مقالات آموزشی نظافت صنعتی

راهکارهای مراقبت و نگهداری از دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی دستگاهی جهت نظافت و جمع آوری ذرات و مواد زائد سطح زمین است. این دستگاه باعث حفظ و بهبود کیفیت بهداشت و ایمنی محیط کار شما میشود. میتوان گفت شما برای حفظ بهداشت و امنیت کارکنان و مراقبت از تجهیزات خود یک سرمایه گذاری انجام داده اید. از این رو لازم است جهت مراقبت و نگهداری از این سرمایه، اقداماتی انجام دهید و نکاتی را رعایت کنید. با این کار شما افزایش عمر دستگاه سوییپر و حفظ کارآیی آن را تضمین میکنید. از طرفی رعایت این نکات میتواند هزینه های تعمیرات دستگاه را کاهش داده و برای شما سودآور باشد. اقداماتی که شما باید در خصوص نگهداری از سوییپر صنعتی یا جاروی شهری خود انجام دهید، به دو دسته قبل از بکارگیری و بعد از هر بار استفاده از آن تقسیم میشوند. در ادامه به ذکر و بررسی این نکات میپردازیم.

اقدامات مراقبت و نگهداری قبل از بکارگیری سوییپر صنعتی

راهکارهای مراقبت و نگهداری سوییپر های صنعتی به قدری ساده و آسان هستند که اغلب از آن غافل میشویم. این راهکار های ساده میتوانند در نگهداری بهینه از دستگاه سوییپر موثر بوده و کیفیت و کارایی دستگاه را به مدت زیادی افزایش دهند.

بررسی میزان باتری

اگر از سوییپر الکتریکی باتری دار استفاده میکنید، قبل از بکارگیری آن میزان شارژ را بررسی کرده و از پر بودن باتری اطمینان حاصل کنید. زمانی که با باتری کاملا پر کار را شروع میکنید میتوانید از کیفیت کار سوییپر مطمئن باشید. همچنین زمانی که باتری دستگاه شما پر باشد احتمال اینکه در میان فرایند نظافت دستگاه شما باتری تمام کند کاهش پیدا میکند و عملیات نظافت نیمه کاره نمیماند. اگر باتری از شارژ کامل برخوردار نیست، آن را شارژ کنید.

نگهداری برس سوییپر صنعتی

برس های دستگاه را بررسی کنید

دقت کنید که برس ها به طور کامل روی سطح قرار داشته باشند. همچنین از سالم بودن برس ها اطمینان حاصل کنید. به این صورت هیچ ذره و آلودگی ای از جمع آوری شدن جا نمی ماند و کیفیت انجام نظافت حفظ میشود. اگر مشکلی در آنها مشاهده کردید، حتما آنها را تعویض کنید. برای اینکه بدانید از چه برسی برای سویپر خود نیاز دارید، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.مراقبت و نگهداری صحیح از برس های سوییپر صنعتی در حفظ کیفیت و کارآیی دستگاه در جمع آوری مواد از محیط تاثیر بالایی دارد.

بررسی صحت کارکرد سیستم مکش گرد و غبار برس ها

سیستم مکش گرد و غبار، از پخش شدن گرد و خاک و ذرات در هوا و محیط پیرامون جلوگیری میکند. از این رو عملکرد درست آن در حفظ کیفیت هوای محیط تاثیر دارد.

مخزن جمع آوری زباله خالی باشد

دستگاه سوییپر زباله و ذرات جمع آوری شده را در مخزن زباله ریخته و محوطه مورد نظر را تمیز میکند. اگر این مخزن قبل از شروع به کار خالی نباشد، جاروی شهری نمیتواند به درستی ذرات را جمع آوری کند.

زیرا فضای کافی برای جمع کردن آنها در مخزن ندارد. حتی ممکن است در میان فرایند به دلیل پر شدن مخزن، مجبور به توقف نظافت و خالی کردن مخزن شوید. این کار میتواند سرعت انجام عملیات جمع آوری مواد زائد را کاهش دهد. پس قبل از شروع کار با سوییپر چک کنید که مخزن زباله خالی باشد.

اقدامات نگهداری و مراقبت بعد از استفاده از سوییپر صنعتی

بعد از استفاده از این دستگاه نظافتی مراقبت و نگهداری از سوییپر صنعتی باعث سالم ماندن دستگاه و کاهش هزینه های مراقبت و تعمیرات آن خواهد شد. ازین رو انجام موارد مراقبت و نگهداری سوییپر صنعتی بعد از بکار گیری دستگاه نیز میتواند به میزان زیادی در افزایش دوام و ماندگاری این دستگاه موثر باشد.

خالی کردن مخزن زباله سوییپر صنعتیحتما مخزن زباله را بعد از استفاده خالی کنید

حالا که مواد و ذرات زائد از محیط جمع آوری شدند. اولین کاری که لازم است انجام دهید خالی کردن مخزن زباله است. سوییپر صنعتی بسته به نوع آن دارای سیستم تخلیه مخزن دستی و مکانیزه است. برای افزایش دوام دستگاه و مراقبت و نگهداری از سوییپر صنعتی بعد از هر بار استفاده جهت جلوگیری از ایجاد پوسیدگی و تجمع آلودگی در مخزن، آن را تخلیه کنید.برای کاهش خرابی و نگهداری از سوییپر صنعتی آن را تمیز کنید

استفاده دستگاه در محیط و شرایط گوناگون بر ظاهر آن تاثیر میگذارد و ممکن است دستگاه خود دچار آلودگی شود. به همین دلیل بعد از انجام نظافت محیط بهتر است جهت جلوگیری از بجا ماندن آلودگی روی سوییپر، آن را نیز تمیز کنید. با این کار احتمال بروز آسیب و پوسیدگی در بدنه دستگاه را نیز کاهش میدهید.

تمیز کردن و نگهداری فیلتر سوییپر صنعتی

جهت حفظ و نگهداری سوییپر صنعتی فیلتر ها را تمیز نگه دارید

دستگاه جاروی شهری برای جلوگیری از ورود مجدد گرد و غبار جمع آوری شده به محیط به فیلتر گرد و خاک مجهز شده است. باقیماندن ذرات و گرد و غبار بر روی این فیلتر باعث کاهش کارایی شده و از عمر فیلتر میکاهد. از این رو برای جلوگیری از این اتفاق، دستگاه سوییپر به تکاننده فیلتر تجهیز شده اند. این تکاننده فیلتر با ایجاد لرزش در آن باعث جدا شدن ذرات گرد و غبار از فیلتر شده و آن را تمیز میکند. تکاننده فیلتر به دو شکل دستی و الکتریکی عمل میکند.

نظافت برس های دستگاه حفظ کنید

برای حفظ سلامت برس های جاروی شهری، نگهداری و مراقبت از برس ها و تمیز کردن دستگاه سوییپر صنعتی برای جلوگیری از باقیماندن آلودگی در آنها اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب عمر مفید برس ها افزایش پیدا میکند. از طرف دیگر احتمال تجمع آلودگی در بین رشته های آن و انتقال آنها به فضاهای دیگر کاهش میابد.

باتری را بعد از هر بار کار با دستگاه شارژ نمایید

هر بار که دستگاه را بیشتر از ۳۰ دقیقه استفاده کردید باتری آن را مجددا به طور کامل شارژ کنید. این کار باعث میشود دستگاه شما برای استفاده بعدی آماده کار باشد. اگر سوییپر شما از باتری های اسیدی استفاده میکند، میزان آب باتری را نیز بررسی کنید.

به همین سادگی و با انجام این نکات شما میتوانید از صحت عملکرد و کیفیت دستگاه جاروی شهری خود اطمینان حاصل کنید. با رعایت این نکات عمر دستگاه شما افزایش یافته و هزینه تعمیرات و نگهداری آن را کاهش میدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *