مقالات آموزشی نظافت صنعتی

راهکار های نظافت پارکنیگ به صورت بهینه

از مهم ترین بخش ها در نظافت مجموعه های،‌ نظافت کامل فضای پارکینگ می باشد. مشکلات فراوانی در پارکینگ ها وجود دارد که از جمله آن ها می توان به وسعت،‌ تنوع آلودگی ها و… اشاره کرد. روش های دستی در حال از دست دادن محبوبیت به دلیل عدم کارایی کافی و مناسب در نظافت سطوح پارکینگ در مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و… است. به منظور انجام نظافت به صورت حرفه ای و بهینه می بایست از شیوه های کاربردی و تخصصی نظافت پارکینگ بهره گرفت. در ادامه دستورالعمل و راهکار نظافت همه بخش های متفاوت پارکینگ به طور کامل تشریح شده است.

 

مراحل نظافت پارکینگ

به منظور بهره گیری از شیوه های صحیح نظافت سطوح وسیع به نحوی که هیچ یک از بخش های متفاوت آلوده باقی نمانند، می توان از یک برنامه و دستورالعمل منظم و مرحله بندی شده استفاده کرد. مراحل متفاوت برای پاکیزه سازی کامل تشریح می شوند.

 

۱- برداشتن زباله های بزرگ:

به منظور شروع نظافت سطوح وسیع در پارکینگ های مجتمع های متفاوت، بهتر است در ابتدا همه آلودگی ها و زباله های درشت موجود بر روی سطح زمین که قابل جمع آوری هستند، به صورت جداگانه برداشته و دفع شوند. بدین ترتیب زباله های خیلی بزرگ نمی توانند برای انجام عملکرد نظافت مشکلاتی ایجاد کنند. سطح پس از جمع آوری زباله های درشت، آماده شروع نظافت خواهد شد.

 

۲- جاروب سطوح هموار کف:

زمانی که سطحی گسترده و وسیع بدون زباله های درشت پیش روی ما قرار می گیرد، اولین عمل برای آغاز نظافت جاروب کامل بخش های متفاوت سطوح است. در نظافت پارکینگ که به دلیل تردد بالا و انواع آلودگی ها شرایط خاصی بر نظافت حکم فرماست، بهتر است از دو نوع دستگاه نظافت صنعتی برای جاروب سطوح هموار کف استفاده شود: اولین دستگاه سوییپر صنعتی می باشد که در نظافت فضاهای بزرگ بسیار کاربردی بوده و در مدت زمان کوتاهی همه آلودگی ها را بدون خطر بازگشت مجدد به محیط نظافت می کند. این دستگاه جاروب صنعتی و کاربردی در دو نوع سرنشین دار و دستی طراحی و ارائه شده است که با توجه به نوع سطح و میزان موانع موجود در سطح، بهترین مدل انتخاب می شود؛ اما با این وجود همچنان بخش هایی در پارکینگ ها وجود دارند که با دستگاه سوییپر حتی مدل دستی قابل نظافت نمی باشند. در این حالت می توان با بکارگیری جاروبرقی های صنعتی و قدرتمند همه اقصی نقاط متفاوت در پارکینگ ها را از هر نوع آلودگی و گرد و غباری نظافت کرد.

 

۳- کفشویی:

با استفاده از دستگاه های کاربردی نظافت صنعتی می توان به سادگی همه سطوح هموار و ناهموار را نظافت و شستشو داد اما کاربردی ترین دستگاه در شستشوی سطوح کف، اسکرابر صنعتی می باشد. کارکرد دستگاه اسکرابر بدین صورت است که در ابتدا آب و مواد شوینده بر روی زمین پاشش می شوند، سپس به صورت همزمان برس زنی انجام می شود و همه آلودگی ها را از بطن سطوح بیرون می کشد. با عبور دستگاه از روی سطوح، همزمان با کفشویی، آب و مواد شوینده باقی مانده بر روی سطوح توسط سیستم مکش قدرتمند دستگاه اسکرابر و لاستیک تی عقبی دستگاه به داخل مخزن آب کثیف منتقل می شوند و بدین ترتیب سطح علاوه بر شستشوی کامل، خشک هم می شود.

 

۴- جلابخشی:

پس از نظافت و کفشویی سطوح به طور کامل، ممکن است در اثر شستشوی نادرست یا تردد بالای خودرو ها، جلای بصری سطوح کاهش پیدا کرده باشد. اما با استفاده از تجهیزات تخصصی پولیش زنی می توان جلای از دست رفته را به سطوح بازگرداند. دستگاه پولیشر که طراحی ارگونومیک و حرفه ای دارد، از خستگی کاربر حین لایه برداری سطحی جلوگیری می کند. همچنین می توان با تعویض پد پلیشر، با توجه به جنس سطوح و بدون آسیب به سطح لایه برداری را انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *