مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد جاروبرقی صنعتی کارخانه نظافت صنایع و کارخانه ها

نظافت کارخانه ها و صنایع بزرگ امری سخت و دشوار می باشد. در واقع از آن جایی که در محیط های صنعتی فرآیندهایی نظیر تولید، اکتشاف، حفاری، تخریب و … انجام می شود، پاکیزه نگه داشتن این قبیل محیط ها کار دشواری است و بهره مندی از دستگاه های مکانیزه گزینه مناسبی برای پاکیزگی این محیط ها می باشد. جاروبرقی صنعتی کارخانه باعث بالا رفتن سرعت نظافت، تقلیل نیروی انسانی، افزایش پاکیزگی در محیط کارخانه و صنایع  و کم شدن هزینه ها خواهد شد.

از جاروبرقی صنعتی کارخانه به عنوان یک جارو برقی قدرتمند برای نظافت و تمیزکاری در محیط هایی نظیر مساجد، صنایع، کارواش ها و کارخانه ها استفاده می شود. مکنده صنعتی با عنوان جاروبرقی آب و خاک معرفی می گردد. در واقع با این نوع جاروبرقی می توان آب و خاک و کلیه مایعات و جامدات را با بهترین کیفیت جمع آوری کرد، به طور کلی جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی نیمه صنعتی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. دسته ای از جاروبرقی ها نیز بهه منظور نظافت محیط های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته دیگر این جارو برقی ها همان جارو برقی صنعتی کارخانه می باشد که برای پاکسازی و نظافت صنعتی کارخانه ای بهترین گزینه پیش روی کاربر خدماتی محسوب می شود، این جارو برقی قدرت بسیاری در پاکسازی محیط دارد. در میان جاروبرقی نیمه صنعتی نیز وجود دارد که نوع عملکرد این نوع مکنده مناسب برای پاکسازی هر دو محیط خانگی و صنعتی است.

جاروبرقی صنعتی کارخانه
اهمیت نظافت کارخانه

 

اهمیت نظافت کارخانه

محیط های صنعتی و کارخانه ها معمولا به عنوان محیط های آلوده شناخته می شوند که تمیزکاری و نظافت این قبیل فضاها با روش دستی و به شکل سنتی بسیار زمان بر می باشد در ضمن این که نیروی خدماتی زیادی را برای انجام خدمات می طلبد. جاروبرقی صنعتی کارخانه برای پاکسازی محیط های صنعتی که مملو از گرد و خاک، مواد زائد، مواد شیمیایی و … گزینه مناسبی محسوب می شود.

 

مشخصات کلی جاروبرقی صنعتی کارخانه

فیلتر بخش مهمی در جارو برقی صنعتی کارخانه به شمار می رود. این فیلتر امنیت کارکردی دستگاه را بالا برده و گرد و غبار در فضاهای صنعتی و کارخانه به سهولت از پاکسازی می کند. از این رو باید برای جلوگیری از نفوذ این ذرات به درون موتور فیلتر مناسبی به کار گرفته شود.

در این نوع از دستگاه جارو برقی قابلیت نصب تی مکنده  وجود داردکه علاوه بر مکش موثر مایعات در زمینه خشک کردن سطوح کف عملکردی خارق العاده از خود به نمایش می گذارد، در طراحی جارو برقی صنعتی کارخانه برای کنترل تی مکنده صنعتی، از پدال استفاده می شود که این قابلیت منحصر بفرد حداکثر راحتی را برای کاربر فراهم می سازد و عملیات خشک کردن سطوح را با بالاترین کیفیت همراه می کند، دستگاه جارو برقی صنعتی از یک فیلتر پارچه ای برای جمع آوری گرد و غبار برخوردار است که به راحتی از دستگاه جدا شده و مجددا در جای خود قرار می گیرد به علاوه بر آن یک فیلتر اسفنجی در دستگاه جاروبرقی آب و خاک تعبیه شده که برداشتن و نصب فیلتر را در کمترین زمان ممکن امکان پذیر می کند.

مکنده صنعتی ساختاری مشابه با جاروبرقی های معمولی دارد و تنها تفاوت آن منوط به موتور مکنده و قدرت آن می باشد، این جارو برقی از قدرت بالایی برخوردار بوده و دوام زیادی دارد همچینن در جاروبرقی صنعتی کارخانه امکان کارکرد طولانی فراهم است و موتور این جارو برقی از قدرت مکش بالایی برخوردار است.

برای این که بتوانید جاروبرقی صنعتی کارخانه را به درستی انتخاب کنید، باید میزان و سایز زباله ها، خشک و تر بودن زباله، مساحت کارخانه، میزان قدرت مورد نیاز جاروبرقی، ساعت کار با جارو برقی و … را مدنظر قرار دهید. از جارو برقی صنعتی کارخانه برای پاکسازی محیط های بالا استفاده می شود.

جاروبرقی صنعتی کارخانه
تاثیر جاروبرقی در نظافت کارخانه ها

تاثیر جاروبرقی در نظافت کارخانه ها

وجود جاروبرقی نیمه صنعتی کارخانه برای پاکسازی محیط های صنعتی که بسیار سریع آلوده می شوند بسیار پر اهمیت است و در واقع یک مکنده صنعتی مناسب می تواند راهگشایی حل این مشکل باشد و با نظافت سطوح کف از پشم، شیشه، روغن، آب آلوده، گرد و غبار، تراشه های فلزی و … فضا را با کیفیتی بی چون و چرا پاکیزه کند، وجود این جارو برقی سرعت جمع آوری آلودگی  را در کارخانه ارتقا می بخشد و در واقع به بهترین نحو ممکن آلاینده هایی که نباید به مدت طولانی در فضای تولید قرار گیرند را به راحتی حذف می کند. چون تاثیر منفی بر تولیدات و نوع عملکرد خواهند گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *