مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد سوییپر شهری در مکان های مختلف چیست؟

کاربرد سوییپر شهری در سطوح مختلف شهری و صنعتی که نیاز به نظافت و پاکسازی دارند گزینه ای مناسب محسوب می شود و از آن جایی که تمیزکاری سطوح جاده ای و خیابانی و سایر فضاهای محوطه ای با این جاروب خیابانی به سهولت به انجام می رسد، این جاروی قدرتمند نظافتی خاص و متفاوت را برای کاربر خدماتی به ارمغان می آورد و محیط را به صورت کاملا خاصی پاکسازی می کند.

کاربرد سوییپر شهری 
کاربرد سوییپر شهری

کاربرد سوییپر شهری 

محدوده های شهرها بعد از گذشت مدت زمان مشخص نیاز به نظافت دارند و بافت شهری خاص در این مکان ها، امکان بهره مندی هر نوع دستگاه نظافتی را میسر نخواهد کرد، بنابراین می توان کاربرد سوییپر شهری را در برنامه کاری آنان گنجانید.

جمع آوری زباله هایی نظیر قوطی، گرد و خاک، کاغذ، سنگریزه، برگ درختان، بطری و … از کاربرد سوییپر شهری می باشد. با این دستگاه می توان کیفیت نظافتی را در فضاهای شهری بالا برد و منظره شهر را زیباتر کرد، برطرف کردن و پاکسازی آلودگی های گوشه و کنار و دور از دسترس نیز بخشی از کاربرد سوییپر شهری محسوب می شود، طراحی و ساخت سوییپر شهری به گونه ای برنامه ریزی شده که برای حمل آلودگی های اساسی کاربردی خارق العاده ای دارد.

مزیت ها و ویژگی های سوییپر شهری 

جاروی محوطه یک سیستم مکنده قدرتمند دارد که با عملکرد مکانیکی معرفی می گردد همچنین در سوییپر می توان برس های جانبی و میانی را مشاهده کرد، ضمن اینکه از برس سوم نیز در آن استفاده شده است و برای بهتر شدن عملکردش در فضاهای مختلف دارای تنظیم ارتفاع می باشد که امکان پاکسازی سطوح هموار و ناهموار را به همراه دارد، فیلتر قدرتمند دستگاه از ورود ذرات ریز به محیط جلوگیری می نماید و تجهیز آن به سیستم الکتریکی کارکرد بهتر دستگاه و فیلتر را با خود به همراه می آورد.

محوطه های بیرونی فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند، بنابراین تمیزکاری آن ها به کمک نیروی انسانی بسیار زمان بر و هینه ساز است تا جایی که شهرداری و بسیاری از ارگان ها از سوییپر شهری استفاده می کنند تا بتوانند  پرداختی خود را کاهش دهند.

با بهره مندی از سوییپر شهری وضعیت سلامت و ایمنی محیط از هر نظر بالا رود زیرا سطح بهداشت با زباله های موجود در فضا و آلاینده ها در سطوح شهری پراکنده هستند و  کاهش آن به جمع آوری راحت و بدون دردسر این زباله ها و  حل شدن دغدغه های سازمان های مختلف منجر می شود.

مواد خطرناک همچون فلزات برنده و شیشه های تیز در فضاهای بیرونی بسیار مشاهده می شوند که برطرف کردن این زباله ها بخشی از کاربرد سوییپر شهری به شمار می رود و باید در نظر داشت که این قطعات و ذرات خطرناک، برای محیط زیست و انسان مضر می باشد و باید سریعاً از محیط جمع آوری شود، ضمن اینکه امکان پاکسازی آن  به روش دستی چندان مطلوب نیست و کیفیت و سرعت نظافت شهری با بهره مندی از جارو خیابانی بسیار بالاتر می رود و گرفتگی معابر و کانال های شهری نیز از میان می رود.

مکان های کاربردی سوییپر شهری 

از سوییپر شهری برای نظافت معابر و سطوح شهری، خیابان ها، پارک ها، پارکینگ ها، مراکز تجاری و صنعتی وسیع، صنایع تولید مصالحی همچون سیمان، محوطه و فضای داخلی کارخانه و … استفاده می شود.

به دلیل کاربرد بالای سوییپر شهری در محیط های گوناگون باعث استفاده مداوم این دستگاه شده چه طوری که عملکرد آن را همچون یک کامیون جمع آوری می توان وصف کرد که  جمع آوری زباله های سنگین و خطرناک همچون شیشه با آن میسر است، جاروب شهری عموما در محوطه دانشگاه، اداره ها، سازمان ها، مراکز تجاری، محوطه های مسکونی از جمله مکان هایی که  تنها با سوییپر شهری تمیزکاری می شوند به صورت بسیار وسیع مورد کاربرد قرار می گیرد …

نحوه نگهداری از سوییپر شهری
کاربرد سوییپر شهری

نحوه نگهداری از سوییپر شهری

کاربرد سوییپر شهری در نظافت محیط های صنعتی و شهری بی نظیر و غیر قابل اغماض است. بنابراین این دستگاه برای شروع یک نظافت مکانیزه پیشنهادی بسیار ایده آل می باشد. برای این که بتوانید همواره از کاربرد سویپر شهری در نظافت بهره مند شوید، باید از آن مراقبت کنید. نگه داری از این جاروی خیابانی به شکل دوره ای انجام می گیرد. فیلتر روغن، روغن هیدرولیک، میزان آب مقطر، بازدید کربن و … آن باید به شکل دوره ای بررسی و در صورت لزوم تعویض یا ترمیم شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *