نکات ایمنی و مهم در هنگام کار با دستگاه پولیشر

پولیشر دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای جلا دهی و حذف لایه های عمیق الودگی از روی سطوح کف می باشد. پولیشر ها به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه و چرخش ژر سرعت برس یا پد از توان بالایی در حذف لایه های عمیق آلودگی برخوردار می باشد. مسلما ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح کف می تواند خسارات ژر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها تحمیل نماید. ضمن استفاده از شیوه های نادرست در شستشو ونظافت سطوح و عدم نگهداری مناسب از کفپوش ها درخشندگی و جلوه های ظاهری کفپوش ها را کاهش داده و تاثیرات نامطلوبی را بر مخاطبان دارد.  از این این رو استفاده از دستگاه های تخصصی که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و جلا دهی سطوح کف طراحی و تولید شده اند گزینه ای مناسب و ایده آل برای بازگرداندن درخشش و براقیت اولیه کفپوش ها و نگهداری مناسب از آنها می باشد.

 

ویژگی های دستگاه های پولیشر

پولیشرپولیشر ابزاری تخصصی برای جلادهی و لایه برداری از روی سطوح کف می باشد. این دستگاه ها به منظور شستشو و نظافت سطوح سخت و نرم قابل تجهیز به برس ها و پد هایی با درجات سختی گوناگون می باشند. فشار اعمال شده رو به پایین بر روی سری برس به حدی بالا می باشد که تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح کف را جدا نموده و شستشو می دهد. استفاده از مواد مقاوم در ساخت این دستگاه ها، موجب افزایش مقاومت آنها در شرایط سخت کاری گردیده است. پولیشر ها علاوه بر جلادهی سطوح برای شستشوی عمیق سطوح کف در محیط های کوچک تا بزرگ نیز به کار گرفته می شوند. عملکرد ویژه این دستگاه آن را به گزینه ای ایده ال برای شستشو و جلا دهی سطوح در محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی تبدیل نموده است.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه پولیشر

پولیشرمهمترین اجزای تشکیل دهنده پولیشر ها، برس یا پد، ‌موتور و دسته می باشد. این دستگاه ها نیز همانند دیگر تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت به واسطه تجهیز به سیستم های مکانیزه، عملیات شستشو و جلا دهی سطوح را مستقل از نیروی اعمالی توسط کاربر به انجام رسانده و کاربر تنها وظیفه هدایت دستگاه را بر عهده دارد. هدایت این دستگاه از طریق دسته آن صورت گرفته و تمامی کلید های کنترلی بر روی دست قرار گرفته است. قرار گیری و تمرکز موتور دستگاه بر روی برس موجب اعمال فشار بر روی برس شده و از این رو امکان شستشو و نظافت عمیق و همچنین جلادهی سطوح را مهیا می نماید.

توجه به ویژگی های محیطی و خصوصیات دستگاه سنگ ساب

پولیشرپولیشر ها به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط هایی ب ابعاد گوناگون دارای پهنای کاری متفاوتی می باشند. از این رو توجه به ابعاد محیط و در نظر گرفتن پهنای کاری دستگاه نقش بسزایی در بهره وری از دستگاه دارد. ضمن اینکه استفاده از پولیشر هایی با پهنای کاری بالا، به منظور جلادهی محیط هایی با وسعت بالا، موجب افزایش سرعت عملیات شده و در نتیجه عملیات در زمان کوتاه تری پایان می یابد.از جمله موارد دیگری که در هنگام استفاده از دستگاه پولیشر باید رعایت شود، تخلیه کامل محیط نظافتی از اشیا می باشد. لرزش دستگاه پولیشر در حین عملیات امری بدیهی می باشد که کنترل دستگاه را در حین فرآیند دشوار می نماید. میزان این لرزش در دستگاه های پولیشر با کیفیت به مراتب کمتر بوده و همین امر کنترل دستگاه را برای کاربر آسان تر می نماید. همچنین دسته قابل تنظیم و ارگونومیک برخی از دستگاه ها امکان شستشو و جلادهی آسان سطوح را منطبق با فیزیک کاربر به اسانی فراهم می نماید.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: