مقالات آموزشی نظافت صنعتی

بهبود عملکرد دستگاه سوییپر

فضاهای بیرونی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری و همچنین فضای ازاد محیط های صنعتی همواره در معرض انواع  آلودگی ها قرار دارند.  برخی از آلودگی های موجود در محیط ناشی از عوامل طبیعی می باشند، همانند ریزش برگ درختان و برخی دیگر در اثر فعالیت در محیط ایجاد می شوند. آنچه که مسلم است جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در محیط می باشد. اگر چه از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی و دستی جاروکشی برای نظافت و حذف آلاینده های انباشته در محیط استفاده می شود، اما به کارگیری چنین شیوه هایی از توان لازم و کافی در نظافت موثر و با کیفیت آلاینده ها برخوردار نمی باشد. استفاده از سیستم ها و دستگاه های مکانیزه ای چون سوییپر صنعتی راهکار مناسب و ایده آلی برای نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها می باشد.

 

اهمیت نظافت و حذف آلاینده های انباشته در محیط

سوییپرنظافت، جمع آوری و حذف آلاینده ها و ضایعات موجود در محیط امری لازم و ضروری می باشد. چرا که ماندگاری آلودگی ها و ضایعات در محیط نه تنها جلوه های بصری را کاهش می دهد بلکه به واسطه فراهم نمودن محیط مناسب برای انواع جانواران موذی مانند حشرات و موش ها، موجب کاهش سطوح بهداشتی محیط شده و سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را تهدید می نماید. از این رو جمع آوری منظم و با برنامه ضایعات و آلاینده ها از محیط و تامین استاندارد های بهداشتی لازم و ضروری می باشد.

 

ساز و کار دستگاه سویپر صنعتی

سوییپر یا سویپرسوییپر صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای جمع اوری موثر و با کیفیت آلانیده ها و ضایعات انباشته در محیط می باشد. اینن دستگاه ها با استفاده از سیستم برس زنی تمامی آلاینده های انباشته در محیط را جمع آوری می نماید. این دستگاه ها بسته به مدل دستگاه مجهز به یک یا دو برس دیسکی و یک برس رولی مرکزی می باشند. چرخش دورانی برس های رولی مرکزی موجب هدایت آلاینده ها به بخش مرکزی دستگاه شده و در نهایت چرخش پادساعتگرد برس رولی مرکزی تمامی آلاینده های جمع آوری شده در بخش میانی دستگاه را به داخل مخزن زباله منتقل می نماید. دستگاه های سوییپر به منظور ممانعت از بازنشر ذارت ریز گرد و غبار و خروج آنها از محیط مجهز به سیستم فیلتراسیون و موتور مکنده در داخل مخزن دستگاه می باشند.

 

عیب یابی و نگهداری مناسب از دستگاه سوییپر

سوییپر صنعتیسوییپر های صنعتی همانند تمایم تجهیزات نیازمند سرویس و نگهداری می باشند. تعویض به موقع اجزای مصرفی این دستگاه ها همانند برس ها تاثیر بسزایی در کیفیت نظافت دارد. رسیدگی  و منظم به دستگاه ضمن اینکه عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد،‌ تاثیر بسزایی درافزایش عمر مفید دستگاه دارد. البته داشتن اطلاعات کافی و شناخت دقیق از دستگاه سوییپر می تواند روند عیب یابی از دستگاه را کاهش دهد. برخی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از دستگاه ممکن است برای کاربر پیش بیاید عبارتند از:

 

عدم حرکت دستگاه سویپر

سوییپر صنعتییکی از مشکلات پیش آمده در هنگام استفاده از دستگاه سوییپر عدم حرکت دستگاه می باشد. در چنین شرایطی یا فیوز دستگاه سوخته است و یا شارژ باتری ها برای استارت زدن دستگاه کافی نمی باشد. تعویض فیوز سوخته با نمونه نو می تواند مشکل عدم حرکت دستگاه را حل نماید. ضمن اینکه شارژ کامل باتری ها در زمانی که کاملا تخلیه شده اد مشکل عدم استارت ناشی از کمبود انرژی را بر طرف می نماید. البته در برخی مواقع عدم حرکت دستگاه ناشی از فراموشی کاربر برای خواباندن ترمز دستی می باشد.

 

عدم جمع آوری کامل و موثر آلاینده ها

سوییپرباقی ماندن آلاینده ها بر روی سطوح کف، پس از عبور دستگاه می تواند به دلیل فشار کم برس رولی مرکزی باشد، در این شرایط تنظیم فشار برس رولی مرکزی می تواند مشکل را بر طرف نماید. ضمن اینکه پر شدن مخزن دستگاه و عدم وجود فضای کافی مانع از جمع آوری کامل آلاینده ها می گردد. در این حالت تخلیه مخزن، مشکل عدم جمع آوری موثر آلاینده ها را بر طرف می نماید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *