مقالات آموزشی نظافت صنعتی

وجه تمایز دستگاه های زمین شوی صنعتی در شستشوی و نظافت سطوح

دستگاه اسکرابر صنعتی با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا به شستشو و نظافت سطح می پردازد و با اعمال آب به سطح مورد نظر و نیز برس زنی و خشک کردن محیط مورد نظر در ایجاد سلامت و بهداشت محیطی می کوشد . دسته بندی های گوناگونی دستگاه های کفشوی صنعتی را شامل می گردد که در مقاله ی زیر قصد داریم به بررسی بخشی از این دسته یندی ها و لوازم جانبی پیرامون اسکرابر های صنعتی بپردازیم.

 

 اسکرابر صنعتی چگونه عمل می کند؟

به طور کلی عملیات اسکرابر ها در شستشوی با اعمال آب و مواد شوینده، و برس زنی سطح مورد نظر و جمع آوری آب و خرده زباله های اندک موجود بر سطح خلاصه می گردد. از این رو اسکرابر صنعتی با قابلیت شستشوی و نظافت سطوح گوناگون، طبقات ساختمان ها ، بیمارستان ها و فضا های باز مختلف موجود بوده و در دستیابی به محیطی پاکیزه تر کمک می نماید. بنابراین مدل های مختلف اسکرابر در نوع کاربری ، اندازه های دستگاه و نوع برس ها و … تولید و عرضه می گردند.

انواع مختلف اسکرابر

اسکرابر های کابلی :

کاربری آسان و ایده آل برای محیط های کوچک صنعتی ، تجاری و اداری با قابلیت دسترسی به منبع برق .

اسکرابرهای دستی باتری دار :

به طور معمول برای محیط های با  مساحت متوسط و نیمه صنعتی و فروشگاه های

اسکرابرهای سرنشین دار باتری دار :

به منظور شستشوی و نظافت فضاهای با وسعت بیشتر و محیط های صنعتی ، تجاری و گردشگری و … که دسترسی به کابل برق در این فضا ها دشوار است ، مناسب یوده و به بهبود بهره وری منجر می گردد.

برس زمین شوی

برس دستگاه اسکرابر صنعتی به عنوان یکی از اساسی ترین و موثر ترین بخش های تشکیل دهنده ی کفشوی با برس زنی و اعمال فرایند شستشو ، به پاکیزگی هر چه بهترمحیط کمک می نماید.

برس/ پد دیسکی

اسکرابر صنعتی پد و برس های دیسکی اسکرابرها با قابلیت تعویض برس و بهره مندی از برس/ پد متناسب با محیط تحت نظافت ، در رده های مختلف طراحی و عرضه می گردد. به طور کلی دستگاه های اسکرابر کوچک با یک برس/پد و دستگاه های بزرگ تر در رنج صنعتی با امکان بهره گیری از دو برس و بیشتر در دسترس می باشند.

 

 

برس رولی

اسکرابربرس های رولی در اسکرابر ها معمولا دو عدد می باشند که با شکل خاص جابه جایی و غلتیدن خود ، به برس زنی سطح پرداخته و خرده زباله های موجود بر سطح را جمع کرده و در مخزن موجود در پشت برس ذخیره می نماید. برس های رولی (غلتکی) به طور کلی برای محیط های دارای خلل و فرج مناسب می باشند و در محیط های صاف عملکردی متوسط از خود به جا می گذارند.

 

پد های مستطیلی

antea_btoorbitalآخرین دسته پدهای دستگاه اسکرابر صنعتی  ، پد مستطیلی می باشد . مکانیزم کاری این پد به گونه ای است که با لرزاندن پد توسط شیکر به ایجاد فشار بر سطح پرداخته و آن را به کمک اعمال آب نظافت می نماید.

نقش تی و سامانه مکنده در کفشور

جمع آوری آب از سطح مورد نظر و خشک کردن محیط از جمله موارد و مزایای ویژه ی اسکرابر های صنعتی می باشد . لذا بر روی تی پلاستیکی اسکرابر ، سامانه ی مکشی نصب گردیده است تا  با جمع آوری آب و فاضلاب باقی بر سطح ، از بروز لکه و رد تی جلوگیری کرده و خطر لیز گرفتن افراد را به حداقل می رساند.

نوع زمین

در انتخاب و بهره مندی از دستگاه های اسکرابر صنعتی ، نوع زمین و همچنین جنس و مساحت سطح نقشی کلیدی را ایفا می نماید . لذا با توجه به سختی و نرمی سطح ، نوع برس و پد برای دستگاه تعیین می گردد. برس های یا درصد زبری و سختی بالا برای محیط های سنگی و سیمانی  ، و پد و برس های نرم به منظور پولیش کردن و برق انداختن سطح به کار می رود. تنوع در نرمی و زبری برس ها در عملکرد بهینه اسکرابر و بازدهی مطلوب زمین شوی تاثیر مستقیمی می گذارد. همچنین بهرهمندی از برس متناسب با محیط ضمن کاهش مدت زمان انجام فرایند شستشو و نظافت ،به حفظ انرژی و کاربری بهینه کفشور کمک می نماید.

تجهیزات جانبی دستگاه زمین شوی صنعتی

دسته ی تجهیزلت جانبی می تواند با اضافه شدن به کفشور بر قابلیت ها و توانایی های دستگاه افزوده و زمینه را جهت استفاده بهینه تر از اسکرابر فراهم سازد . براس مثال نوع شارژر که می تواند on board باشد تا سرعت شارژ افزایش یابد و یا برس/ پد  دستگاه که با تعویض و بهره مندی از مدل های گوناگون ،کاربر می تواند تا به بهترین شکل ممکن از اسکرابر خود در محیط های مختلف استفاده به عمل آورد.

etehad maintaining

تعمیر و نگهداری آسان اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا با امکان دسترسی ساده کاربر به بخش ها و اجزای کفشور نظیر : موتور وکیوم ، باتری ، مخازن آب تمییز و ریکاوری و … در حفظ کیفیت نظافتی و طول عمر دستگاه تاثیر گذارد. شارژ آسان و عدم نیازمندی کاربر به ابزار خاصی جهت تعویض برس ها و دسترسی به اجزاء سبب این سادگی گشته است. تعویض ساده ی تی ، پد و برس های کفشور نیز ضمن افزایش بهره وری به سرعت انجام فرایند می انجامد.

استفاده و بهره بردای ساده بدون نیاز به آموزش های پیچیده

اسکرابر های صنعتی سرنشین دار و دستی ، به نوعی طراحی و ساخته شده اند تا راحتی و سادگی کار با دستگاه را برای کاربر فراهم آورند. پنل کنترلی مناسب و چرخ های بزرگ و نیز ساختار مستحکم از جمله مواردی می باشد که هدایت و بهره گیری از کفشور را ساده و آسان ساخته است.  موقعیت مکانی ایده آل اپراتور به گونه ای می باشد تا بر محیط پیرامون خود مسلط بوده ، و به خوبی اسکرابر را کنترل نماید .

 

لینک های مفید :

دستگاه اسکرابر صنعتی : فهرستی از دستگاه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *