مقالات آموزشی نظافت صنعتی

معرفی و ویژگی های دستگاه پولیشر صنعتی CM 1817

نظافت و نگهداری سطوح سنگی و حفظ درخشندگی آن در بسیاری از محیط های تجاری اداری یا خدماتی برای حفظ جلوه و زیبایی در محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. خیلی موارد استفاده از شیوه ها و روش های معمول نظافت کیفیت مطلوب درخشندگی و جلای سطح را نداشته و رضایت شما بعد از فرایند نظافت را فراهم نمی کند. از این رو به کار گیری تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی و تجهیزاتی همچون پولیشر ها میتوانند به میزان بسیاری در کسب کیفیت مطلوب نظافت به شما کمک کنند. دستگاه پولیشر CM 1817 یکی از تجهیزات کارآمد نظافت و جلا دهنده سطوح سنگی است که در نظافت لابی، راهرو ها و سطوح سنگی مختلف در ساختمان های اداری، تجاری یا هتل ها کاربرد فراوان خواهد داشت.

معرفی دستگاه پولیشر CM 1817

دستگاه پولیشر CM 1817دستگاه پولیشر CM 1817 دارای یک برس دیسکی (گرد) میباشد که در اثر چرخش الکتروموتور و سیستم انتقال گشتاور توسط میچرخد و سطح زمین (سنگ و یا سرامیک) را با واکس آغشته شده به سطح سنگ ، واکس و یا پولیش میزند. از دستگاه پلیشر برای شستشوی سطح سنگ نیز اسنفاده می شود. کار دوم و یا عملکرد دوم دستگاه پولیشر شستشوی سطح سنگ و یا سرامیک میباشد این دستگاه قابلیت خشک کردن بعد از عمل شستشو را ندارد و معمولا از دستگاه پلیشر صنعتی با سرعت دور پایین استفاده می شود. پلیشر هرچه سرعت بالاتری داشته باشد قدرت بالاتری برای براق سازی سطوح خواهد داشت. دستگاه پولیشر صنعتی (واکس زن سنگ) فقط قابلیت شستشوی سطح سنگ را دارد، در صورتیکه دستگاه اسکرابر (کف شو) توانایی هر دو حالت یعنی همزمان شستشو و خشک کردن سطوح را دارد.

قسمتهای مختلف دستگاه پولیشر CM 1817

دستگاه پولیشر صنعتی دارای قسمت های مختلفی می باشد که شامل برس دوار شستشو ، موتور چرخاننده برس ، دسته حرکتی و مخازن آب می باشد.

یک عدد برس گرد (دیسکی)

پولیشر صنعتی مدل CM 1817 دارای یک برس دیسکی به عرض ۴۳۰ میلیمتر می باشد که باعث نظافت و شفافیت هرچه بهتر سطوح می شود. این دستگاه از وزن ایده آلی برخوردار میباشد، در نتیجه برس دستگاه فشار متناسب و مناسبی را به سطح وارد می نماید.

الکتروموتور به منظور چرخاندن برس

موتور پلیشر دستگاه به صورت غیر متمرکز بر روی دستگاه طراحی گرده تا باعث کنترل و فشار هرچه بهتر دستگاه شود. تامین نیرو این مدل پولیشر صنعتی توسط برق تک فاز صورت میپذیرد. انتقال نیرو محرکه از طریق تسمه به منظور کاهش هزینه ها و تعمیر نگهداری آسانتر انجام می شود.

دسته بزرگ حرکتی با قابلیت تنظیم

پولیشر دستگاه CM 1817 دارای تنظیم در چند حالت متغییر را دارا می باشد. داشتن چرخ بزرگ در عقب دستگاه پلیشر صنعتی باعث حرکت اسان و راحت دستگاه می شود.

مخزن آب پولیشر بر روی دسته حرکتی

به کار گیری پلیشر در نظافت مرکز تجاریاین پولیشر صنعتی دارای مخزن ۱۵ لیتری آب می باشد که بر روی دسته حرکتی دستگاه قرار می گیرد و آب داخل آن قابلیت مخلوط شدن با مواد شوینده را نیز دارد. بعد از پر شدن مخزن، آب تمیز بصورت اتوماتیک و تحت تنظیم کاربر بر روی برس ریخته میشود و با چرخش برس سطح سنگ شسته میشود.

ضرورت و حسن استفاده از دستگاه پولیشر

زمانیکه سطح سنگ توسط کف شو (اسکرابر) شستشو داده شود سطح سنگ شستشو و خشک می شود، جهت حفاظت هر چه بیشتر از سنگ میتوانیم از دستگاه پلیشر صنعتی (واکس سنگ) استفاده کنیم تا بتوانیم ضمن برق انداختن و براق کردن سطح سنگ، کلیه خلل سنگ توسط مواد پلیش (دستگاه پولیشر ) پوشیده شود.

مزایای استفاده از پولیشر CM 1817

دستگاه پولیشر CM 1817 از محصولات با کیفیت شرکت Comac است و شرکت اتحاد صنعت صدرا ارائه دهنده محصولات این شرکت تولید کننده تجهیزات نظافت صنعتی میباشد. از جمله مزایای کلی استفاده از دستگاه های پلیشر در محیط میتوان به از بین بردن ترک ها و ناهمواری های سطح اشاره داشت. این فرایند در کاهش احتمال تجمع آلودگی ها در سطح را فراهم می آورد و بهداشت محیط را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر با از بین رفتن احتمال تجمع آلودگی ها سهولت فرایند نظافت سطوح پولیش خورده فراهم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *