مقالات آموزشی نظافت صنعتی

آمادگی برای عید نوروز با تجهیزات نظافت صنعتی

در طول سال نظافت در اماکن خانگی، تجاری و اداری به صورت سطحی و مداوم انجام می پذیرد؛ اما به منظور خانه تکانی پیش از عید بهتر است همه سطوح به طور کامل از آلودگی ها پاک شوند. نظافت کلی (به اصطلاح خانه تکانی) بسیار زمان بر و طاقت فرساست، به همین دلیل می بایست با بکارگیری شیوه های نظافتی کاربردی و موثر، عملیات نظافت پیش از عید را در بهینه ترین حالت ممکن انجام داد. رایج ترین روش نظافتی،‌ استفاده از تجهیزات و ابزار های دستی می باشد؛ این در صورتی است که با بهره گیری از تجهیزات نظافت صنعتی می توان بهینگی نظافت را در اختیار داشت.

 

چه دستگاه هایی برای نظافت پیش از نوروز کاربرد دارد؟

به طور کلی می توان نظافت و شستشوی پیش از عید در ساختمان ها را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم کرد، در ابتدا بهتر است از تجهیزات نظافت صنعتی به منظور خانه تکانی استفاده کرد. در ادامه نظافت هر بخش و تجهیزات مناسب برای انجام خانه تکانی به طور کامل تشریح می شود.

 

نظافت داخلی ساختمان

بخش های داخلی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری آلودگی های متفاوتی دارد و به منظور نظافت کامل همه بخش ها می بایست مدت زمان زیادی را صرف کرد. دو دستگاه رایج و کاربردی مناسب وجود دارد که از جمله تجهیزات نظافت صنعتی می باشد که قادر است نظافت برای آمادگی عید نوروز را تسهیل کند.

 

جاروبرقی تجاری

اولین دستگاه رایج برای نظافت و جاروب سطوح جاروبرقی می باشد. دستگاه جاروبرقی در مدل های متفاوتی ارائه می شود که با توجه به ویژگی های محیط و گسترگی مکان مورد نظافت، می توان بهترین مدل جارو برقی را انتخاب نمود. جاروب با جاروبرقی های حرفه ای و قدرتمند علاوه بر بهبود سرعت عمل نظافت، به دلیل تجهیز به فیلتر های حرفه ای از بازگشت آلودگی به محیط نیز جلوگیری کرده و بدین ترتیب سطح بهداشت محیط افزایش خواهد یافت. طراحی ارگونومیک در محصولات نظافت صنعتی مانند جاروبرقی های رده خانگی، تجاری و صنعتی موجب راحتی کاربر در حین نظافت و عدم آسیب به فیزیک افراد خواهد شد. از جاروبرقی سطلی در خانه تکانی قبل از عید علاوه بر نظافت می توان در جابجایی (به وسیله جاروب در مخزن و تخلیه در مکانی دیگر) نیز استفاده نمود.

 

مبل و فرش شوی

شستشوی فرش،‌ مبلمان و صندلی در خانه تکانی، از بخش های دشوار و زمان بر می باشد. گاها وجود لکه های عمیق و قدیمی بر روی مبل یا فرش نیاز به صرف انرژی بسیار زیاد از طرف کاربر دارد تا به طور کامل رفع شود. به همین دلیل نمی توان با تجهیزات دستی و رایج نظافتی همه آلودگی ها را از بین برد. دستگاه فرش شوی مجهز به نازل کف پاش برای شستشوی مبلمان و صندلی ها نیز می باشد. عملکرد این دستگاه به این صورت است که با پاشش کف شوینده بر روی سطح می بایست مدتی زمان به سطح مبل یا فرش داد و در ادامه روند،‌ با استفاده از سیستم مکش قدرتمند دستگاه کف ها را به داخل مخزن آب کثیف مکش کرد.

 

نظافت بیرونی

نظافت سطوح خارجی ساختمان ها نیز از بخش های زمان بر در خانه تکانی می باشد. پس از نظافت داخل خانه ها به طور کامل، نوبت به پاکیزه سازی حیاط و پارکینگ ها می رسد. از تجهیزاتی مانند اسکرابر و سوییپر می توان به منظور نظافت محوطه پیش از فرا رسیدن نوروز استفاده کرد.

 

سوییپر

به منظور جاروب حیاط و محوطه ها می توان از دستگاه سوییپر صنعتی که وسیله ای کاربردی می باشد استفاده کرد. سوییپر در مدل های متفاوتی ارائه می شود. از این دستگاه می توان به منظور بهینه کردن جاروب محوطه استفاده کرد و با آن می توان حیاط، پارکنیگ ها، راهرو ها و… در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی استفاده کرد. عملکرد سوییپر بدین صورت است که زباله ها و آلودگی های ریز و درشت به وسط دستگاه منتقل شده و سپس این آلودگی ها به داخل مخزن منتقل می شود و طبق این روال محیط در کوتاه ترین زمان نظافت می شود.

 

اسکرابر

کفشویی محیط بیرونی ساختمان ها شامل لابی ساختمان های مسکونی، کف مجتمع های تجاری، راهرو ها و اتاق ها در محوطه های اداری و… زمان بر می باشد و به منظور نظافت کامل قبل از عید نوروز می توان با استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی همه آلودگی های عمیق را از بطن سطوح بیرون کشید تا جلای از دست رفته به سطوح برگردد و بهداشت کامل برقرار شود. عملکرد اسکرابر توسط برس دیسکی با کیفیت انجام می شود که با چرخش سریع و مکش باقی مانده آب به داخل مخزن آب کثیف سطحی پاکیزه و زیبا را ارائه می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *