بررسی نقش ابعاد محیط درانتخاب سوییپر

اهمیت و لزوم نظافت بر کسی پوشیده نیست. محیط های کسب و کار و صنعتی به واسطه فعلیت دستگاه های خط تولید، تردد افراد و دیگر عوامل محیطی همواره در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند. حضور آلاینده ها در محیط کسب و کار با بر هم زدن آرامش افراد جامعه و کاهش سطوح بهداشت و سلامت محیط می تواند فرآنید تولید کارخانه ها، محیط های صنعتی و به طور کلی تمامی محیط های کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده و از این رو می تواند روند سود آوری و بهره وری را مختل نماید. از این رو نظافت، جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در محیط به منظور تامین محیطی تمیز و بهداشتی برای پرسنل و همچنین فراهم نمودن استاندارد های لازم جهت حفظ و نگهداری از محصولات و مواد اولیه لازم و ضروری می باشد. دستگاه سوییپر صنعتی یکی از بهترین گزینه ها برای تامین نیاز های نظافتی محیط های صنعتی می باشد.

 

لزوم نظافت  با دستگاه سوییپر در محیط کسب و کار

سوییپر صنعتیحضور گرد و غبار و دیگر آلاینده ها در محیط کسب و کار می تواند سلامت افراد شاغل  در محیط را به مخاطره بی اندازد. علاوه بر این با کاهش جلوه های بصری محیط می تواند تاثیرات نامطلوبی را در روحیه افراد داشته و در نتیجه انگیزه آنها را برای ادامه فعالیت کاهش دهد. در نتیجه نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به اینکه استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت به واسطه وسعت و گستردگی محیط های کسب و کار بسیار زمان بربوده و به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد، استفاده از سیستم های مکانیزه و صنعتی می تواند راهکار مناسب و مقرون به صرفه ای برای تامین هر چه بهتر نیاز های نظافتی محیط باشد.

 

ساز و کار دستگاه سویپر صنعتی

سوییپر صنعتیسوییپر صنعتی دستگاهی مکانیزه برای نظافت محوطه های باز، می باشد . این دستگاه ها با استفاده از سیستم برس زنی تمامی آلاینده های انباشته در محیط را جمع آوری نموده و به داخل مخزن زباله منتقل می نمایند. این دستگاه ها به منظور جمع آوری آلاینده ها مجهز به یک یا دو برس دیسکی هستند . چرخش خلاف گرد برس های دیسکس تمامی آلاینده ها را به سمت قسمت میانی دستگاه هدایت نموده و در نهایت چرخش عقب گرد برس رولی مرکزی دستگاه تمامی آلاینده های انباشته در بخش میانی را به داخل مخزن زباله منتقل می نماید.

 

انواع دستگاه های سویپر صنعتی

سوییپر صنعتی سوییپر های صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط هایی با ابعاد گوناگون در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می شوند. با توجه به ابعاد دستگاه ها نوع هدایت آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. از این رو دستگاه های سوییپر صنعتی را بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته سوییپر های خودرویی و سوییپر های دستی تقسیم بندی می شوند. سوییپر های دستی مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه آن را هدایت می نماید.در حالیکه سوییپر های خودرویی مجهز به صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی و همانند هدایت خودرو ، دستگاه جاروی محوطه را هدایت می نماید.

 

بررسی ابعاد محیط در هنگام انتخاب دستگاه

سوییپر صنعتیبا توجه به اینکه ابعاد دستگاه های سوییپر صنعتی متفاوت می باشد به منظور بهره گیری حداکثری از ظرفیت کاری دستگاه ها توجه به ابعاد دستگاه ، ابعاد محیط نظافتی، عرض گذرگاه ها و میزان تراکم و چینش اشیای در محیط از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد. به عنوان نمونه اگر ابعاد محیط و عرض گذرگاه ها تناسب کافی و لازم با عرض کاری دستگاه را نداشته باشد، عملا نمی توان برای نظافت تمامی بخش ها از دستگاه استفاده نمود. از این رو برای استفاده بهینه از دستگاه توجه به ابعاد محیط ضروری می باشد. به عنوان نمونه در محیط هایی که از تراکم چینش بالایی برخوردار هستند و عرض گذر گاه ها کم می باشد می توان از نمونه های دستی سویپر استفاده نمود و برای محیط های وسیع از نمونه های خودرویی سوییپر استفاده کرد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: