مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انجام مکانیزه نظافت با استفاده از سوییپر

کارخانه ها و صنایع همواره با تولید انواع محصولات، گام های موثری جهت تامین نیاز ها و مایحتاج جامعه برداشته و به طور کلی نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور ها ایفا می نماید. هر چه میزان تولیدات این صنایع بیشتر باشد، ضمن تامین نیاز های داخلی قادر به ارائه محصولات در بازارهای جهانی بوده و موجب ارز آوری برای اقتصاد کشور می شوند. از سوی دیگر وجود بازار های رقابتی در سطح داخلی و خارجی موجب شده تا صنایع و کارخانه ها تلاش مضاعفی جهت کسب هر چه بیشتر بازار داشته باشند. یکی از اقدامات موثر به منظور ارتقا بهره وری و سود آوری هر چه بیشتر صنایع و کسب و کار ها، فراهم نمودن محیطی مناسب جهت فعالیت می باشد. از آنجایی که ایجاد آلاینده ها در فرآنید تولید امری اجتناب ناپذیر می باشد، جمع آوری ، حذف و ممانعت از انباشت آنها در محیط، یکی از چالش های مهم و اثر گذار در سود آوری کسب و کار می باشد. اگرچه به کار گیری نیرو های خدماتی و استفاده از شیوه های سنتی چون جاروی دستی تا حدودی آلاینده های انباشته در محیط را حذف می نماید، اما استفاده از چنین شیوه هایی قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط به نحو مطلوبی نیست. یکی از کاربردی ترین شیوه ها، استفاده از سیستم های مکانیزه ای چون سوییپر صنعتی می باشد.

 

ساز و کار دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتیسوییپر یک دستگاه کاملا مکانیزه و صنعتی می باشد که با هدف تسهیل و تسریع در فرآنید نظافت و ممانعت از انباشت آلاینده ها در محیط، به ویژه محیط های وسیع طراحی و تولید شده است. این دستگاه ها به منظور جمع آوری و حذف آلاینده ها، از سیستم برس زنی بهره می گیرند. به منظور حذف موثر و کامل آلاینده ها، دستگاه های سوییپر مجهز به یک تا دو برس دیسکی در جلوی بدنه دستگاه و یک برس رولی در بخش میانی دستگاه می باشد. چرخش همزمان و پیوسته این برس ها، موجب جمع آوری و انتقال ضایعات و آلودگی ها به داخل مخزن دستگاه می گردند.از آنجایی که این دستگاه ها توانایی بالایی برای نظافت دارند، به منظور برآورده سازی نیاز های نظافتی محیط هایی با وسعت گوناگون، در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند.

 

دسته بندی دستگاه های سوییپر صنعتی

سوییپرسوییپر های صنعتی دستگاه های مکانیزه و تخصصی برای جمع آوری آلاینده ها می باشند. این دستگاه ها به منظور برآورده سازی نیاز های نظافتی در محیط های گوناگون در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند. به طور کلی دستگاه های سوییپر صنعتی را بر اساس چگونگی هدایت دستگاه به دو دسته سویپر های دستی و سوییپر های خودرویی دسته بندی می نمایند.

 

 

مقایسه سوییپر خودرویی و سویپر دستی

جاروی محوطهنمونه های دستی سوییپر در مقایسه با نمونه های خودرویی ابعاد کوچک تری داشته و از همین رو برای نظافت در محیط های کوچک و متراکم کارآیی بالایی دارند. این نمونه ها مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه و از طریق دسته، آن را هدایت می نمایند. در مقابل، سوییپر های خودرویی مجهز به صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه آن را هدایت می نماید. ابعاد سویپر خودرویی بزرگ بوده و در نتیجه پهنای کاری بالایی دارند. از همین رو برای نظافت محیط های وسیع گزینه مناسبی هستند.

 

انجام نظافت با استفاده از سامانه های مکانیزه

سویپرسوییپر صنعتی دستگاهی مکانیزه می باشد که با هدف جمع آوری آسان، با کیفیت و سریع آلاینده ها طراحی و تولید شده است. این دستگاه ها به واسطه استفاده از سامانه های کاملا مکانیزه و تخصصی از کارآیی بالایی برخوردار بوده و در نتیجه به راحتی می توانند آلاینده ها را از محیط حذف نمایند. مسلما استفاده از سامانه های کاملا مکانیزه و تخصصی برای نظافت سطوح می تواند مزایای بی شماری در پی داشته باشد. از جمله مهم ترین مزیت های استفاده از سامانه های مکانیزه می توان به کاهش قابل ملاحظه در هزینه ها و بازگشت سرمایه اشاره نمود. استفاده از این دستگاه ها در نظافت محیط،‌ بر خلاف شیوه های سنتی نظافت مانع از انتشار گردو غبار در محیط می گردد. در حالیکه دراستفاده از شیو ه های سنتی و جارو حجم بالایی از گرد وغبار به واسطه حرکت جارو بر روی سطوح، در هوا منتشر شده و فضا را نا سالم می نماید. از دیگر ویژگی های استفاده از سامانه های مکانیزه ای چون سویپر صنعتی برای جمع آوری آلاینده ها می توان به تخلیه ساده و آسان حجم بالایی از آلاینده ها اشاره نمود. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی امکان جا به جایی و تخلیه حجم بالایی از ضایعات و آلاینده ها را فراهم می نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *