مقالات آموزشی نظافت صنعتی

معرفی اجزا و کاربرد پولیشر ساختمان اداری

 

ساختمان ها و مراکز اداری در معرض آلودگی دائم قرار دارند. در واقع رفت و آمد در این دست از فضاها به شکل مستمر انجام می گیرد و همین موضوع باعث انتقال کثیفی و آلودگی به دیگر بخش ها می شود که بهره مندی از دستگاه مکانیزه نظافتی پولیشر ساختمان اداری برای این محیط ها بسیار با ارزشمند و مفید می باشد.

پولیشر ساختمانی
معرفی دستگاه پولیشر

معرفی دستگاه پولیشر 

برای تمیزکاری سطوح کف در اداره ها از جاروبرقی های صنعتی، جاروبرقی نیمه صنعتی و خانگی استفاده می شود و در ادامه آن اسکرابر صنعتی برای شستشوی مکانیزه نظافت صنعتی  سطوح مورد توجه قرار می گیرد و در پایان نیز از پولیشر صنعتی برای جلادهی سطوح کف در این دست از مناطق کمک گرفته می شود.

پولیشر یک دستگاه نظافت صنعتی است که از آن برای پولیش انواع سطوح کف استفاده می شود، ساختار این دستگاه کف ساب از برس و موتور  تشکیل یافته و از مهم ترین ویژگی های شاخص آن سرعت چرخش برس می باشد که هر چه بیشتر شود توانایی دستگاه برای پولیش زمین افزایش پیدا می کند. کاربرد پلیشر به منظور پولیش و براق کردن سطوح کف می باشد، و بهره گیری از کف ساب برای شستشوی سطح با مساحت خالی از اشکال است. پولیشر دارای تک برسی است که با چرخش و سرعت بالا به پاکسلزی سطوح کف می پردازند. صیقل دادن و برق انداختن کف محیط ها از وظایف اصلی دستگاه پولیشر صنعتی می باشد و قابلیت کنترل دستگاه به دست کاربر انجام می گیرد. دیگر ویژگی های دستگاه به شرح زیر است:

 تفاوت دستگاه پولیشر با اسکرابر

دستگاه پولیشر با اسکرابر دارای شباهت و تفاوت هایی است که برای  انتخاب درست و تهیه دستگاه نظافت صنعتی  دانستن آن ضروری است.

  • سرعت چرخش پولیشر نسبت به اسکرابر بیشتر است.
  • اسکرابر به نسبت پلیشر سطح بیشتری از سطوح کف را نظافت قرار می کند.
  • دستگاه کف ساب موتور مکنده ندارد به همین دلیل پس از شستشوی سطح به هیچ وجه نمی توان آب  آلوده را خشک نمود.
  • کاربرد پلیشر جلادادن و براق نمودن سطوح کف می باشد و در مقابل دستگاه اسکرابر صنعتی برای شستشوی با کیفیت کاربرد دارد.

اجزای تشکیل شده دستگاه پولیشر 

رفت و آمد طولانی در یک محیط کفپوش آن را تیره و کثیف خواهد کرد. بنابراین بهره مندی از سنگ ساب جزء نیازهای نظافتی این محیط می باشد. در واقع رفت و آمد و تردد باعث ایجاد خط و خش بر روی سطوح و کفپوش ها می گردد. این خطوط باعث تجمع آلاینده در سطوح و کفپوش می شود و در نهایت به زشت و کثیف شدن آن ها منجر خواهد شد. ضمن این که به بافت سطوح نیز آسیب جدی وارد می کند.

پلیشر ساختمان دارای یک دسته با قابلیت تنظیم، مخزن آب از نوع تمیز و پد یا برس می باشد، با این دستگاه پولیش برس زنی با سرعت زیاد و به شکل دورانی به انجام می رسد که این موضوع سبب گرمای بیش از اندازه در محیط می شود که این حرارت باعث درخشش سطوح و صیقل خوردن آن می شود.

برس های دستگاه پولیشر به دو دسته نرم و زبر تقسیم می گردند. این برس سایش لازم بر روی سطوح ایجاد می کند. این سنگ ساب خط و خطوط ایجاد شده بر روی سطوح را برطرف  کرده بهره مندی آن باید فقط در بعضی مواقع صورت گیرد، استفاده همیشگی و مکرر به سطوح آسیب می رساندو این زبری باعث مات شدن سطح نیز خواهد شد. برای برطرف کردن این ماتی می توان از برس نرم کمک گرفت، برس نرم برای براق کردن سطوح استفاده می شود و  با ظرافت تولید شده که از آسیب رسیدن به سطوح جلوگیری می کند.

مزایا و کاربردهای دستگاه پولیشر 

دستگاه پولیشر امکان جلادهی و پاکسازی آلاینده ها از سطوح را فراهم می نماید و برای بهبود وضعیت سطوح و کفپوش ها ابزاری کاربردی به شمار می آید. این دستگاه دارای نقش محافظتی برای سایر سطوح بوده و با اهداف مشخصی چون از میان برداشتن ناهمواری ها و خطوط ایجاد شده بر روی سطوح مورد کارکرد قرار می گیرد و موجب درخشش سطوح کف شده و به همراه این عمل با  واکس زن سطوح این واکس زن امکان ایجاد یک پوشش محافظتی برای ممانعت از آلوده شدن کفپوش را فراهم می کند.

پولیشر ساختمان اداری برای جلادهی و واکس زنی محیط های اداری، تجاری، مراکز درمانی، محیط های مسکونی، بانک ها و … استفاده می شود، بهره مندی از پولیشر صنعتی با مزایای زیادی همراه است که از نمونه های آن افزایش سرعت تمیزکاری محیط و کاهش چشمگیر تمام آلاینده ها  از سایر سطوح کف و کفپوش ها می باشد، واکس زنی بعد از پولیش سطوح، از اقدامات محافظتی این دستگاه محسوب می شود که در جهت ایجاد مقاوم سازی کفپوش ها مورد استفاده قرار می گیرد و آن ها را در برابر آلودگی مقاوم می کند. پلیشر ساختمانی بسیار مقرون به صرفه بوده و ضمن این که دفعات تکرار نظافت و شستشو با این دستگاه کم شده و نیاز به تعمیر، نوسازی و ترمیم کفپوش ها نیز کمتر می دهد، وجود نیروی انسانی را کاهش می دهد.

پولیشر  تنوع زیادی در مدل های تولیدی دارد، دستگاه پولیشر برای برطرف کردن آلودگی از سطوح سرامیک، چوبی، بتن، سنگ، اپوکسی و … استفاده می شود، پولیشر صنعتی جایگزین خوبی برای روش های سنتی می باشند. در روش های سنتی از حل کننده های غیر طبیعی برای تمیزکاری و صیقل دادن سطوح استفاده می کند و نیز امکان بهره مندی از این دستگاه نظافت صنعتی حتی در محیط های شلوغ و پرازدحام  نیز میسر است.

پولیشر مناسب ساختمان های اداری و شرکت ها
معرفی پولیشر مناسب ساختمان اداری

معرفی پولیشر مناسب ساختمان اداری

دستگاه پولیشر CM50 دستی، ابزاری تک برسه با قطر برس ۵۰۰ میلیمتر و مخزن ۱۵ لیتری با انتقال نیروی محرکه از الکتروموتور به برس در این پولیشر برقی از طریق گیربکس نایلونی به انجام می رسد. سرعت چرخش برس دستگاه (۱۶۰ دور بر دقیقه) شستشوی عمیق و عملیات پرداخت سطوح سخت را امکان پذیر می کند. این مدل دستگاه نیازمند تعمیر و نگهداری ندارد و طراحی کاربردی آن باعث شده  که کاربر هنگام استفاده از آن احساس خستگی نکند.

خصوصیات این دستگاه شامل:

  • قابلیت تنظیم دسته
  • مخزن با ظرفیت مناسب
  • موتور قوی
  • گیربکس نایلونی
  • توزیع وزن یکنواخت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *