مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه در محیط کارگاه تولیدی صنایع دستی

کارگاه ها و مجموعه های وابسته به صنایع دستی که در زمینه های مختلف تولیدات فعالیت دارند، از نساجی تا محصولات چوبی، از ساخت و ساز تا صنایع مد … عمدتا در محیط های کارگاهی بزرگ فعالیت میکنند. آلودگی های متنوع و بسیاری در این مجموعه ها به وجود می آید که به دلیل گستردگی محیط فرایند نظافت را دشوار و زمان بر می نماید. استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی متنوع میتواند این فرایند نظافتی را سهولت بخشیده و با افزایش کیفیت نظافت، از هزینه، زمان و انرژی لازم برای نظافت بکاهد. تجهیزات مختلفی برای نظافت کارگاه تولید صنایع دستی وجود دارند. در ادامه به برخی از این تجهیزات و مزایای استفاده از آنها اشاره خواهیم داشت.

اهمیت حفظ نظافت محیط کارگاه تولیدی

محیط کارگاه های تولیدی با توجه به تنوع کاربرد آنها میتواند به آلودگی ها و آلاینده های مختلفی دچار شود. از این رو به دلیل حفظ نظافت و ایمنی محیط استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه میتواند این امنیت و نظافت را در محیط تضمین نماید. سطوح کف کاملاً تمیز و عاری از آلودگی، خطر بروز حوادث را کاهش می دهد و از سقوط و افتادن پرسنل جلوگیری می کند. همچنین نگهداری محصولات را آسان نموده و از خرابی آنها نیز پیشگیری خواهد نمود.

حفظ نظافت در محیط کارگاه های تولیدی میتواند با دشواری های خاص خود مواجه باشد، تنوع آلودگی ها میتواند در کیفیت نظافت چنین محیطی تاثیر نامطلوب گذاشته و فرایند نظافت را برای کاربر دشوار نماید. استفاده از تجهیزات کارآمدی که بتواند انواع آلودگی ها را به طور کامل جمع آوری نموده و تمیزی را برای محیط فراهم آورد قطعا مورد استقبال صاحبان این مجموعه ها قرار خواهد گرفت.

تجهیزات نظافت مکانیزه کارگاه تولیدی صنایع دستی

از آنجا که محیط اغلب کارگاه های صنایع دستی و تولیدی ها ابعاد متوسط یا بزرگ دارند، استفاده از سیستم های نظافت مکانیزه برای تمیز کردن و نظافت، به طور محسوسی بهره وری را افزایش می دهد و نتایجی کاملا برتر نسبت به نظافت با شیوه های دستی به همراه خواهند داشت. تجهیزات نظافت مکانیزه شرکت اتحاد صنعت که با برند ایتالیایی Comac در بازار ارائه میشوند، مجموعه ای از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه سطوح را در اختیار شما قرار خواهد داد که با استفاده و کاربری بسیار آسان آنها به راحتی میتوانید کیفیت نظافت محیط کارگاه تولیدی خود را ارتقا داده و نظافت بهینه آن را تضمین نمایید.

انواع تجهیزات و دستگاه های نظافت و شستشوی کف Comac در محیط های مختلف مشترک در صنایع دستی مانند آزمایشگاه ها، دفاتر کار کوچک، مجموعه های خدماتی و انبارهای کوچک مواد اولیه قابل استفاده می باشند. این تجهیزات امکان جمع آوری انواع آلودگی های پودری، گرد و غبار، مایعات، چربی ها و مواد زائد ریز و درشت را فراهم آورده و نظافت کامل محیط را در حداقل زمان امکان پذیر خواهند نمود.

نظافت محوطه کارگاه تولیدی و صنایع

انواع سکرابر یا زمین شوی صنعتی

استفاده از اسکرابر ها یا زمین شوی های صنعتی یکی از رایج ترین شیوه های نظافت و شستشوی سطوح در محیط های مختلف است. این تجهیزات نظافت مکانیزه را میتوان به عنوان تجهیزات تخصصی نظافت و شستشوی انواع کفپوش ها شناخت. برس چرخشی تعبیه شده در این دستگاه امکان جدا سازی انواع آلودگی های گرد و غبار، دوده و چربی های چسبیده بر سطح را امکان پذیر نموده و با مجهز بودن به سامانه مکش، جمع آوری کامل آلودگی را تضمین خواهد نمود.

انواع مختلف دستگاه های اسکرابر برای نظافت سطوح وجود دارند. شما با توجه به ابعاد محیط میتوانید از دستگاه های اسکرابر دستی یا سرنشین دار استفاده کنید، همچنین بسته به نوع و جنس سطوح مورد نظر میتوانید از انواع برس ها با سختی متفاوت برای کسب کیفیت مطلوب بهره بگیرید.

کاربرد سوییپر های صنعتی در حفظ نظافت کارگاه های تولیدی

آلودگی ها در کارگاه های تولیدی و صنایع دستی انواع مختلفی دارند. این آلودگی ها اغلب ذرات درشت و مواد زائد محصولات تولیدی هستند که ابعاد نسبتا درشتی دارند. جمع آوری این آلودگی ها با تجهیزات نظافت مکانیزه همچون سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی به سهولت صورت خواهد گرفت. این دستگاه نظافت صنعتی میتواند ذرات ریز و درشت، سنگ ریزه، براده های چوب و فلز را به راحتی جمع آوری نماید. برس های تعبیه شده در دستگاه ذرات و مواد زائد را به سمت مرکز دستگاه هدایت کرده و از آنجا این آلودگی ها توسط یک برس غلتکی به مخزن آلودگی دستگاه انتقال داده میشوند. قدرت نظافت و کیفیت این دستگاه به میزانی بالا می باشد که تنها با یک بار عبور از سطح، آلودگی های آن را به طور کامل جمع آوری خواهد نمود.

سوییپر های صنعتی در انواع دستی و سرنشین دار طراحی و تولید می شوند تا کاربر بتواند با استفاده از آنها نظافت محیط های کوچک و بزرگ را به طور کامل، بهینه و با کیفیت به انجام برساند. کاربرد سوییپر های صنعتی در نظافت کارگاه های تولیدی صنایع دستی سرعت فرایند را افزایش داده و با کاهش انرژی و زمان لازم برای نظافت، کاهش هزینه های مجموعه را به همراه خواهد داشت.

استفاده از جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی در نظافت کارگاه

جمع آوری ذرات، براده ها و گرد و غبار آلودگی از سطوح با استفاده از انواع سوییپر های صنعتی به راحتی صورت میپذیرد حال اگر این آلودگی ها در محیط کارگاه بر سطح تجهیزات و ماشین آلات تولید و یا لا بلای قطعات تجمع داشته باشند، نظافت آنها به آسانی صورت نخواهد گرفت. در اینگونه موارد استفاده از تجهیزات و دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی میتواند گزینه نظافتی مناسبی باشد. این دستگاه های نظافت صنعتی با توان مکش بالا و ایجاد دسترسی به نقاط باریک، یا دور از دسترس کاربر، نظافت دستگاه ها، ماشین آلات و تجهیزات تولید در کارگاه تولیدی صنایع دستی را برای کاربر امکان پذیر خواهد نمود.

کاربرد جاروبرقی نیمه صنعتی در نظافت کارگاه تولیدی

تنوع طراحی و تولید جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی امکان به کار گیری این تجهیزات در جمع آوری آلودگی های پودری، گرد و غبار، مایعات و روغن ها امکان پذیر نموده است. در برخی نمونه از جاروبرقی ها امکان جابجایی و انتقال مواد اولیه تولید با استفاده از سیستم مکش امکان پذیر میباشد. این تنوع تولید و کاربری دستگاه های جارو برقی امکان حفظ نظافت، سلامت و ایمنی در محیط مجموعه ها و کارگاه های تولیدی صنایع دستی را به راحتی امکان پذیر نموده است.

موارد کاربرد دستگاه های نظافت مکانیزه صنعتی

طیف گسترده ای از ماشین آلات و تجهیزات حرفه ای نظافت توسط شرکت Comac طراحی شده است، که کاربرد آنها به ویژه برای نظافت محیط کارگاه های صنایع دستی مناسب هستند، با این حال از این تجهیزات میتوان در محیط های همچون فروشگاه صنایع دستی، کارگاه های مکانیکی، الکترونیکی و نجاری ها، فروشگاه های خرده فروشی و موارد این چنینی استفاده نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *