معرفی اجزا و عملکرد جاروبرقی سطلی صنعتی

جاروبرقی سطلی صنعتی با مکش قدرتمندی معرفی می گردد که این مکش قابل توجه با خلأ درون مخزن همراه است. جاروبرقی ها دارای شکل و ظاهر متفاوتی هستند. این موضوع به دلیل کارکردهای گوناگون دستگاه ها می باشد. موتور مکش به عنوان مهم ترین قسمت این دستگاه مطرح می شود و در واقع این موتور هوای داخل جاروبرقی را تخلیه می کند و با خلأ  باعث اختلاف فشار می باشد و این اختلاف فشار بین هوای بیرونی و هوای درون مخزن ایجاد می شود و عملکرد شدید مکش را به وجود می آورد.

جاروبرقی سطلی صنعتی

اهمیت نظافت با جارو برقی سطلی صنعتی

 

اهمیت نظافت با جارو برقی سطلی صنعتی

جاروبرقی سطلی صنعتی دارای مخازن بزرگ بوده و برای نظافت های سنگین و حجیم استفاده می شود و قابلیت بالای موتور این جاروبرقی سبب استفاده بهینه از آن در محیط های آلوده می گردد، جارو برقی صنعتی به دلیل مخازن بزرگ و مکش بالا در محیط های وسیع با آلودگی های حجیم کاربرد بسیاری دارد.

بخش های جاروبرقی سطلی صنعتی

جاروبرقی ها از نظر ظرفیت گوناگون هستند و این موضوع عملکرد و میزان مکش جاروبرقی سطلی صنعتی را تحت تاثیر قرار می دهد. پمپ های ساید چنل در جارو برقی  صنعتی به کار می رود. موتورهای سانتریفیوژال نیز در دستگاه جاروبرقی نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور

موتور جاروبرقی سطلی از دیگر ادوات این دستگاه می باشد. این موتور الکتریکی با برق سه فاز تأمین می گردد. موتورهای الکتریکی در جاروبرقی های صنعتی از نوع توربینی، در جاروبرقی نیمه صنعتی از نوع کلکتوری بهبود یافته و در نمونه جاروب خانگی کلکتوری می باشند. موتورهای توربینی در جاروبرقی سطلی دارای عملکرد قابل توجهی برخوردار است به طوری که این جاروبرقی قادر به کارکرد ۲۴ ساعته می باشد، ضمن این که کارکرد آن به هیچ وجه با بالا رفتن دما و داغ شدن جاروی صنعتی همراه نخواهد بود.
برخی از جاروبرقی های سطلی صنعتی در نمونه های بدون موتور تولید می شوند که از این جارو برقی به عنوان مکنده صنعتی هواکار یاد می شود و عملکرد آن جاروبرقی با یک پمپ ونتوری تکمیل می گردد.

فیلتر

فیلتر از حیاتی ترین اجزای جارو سطلی صنعتی می باشد که با یک فیلتر قدرتمند از ورود مجدد گرد و غبار و ذرات به فضا جلوگیری  و از آسیب رسیدن به موتور دستگاه جاروی صنعتی نیز ممانعت می نماید. برای جارو صنعتی و نیمه صنعتی از فیلترهایی نظیر پاکتی، ستاره ای و کاتریجی استفاده می شود. مدل فیلتر در جاروی خانگی از نمونه کیسه ای یا پاکتی خواهد بود و گاهی  در جاروبرقی سطلی صنعتی از فیلتر هپا نیز به عنوان فیلتر ثانویه استفاده می گردد. عملکرد فیلتر جاروبرقی سطلی به شکل بهینه انجام می شود و در چنین حالتی از یک کمپرسور هوا یا یک محرک الکتریکی یا مکانیکی برای دمش هوا به شکل معکوس استفاده می گردد.

مخزن

در نمونه جارو برقی های خانگی از فیلترهای کیسه ای یا پارچه ای به عنوان مخزن استفاده می شود، ظرفیت مخزن جاروبرقی ها در مدل های خانگی زیاد نیست، چون در این نوع جاروبرقی سبک بودن و قابلیت حمل جاروبرقی اهمیت زیادی دارد، جاروب سطلی صنعتی دارای مخزن بزرگ بوده و این موضوع به دلیل جمع آوری زباله های حجیم در آن است و از آن جایی که این دستگاه مکانیزه صنعتی در محیط هایی با آلودگی فراوان کاربرد دارند مخزن آن به شکل سطلی بوده و در هنگام پر شدن به راحتی تخلیه می شود زیرا دسته و چرخ این کار را تسهیل می بخشند.

مزایای استفاده از جارو برقی سطلی صنعتی

جاروبرقی سطلی صنعتی از مخازن بزرگی بهره مند است. بنابراین از آن برای نظافت محیط های بسیار کثیف با حجم زیادی از آلودگی می توان بهره برد، استفاده از این جاروی صنعتی باعث سرعت گرفتن زمان نظافت می شود و کیفیت نظافتی محیط با این دستگاه بالا می رود. ضمن این که در بهره گیری از نیروی خدمات هم صرفه جویی به عمل می آید.
موتور مکش قدرتمند در جارو سطلی صنعتی باعث عملکرد عالی دستگاه خواهد شد و عمل جمع آوری خاک، آب، روغن و … را فراهم می نماید.

جاروبرقی سطلی صنعتی

نحوه نگهداری جارو برقی سطلی صنعتی

نحوه نگهداری جاروبرقی سطلی صنعتی

برای این که بتوانید از این مکنده های صنعتی به درستی استفاده کنید، باید نکات مراقبتی را در مورد آن اعمال نمایید. این دستگاه باید از حرارت دهی مستقیم دور باشد. ضمن این که محیط کاری آن باید دمایی بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد داشته باشد، برای عملکرد بهتر جاروبرقی سطلی صنعتی باید محیطی با تهویه عالی را مد نظر بگیرید. این تهویه برای بالا بردن کیفیت نظافت مطرح می باشد و فیلتر این جاروبرقی باید به موقع تعویض شود و  در صورتی که دستگاه نیاز به تعمیر دارد، از به تعویق انداختن این موضوع بپرهیزید، رطوبت محیط کاری این وسیله باید کمتر از ۷۰ درصد باشد. تخلیه مخزن این جاروی صنعتی باید بعد از هر بار نظافت و تمیزکاری انجام شود.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: