدگاه آنان از محیط مجموعه تجاری شما داشته باشد. کاربرد تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه همچون اسکرابر ها میتواند این کیفیت مطلوب نظافت را محقق نموده و محیطی تمیز، نظافتی بهینه و کسب و کاری پر رونق به همراه داشته باشد.

 

کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه در محیط هایی که با مراجعین و مشتریان بسیار سر و کار دارند میتواند باعث ارتقا سطح بهداشت و رونق گرفتن کار در آنها شود. از سوی دیگر نظافت محیط مجموعه ها و مجتمع های تجاری و اداری با وسعت بالا با روش های قدیمی و سنتی کاری دشوار و طاقت فرسا خواهد بود از این رو استفاده از این تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافتی همچون اسکرابر ها، میتواند باعث سرعت گرفتن و بهبود کیفیت نظافت آنها شود. به علاوه کار با اسکرابر های سرنشین دار انرژی بسیار کمی از کاربر گرفته و کاربر میتواند در مدت کوتاه تری محیط وسیع تری را نظافت نماید. این امر باعث افزایش میزان بهره وری از نیروی خدماتی و کاهش اتلاف زمان و انرژی آنان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *