مقالات آموزشی نظافت صنعتی

بهبود و ارتقا کیفیت نظافت فرش و مبلمان با استفاده از دستگاه فرش و مبل شوی

مبلمان و موکت ها از جمله لوازم پر کاربرد امروزی در منازل، محیط های تجاری و ادارات هستند. این دسته از ملزومات با توجه به استفاده مکرر و تردد زیاد افراد بر آنها به سرعت دچار تجمع آلودگی های مختلفی می شوند. وجود چنین آلودگی هایی میتواند برای سلامت افراد و بهداشت محیط منازل و ادارات مضرات زیادی به همراه داشته باشد. از این رو حفظ نظافت و تمیز نگاه داشتن آنها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی مانند دستگاه فرش و مبل شوی میتواند این فرایند را به میزان زیادی سرعت بخشیده و نظافت فرش و مبلمان را با کیفیت بالایی فراهم آورد.

اهمیت نظافت مبل و فرش با تجهیزات صنعتی

استفاده از دستگاه فرش شوی

نظافت مبل و فرش ها به دلیل امکان تجمع بالای آلودگی در الیاف و بافت پارچه آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با قدم برداشتن بر روی فرش ها آلودگی های موجود در الیاف آن را در هوا پراکنده نموده و هوا را تنفس می نمایید. این امر میتواند کاهش کیفیت سلامت هوای پیرامونتان را به همراه داشته باشد. از سوی دیگر عدم استفاده از مبل شوی ها برای نظافت مبلمان می تواند آلودگی ها را که از طریق تماس با افراد گوناگون بر آن انباشت شده به شما و یا سایر افراد انتقال دهد. رعایت نظافت مبلمان و فرش ها با دستگاه های مبل و فرش شوی، سطح بهداشت چنین سطوحی را به میزان زیادی افزایش می دهد.

روش های نظافت مبل و فرش

نظافت فرش و مبل با استفاده از مواد شوینده و روش های قدیمی، نه تنها امکان نظافت دقیق نداشته و کیفیت مطلوبی به همراه ندارد، بلکه خشک شدن سطوح پس از نظافت نیز مدت زیادی طول خواهد کشید و امکان استفاده از مبل و فرش ها را تا مدتی از افراد صلب می نماید. این در حالی است که به کار گیری تجهیزات نظافت صنعتی مانند فرش شوی میتواند به طور همزمان امکان شستشو و خشک کردن فرش و موکت را برایتان امکان پذیر نماید. در نظافت مبلمان با دستگاه مبل شوی نیز پاشش و مکش ماده شوینده به صورت همزمان صورت گرفته و آلودگی های جدا شده از بافت پارچه مبلمان به آسانی با سیستم مکش جمع آوری شده و مبل خشک و قابل استفاده میگردد.

دستگاه مبل و فرش شوی صنعتی

تجهیزات مبل شوی صنعتی

دستگاه فرش و مبل شوی صنعتی با داشتن ابعاد مناسب در محیط های با فضای کم و راهرو های باریک به راحتی قابل استفاده می باشد. نظافت راهروی اتوبوس ها، فرش ها در هتل ها و سالن های کنفرانس، فاصله بین صندلی ها در سینما ها از بخش هایی هستند که به راحتی با استفاده از دستگاه فرش شوی قابل نظافت هستند. این دستگاه به دو مخزن جداگانه برای نگهداری آب تمیز و آب آلوده مجهز است تا نظافت تنها با آب تمیز صورت پذیرد و از پراکندگی بیشتر آلودگی جلوگیری گردد. وجود کمپرسور و سامانه مکش قدرتمند در دستگاه فرش شوی امکان تولید فوم برای شستشو و مکش آلودگی های جدا شده از الیاف پارچه را امکان پذیر می نماید. برای دستگاه شستشوی فرش و مبل تجهیزات جانبی و لوازم متنوع برای کسب کیفیت نظافت مطلوب طراحی و تولید شده که میتوان از آنها استفاده نمود.

مزایای استفاده از مبل و فرش شوی صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی همواره سهولت نظافت را برای کاربر به ارمغان داشته است. استفاده از دستگاه مبل شوی علاوه بر افزایش سرعت نظافت، افزایش بهره وری و کیفیت نظافت مبلمان را به همراه دارد. کاهش زمان نظافت، هزینه های شستشوی مبل و فرش و کاهش انرژی لازم برای نظافت نیز از دیگر مزایای کاربرد دستگاه مبل و فرش شوی صنعتی در نظافت فرش ها و مبلمان در محیط های مسکونی و واحد های اداری می باشد. دستگاه فرش شوی با فراهم آوردن امکان نظافت عمقی بافت فرش ها، آلودگی های قدیمی و جمع شده در بافت فرش را از آن جدا نموده و کیفیت نظافت را به حد زیادی ارتقا خواهد داد.

کاربرد های دستگاه فرش و مبل شوی صنعتی

کاربرد دستگاه مبل شوی صنعتیدستگاه مبل و فرش شوی صنعتی در موارد گسترده نظافت مبل، فرش و موکت کاربرد دارد. از این دستگاه میتوان برای فرش شوی در مساجد، مجتمع های تجاری، هتل ها و موکت های کف پوش ادارات استفاده نمود. همچنین نظافت و شستشوی مبل ها با دستگاه فرش و مبل شوی، در محیط های اداری، خدماتی و تجاری سرعت و کیفیت نظافت این دسته لوازم را افزایش خواهد داد. در کارواش ها میتوان برای نظافت کفپوش خودرو های مسافرتی، اتوبوس ها و موکت کف خودرو از دستگاه فرش شوی استفاده نمود. همچنین مبل شوی قابلیت نظافت صندلی ها در انواع خودرو ها را برای نیروی خدماتی در کارواش ها امکان پذیر می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *