مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نکات مهم در انتخاب و خرید دستگاه پولیشر

سطوح سنگ کف در ادارات و ساختمان های تجاری از گسترده ترین و متداول ترین پوشش کف می باشند. این سطوح به دلیل تماس بالا با کفش و تردد زیاد افراد به مرور زمان درخشندگی و جلای خود را از دست میدهد. از راه های احیای درخشندگی در چنین کف پوش هایی استفاده از دستگاه پولیشر می باشد. انتخاب و خرید دستگاه پولیشر ، راهکار ایده آلی برای کسب کیفیت مطلوب نو سازی سطوح سنگی است. پولیشر به عنوان یک دستگاه کارآمد برای نظافت و صیقلی نمودن سطوح شناخته شده و از آن در نظافت بهینه سطوح سنگ و سرامیک استفاده میگردد. این دستگاه نظافت صنعتی با تکیه بر فشار و سرعت چرخش برس میتواند ناهمواری های سطح را برطرف نموده و درخشندگی را برای سالن ها و راهرو های ادارات، مراکز تجاری، بیمارستان ها و یا حتی محیط های صنعتی به ارمغان آورد.

سرع چرخش برس دستگاه پولیشر

اهمیت خرید و استفاده از دستگاه پولیشر

اگر سطوح سنگی کف در محیط کاری شما کدر شده و درخشندگی اولیه خود را از دست داده، میتوانید با خرید یک دستگاه پولیشر تازگی و درخشندگی را به آنها بازگردانید. استفاده از دستگاه پولیشر میتواند به میزان زیادی در سهولت نظافت سطوح سنگی موثر واقع شود. این دستگاه با سرعت چرخش برس میتواند آلودگی ها را به شکل موثر از سطح جدا نموده و سطح را تمیز نماید. استفاده از دستگاه پولیشر در از بین بردن نا همواری های موجود در کفپوش های سنگی نیز تاثیر گذار باشد. با از بین رفتن این نا همواری ها، احتمال تجمع آلودگی ها و باکتری ها در سطح به میزان زیادی کاهش خواهد یافت.

دستگاه پولیشر

دستگاه پولیشر صنعتی

پولیشر صنعتی یکی از دستگاه ها و تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه است. این دستگاه در عین داشتن ساختار ساده توانایی بالایی در کسب نتیجه مطلوب نظافت سطوح سنگی خواهد داشت. دستگاه پولیشر از یک برس چرخشی، موتور گرداننده برس و دسته کنترلی تشکیل شده است. فشار و نیروی وارد شده بر سطح توسط موتور دستگاه و سرعت چرخش بالای برس باعث میشود آلودگی ها از سطح به آسانی جدا شده و سطح مورد نظافت قرار گیرد. سرعت بالا و فشار وارد بر سطح توسط دستگاه پولیشر همچنین میتواند با ساییدن سطح سنگ و برطرف سازی خلل و فرج و ناهمواری های آن سطحی یک دست و صیقلی ایجاد نماید.


بکار گیری این دستگاه نظافت صنعتی در محیط میتواند سهولت نظافت های بعدی را برای نیروی خدماتی به همراه داشته باشد و از اتلاف زمان، هزینه و انرژی لازم برای نظافت سطوح بکاهد. از این رو خرید و کاربرد دستگاه پولیشر یک راهکار بهینه برای کسب نتیجه مطلوب در نظافت و درخشندگی سطوح خواهد بود.

عواملی که در هنگام انتخاب و خرید دستگاه پولیشر باید در نظر داشته باشید

تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی گوناگونی در بازار وجود دارند، این موضوع انتخاب و خرید یک دستگاه مناسب و بهینه را برای اغلب کاربران دشوار و پیچیده میکند. دانستن برخی عوامل و نکات در هنگام خرید دستگاه پولیشر میتواند به میزان زیادی در جلوگیری از هدر رفت سرمایه، انرژی و زمان موثر باشد. برای خرید یک پولیشر مناسب نکات زیر را در نظر بگیرید.

سرعت چرخش برس دستگاه پولیشر

سرعت چرخش برس در پولیشر یکی از فاکتور های خرید دستگاه مناسب است. اغلب دستگاه های پولیشر با سرعت چرخشی برس ۳۰۰ تا ۴۵۰ دور در دقیقه دستگاه های با کارایی مناسب جهت نظافت و همچنین جلا دادن و صیقلی نمودن سطوح هستند. با این حال اگر میخواهد کیفیت چشمگیری از سطوح سنگی صیقل داده شده در کسب کنید خرید دستگاه پولیشر با قابلیت چرخش برس ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دور در دقیقه میتواند کارایی بسیار بالایی برایتان داشته باشد.

انواع پد دستگاه پولیشر

وزن دستگاه پولیشر

به طور کلی دستگاه های پولیشر سنگین تر، کیفیت و کارایی مطلوب تری حتی با سرعت چرخش برس به همراه خواهند داشت. وزن این دستگاه باعث افزایش فشار وارد بر سطح شده و میزان تماس پد با زمین را افزایش خواهد داد. پس اگر تمایل دارید یک دستگاه پولیشر با قابلیت صیقل دادن سطوح بسیار خشن داشته باشید، میتوانید از دستگاه هایی با وزن بالا و سرعت چرخش پایین انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

 

تجهیزات جانبی

پولیشر های کف میتوانند به تجهیزات جانبی مختلفی مجهز شوند تا بتوانند عملکرد خود را بهبود بخشند. یکی از این تجهیزات جانبی میتواند سیستم مکش آب و آلودگی باشد. بدین شکل دستگاه پس از جدا سازی آلودگی ها از کف، میتوانند آنها را به مخزن آلودگی انتقال دهد. برخی از دستگاه های پولیشر که بودن آب به جلا دادن و ساییدن سطوح میپردازند نیز میتوانند آلودگی و گرد و خاک را در هوای محیط پراکنده کنند. با وجود این سامانه مکنده میتوان از پخش شدن ذرات در هوای محیط جلوگیری کرده و هوای تمیز را در محیط کار تنفس نمود. خرید و استفاده از این تجهیزات جانبی پولیشر در کارکرد بهینه دستگاه و کسب نتیجه مطلوب تاثیر مثبت خواهد داشت.

خرید پد و برس چرخشی مناسب دستگاه پولیشر

انواع پد پولیشردر دستگاه پولیشر، پد یکی از اصلی ترین و تاثیر گذار ترین تجهیزات در کیفیت و نتیجه کار با دستگاه است. این پد ها هستند که مشخص میکنند کارایی دستگاه تا چه میزان تاثیرگذار باشد. انتخاب و خرید پد مناسب برای دستگاه پولیشر یک انتخاب تعیین کننده است. انواع پد ها در پولیشر از طریق رنگشان دسته بندی میشوند.


– پد های مشکی رنگ : سر سخت، با قابلیت سایش بالا، دوام و ماندگاری زیاد، مناسب برای بکارگیری با آب

– پد سبز رنگ : برای شستشو و سایش مرطوب و سنگین به کار میرود، ناهمواری ها و آلودگی های سرسخت و حجیم را به راحتی برطرف مینماید.

– پد آبی : نظافت و سایش معمولی، قابل استفاده در زمان وجود آب در نظافت

– پد قرمز رنگ : ایده آل برای ایجاد درخشندگی در سطوح خشک یا مرطوب

– پد سفید : قابلیت سایش کم، پولیش زنی نهایی و درخشنده کردن سطوح


استفاده از تجهیزات مناسب نظافت برای کسب کیفیت مطلوب میتواند به میزان زیادی از هدر رفت زمان، انرژی و هزینه جلوگیری نماید. انتخاب و خرید دستگاه پولیشر مناسب نیز میتواند علاوه بر افزایش درخشندگی محیط، در کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت نظافت های بعدی سطوح کف نیز تاثیر گذاری بالایی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *